Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: monti99 » 18 lis 2015, 12:30

Ja przez 8 lat uczyłem się w szkole angielskiego i wydawało mi się, że umiem w stopniu komunikatywnym jednak życie zweryfikowało moje umiejętności. Wyjechałem do Anglii pracować i kompletnie nie rozumiałem co do mnie mówią. Po 3 m-cach zacząłem oswajać się z językiem a po pół roku mówiłem już biegle. Wniosek? nauka angielskiego w szkole to ściema!
Hale magazynowe - jakość w każdym detalu
monti99
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21


Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: aleksandra.eska » 16 mar 2016, 13:39

Moim zdaniem najważniejsze jest ustalenie sobie odpowiednich celów i priorytetów. Często uczymy się słówek, które nigdy nie będą nam przydatne, tylko dlatego, że akurat są w danym kursie. Nie powinniśmy tracić na to czasu. W ten sposób nauka na pewno nie będzie skuteczna.
Zapraszam was do przeczytania jak dokładnie ustalić sobie takie priorytety za pomocą kilku pytań - to może naprawdę przyspieszyć naukę. http://blog.fiszkoteka.pl/szybka-nauka- ... -cuda,645/
aleksandra.eska
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:09

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: poczkiewicz » 22 mar 2016, 18:18

dużo czytaj i słuchaj angielskiej TV :)
www.yespiotrkow.pl - Twoja Szkoła językowa
poczkiewicz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2016, 18:08

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: moneygrabbing » 25 maja 2016, 11:21

Ja polecam korzystać z aplikacji memrise, oglądać angielską telewizję i jeśli to możliwe rozmawiać z obcokrajowcami
Zacznij oglądać filmy po angielsku online aby skutecznie uczyć się angielskiego.
Awatar użytkownika
moneygrabbing
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2016, 20:19

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: CzarnaMagia » 30 maja 2016, 11:52

Gry, książki, komiksy, piosenki - wszystko po angielsku. Taki mój plan od lat i zawsze działa ;)
kruk długi - jak sobie z nimi radzić :)
CzarnaMagia
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2016, 11:46

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Thelo » 02 cze 2016, 9:30

Najważniejsze to znaleźć czas. Z tym czasami najtrudniej.
Thelo
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2016, 8:55

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: liget12 » 29 cze 2016, 14:37

a co z aplikacjami na telefon do nauki angielskiego? korzystacie?
liget12
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2016, 14:20

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: goni12 » 30 cze 2016, 9:39

Według mnie, żeby nauczyć się jakiegokolwiek języka trzeba trochę nim żyć. Mam na myśli czytać, słuchać i komunikować się w tym języku na co dzień. I trzeba się przełamać. Nawet jeśli na początku mówi się bardzo nieskładnie, niegramatycznie, a akcent to jakiś koszmar to i tak trzeba to robić. innej drogi nie ma :)
Potrzebujesz odrobinę prywatności? W takim razie może żaluzje drewniane Kraków?
goni12
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2016, 9:31

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: defsson » 08 lip 2016, 8:09

Czy uważacie, że serwis Ororo prezentujący seriale z angielskimi oraz polskimi napisami jednocześnie to dobra droga do nauki angielskiego?
Zapraszam do mojego sklepu z adwert.pl- rabat 0623AD dla forumowiczów
defsson
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2016, 8:02

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: muchasty » 14 lip 2016, 12:50

Moim zdaniem warto dużo rozmawiać. Wiele nauczyłam się w pracy, kiedy musiałam gadać z klientami, którzy zamawiali u mnie mieszkania do wynajęcia. Rozmowa bardzo weryfikuje umiejętności i pozwala na rozwinięcie kreatywności językowej.
muchasty
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2015, 15:07

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: kazmirz2 » 14 lip 2016, 18:44

Polecacie jakies szybkie sposoby, kursy online ?
kazmirz2
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2016, 13:42

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: arekpolanski » 10 sie 2016, 13:10

Żeby skutecznie nauczyć się angielskiego trzeba przede wszystkim dużo rozmawiać, a najlepiej wyjechać do kraju anglojęzycznego i tam prowadzić konwersacje po angielsku. Ja osobiście musiałem się nauczyć angielskiego w biznesie, ponieważ sprzedaję części do kotłów i handluje z Irlandczykami, którzy mają taki akcent, że szkoda gadać :)
arekpolanski
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:49

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: anntek44 » 10 sie 2016, 16:39

Jest wiele możliwości nauki języka angielskiego, większość z nich kosztuje nie lada pieniądze dlatego warto skorzystać nieraz na dobre kursy szybkich pożyczek http://www.finmarket.pl/finanse/szybkie-pozyczki niezłe zestawienie, sami zobaczcie da wam dobre rozeznanie na rynku !
anntek44
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2016, 10:20

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Romancego » 22 wrz 2016, 17:32

Ja to angielskiego chyba się nauczę dopiero jak wyjadę gdzieś, gdzie będę musiał mówić tylko po angielsku. Obecnie nie bardzo mam możliwość ciągłego mówienia w tym języku, a czasu na powtórki brak, więc to co już zdążyłem się nauczyć szybko mi ucieka z głowy
Disco Polo jest fajne
Romancego
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2016, 17:28

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Kundelek » 23 wrz 2016, 12:57

Fakt jak musisz mówić to się nauczysz ale tylko podstaw. Najlepiej to na kurs iść i się po prostu przyłożyć do nauki.
Kundelek
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2016, 12:45

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: tatwoj12 » 24 wrz 2016, 11:32

na pewno bardzo pomocną rzecza są fiszki . dużo słuchać wiadomości w języku angielskim , czy to BBC czy CNN , cnbc itd . bardzo pomaga , czytac książki w jezyku angielskim , bardzo dobrze pomagają wykształcić w tobie pewne struktury gramatyczne . No i oczywiście , dobrz ejest uczyć się pod okiem jakiegoś dobrego lektora . wszytsko zalezy skąd się jest , w kazdym miescie jest jakas dobra szkoła językowa . U mnie w Warszawie jest Pi school . Oprócz lektorow z Pl są również lektorzy ( jest ich dwóch ) z USA i Anglii . także warto zapisac się tez na zajęcia ;)
tatwoj12
junior fellow
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 mar 2016, 16:10

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: GwiazdaEstrady » 29 wrz 2016, 13:40

Nie ma jednego skutecznego sposobu, każdy musi znaleźć swój :)
GwiazdaEstrady
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:34

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: dawidkrol20@o2.pl » 30 wrz 2016, 8:37

Ja jakiś czas temu uczyłam się angielskiego na aplikacji doulingo i powiem Wam szczerze,że jest to dość ciekawa aplikacja. Można dużo ciekawych słówek się nauczyć i robić sobie powtórki każdego dnia jednak mi niestety zabrakło motywacji i przerwałam naukę a teraz żałuję.
dawidkrol20@o2.pl
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2016, 8:30

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: myslowiec » 14 paź 2016, 16:11

u mnie skuteczne okazało się uczenie całych zwrotów, nie ukrywam pomogła mi też w tym strona 1000slow gdzie są podane na tacy najcześciej używane zwroty w pracy czy podrózy, polecam. A Gramatyki uczę się z koleżanką, która ma to w jednym palcu, no u mnie to się sprawdziło. Nauka słówek na pamięć, zdania itp nie dały takiego efektu jak to.
Edukacja kaczmarski inkasso opinie o windykacji
myslowiec
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2016, 16:07

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: rachel3412 » 25 paź 2016, 19:55

Większość kursów stawia przede wszystkim na naukę słówek i gramatyki. To oczywiście dobrze, warto się tego nauczyć. Jednak często po takich kursach ma się barierę językową - teoretycznie potrafi się dużo słówek i struktur gramatycznych, ale kiedy przychodzi do rozmowy, nie potrafi się ułożyć zdań. Dla takich osób najlepiej rzeczywiście ćwiczyć po prostu samą rozmowę - albo przez wyjazd do kraju anglojęzycznego, albo na kursach z native speakerami. Jest też szkoła http://angloville.pl/ która organizuje wyjazdy z osobami anglojęzycznymi. Podczas tygodniowego kursu przerabia się około 60-70 godzin ciągłych rozmów po angielsku z osobami z różnych krajów i różnym akcentem. To bardzo pomaga w rozumieniu mowy ale też w nabraniu pewności siebie w mówieniu po angielsku :)
Awatar użytkownika
rachel3412
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, 19:11

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: stalowka07 » 28 paź 2016, 13:33

mam podobne pytanie jak pomóc dziecku sprawnie nauczyć się języka angielskiego, nie wiem jak się do tego zabrać, czy są kursy internetowe online bezpłatnie








https://pl.pinterest.com/lexfortis/
https://www.instagram.com/lexfortis5/
https://pracodawcy.pracuj.pl/lex-fortis-sp-z-o-o,13697
http://www.infopraca.pl/pracodawca/lex- ... ca/1039852
stalowka07
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2016, 14:18

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Laudala32 » 04 lis 2016, 20:39

Najlepszą nauką języka obcego i każdej innej rzeczy jest praktyka. Im więcej obcujemy z danym językiem tym lepiej. Dobrze jest zapisać swoje dzieci do szkoły dwujęzycznej by tam mogło poznawać podstawy od małego. Czas szkoły podstawowej oraz gimnazjum to najlepszy okres na wchłanianie wiedzy.
Pozdrawiam
Profesjonalna niepubliczna szkoła podstawowa Warszawa - profuturo.edu.pl
Laudala32
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2016, 20:36

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: mewka256 » 07 lis 2016, 8:35

chęci i jeśli je masz zapisz się na jakiś kurs
mewka256
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2016, 7:44

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Kinga271 » 08 lis 2016, 14:43

Mi najwięcej trudności przy nauce sprawiały czasy i strona bierna. Mogę tu polecić stronę ang.pl, gdzie znalazłam bardzo dobre materiały do nauki czasów.
Kinga271
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:41

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Ponglisz85 » 09 lis 2016, 11:18

Moje doświadczenia z nauką angielskiego są takie, że od początku zawsze chciałem się uczyć tego języka. Byłem z nim osłuchany, ciekawił mnie, ale w pierwszych latach nauki w szkole byłem od niego odcięty. Niejako z przydziału dostałem język niemiecki i jego się uczyłem, choć nie wchodził mi zupełnie (mimo wielu lat nauki nie opanowałem go nawet w stopniu elementarnym). Tak naprawdę dopiero w liceum zacząłem się uczyć angielskiego i wszedłem w temat z marszu, błyskawicznie przyswajałem wiedzę, zasady wymowy etc. Robiło to na wszystkich wrażenie i nie każdy wierzył, że wcześniej nie uczyłem się angielskiego. Piszę o tym, bo myślę, że dla efektywnej nauki bardzo ważne jest nastawienie i chęć. Ja chciałem się uczyć, podobał mi się ten język, ciekawił mnie i szybko opanowywałem materiał. To samo było z innymi dziedzinami czy tematami, które mnie interesowały. Jak jest to nastawienie pozytywne i chęci, to nauka pójdzie dużo łatwiej.
Ponglisz85
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2016, 22:42

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: odmienbyc » 09 lis 2016, 14:17

Najlepiej zapisac sie na jakis kurs dla poczatkujacych.
odmienbyc
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2016, 17:30

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: kwiryna » 10 lis 2016, 9:07

Dla osób, które umieją już trochę angielski, ale mają problemy z tzw. barierą językową pomocny może okazać się indywidualny kurs. Najlepiej jeśli będą to zajęcia z native speakerem. Szkoła Języków Obcych Angloville ogłosiła konkurs, w którym nagrodą główną jest miesięczny kurs online ze speakerem. Na stronie http://angloville.pl/konkurs/ znajduje się grafika, którą należy pobrać, kreatywnie uzupełnić i wstawić na instagrama. To wystarczy, żeby wziąć udział w konkursie. Termin zgłoszeń - do 20 listopada, zostało więc niewiele czasu.
Awatar użytkownika
kwiryna
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2016, 8:59

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: danuttata » 11 lis 2016, 14:17

No takie kurs, które przełamią barjere są naprawde dobrym pomysłem.
danuttata
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:11

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: BMaj » 15 lis 2016, 8:27

myślę, że każdy powinien dopasować swoją metodę do siebie, jeden potrafi się zmotywowac i uczyć w domu, inny musi chodzić na kurs; jednemu szybciej wchodzą słówka, innemu łatwiej jest rozmawiać po angielsku, nie ma jednej dobrej metody
BMaj
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2016, 8:18

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: MajakPOL » 29 lis 2016, 17:07

Polecam oglądanie filmów po angielsku, ale dodatkowo z angielskimi napisami.
MajakPOL
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2016, 17:56

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: angielson » 01 gru 2016, 12:58

A ja polecam grać w gry :D Przez rozgrywki online nauczyłem się bardzo wielu słówek.
Najwięcej informacji o pstrym łupieżu znajdziesz na http://www.lupiez-pstry.net.pl/
Awatar użytkownika
angielson
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2016, 8:01

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: awotko01 » 01 gru 2016, 17:13

Ja uczyłem się z fiszek słownictwa, a resztę po prostu próbując rozmawiać.
Zapraszam na moją stronę o sprzęcie domowym http://agdgdansk.pl/lodowki :spoko:
awotko01
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2016, 16:24

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: leonndds5 » 10 sty 2017, 13:41

To prawda, trzeba poświęcić troche czasu.
leonndds5
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2017, 12:36

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: olaff884 » 07 cze 2017, 13:22

Sposobów na naukę angielskiego jest wiele, od oglądania zagranicznych filmów i seriali, przez fiszki, aż po kursy językowe. Wiele zależy też od wieku - np. w przypadku dziecka dość skuteczne są kursy online jak http://edueduonline.pl/kursy-angielskiego-dla-dzieci
olaff884
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 09 lip 2016, 11:53

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: paula211 » 14 cze 2017, 10:58

jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, które przynosi najlepsze efekty- wyjazd! co prawda wiadomo, że na przykład taka opcja work&travel jak z https://www.campamerica.pl/ jest bardziej dla osób, które już mówią a to szkoła praktycznego posługiwania się i chociażby akcentu, ale biorąc pod uwagę ile taki wyjazd do Stanów daje i pod względem językowym i każdego innego doświadczenia+ niesamowitą podróż to moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać
paula211
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2016, 13:09

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Masterius » 05 paź 2017, 16:40

Mimo popularności nauki języków obcych, to wciąż mało blogów i portali poświęconych nauce języka angielskiego. Ciekawi mnie tematyka egzaminów Cambridge Assessment English a w szczególności Cambridge First i Advanced. Przeszukałem Internet i znalazłem tutaj całkiem ciekawy blog językowy zawierający informacje z zakresu nie tylko samych egzaminów, ale także i metod uczenia się. Serwis, bo to nie tylko blog to fce.pl i jak nawet adres mówi, zawiera info o egzaminach FCE i nie tylko. Co ciekawe, są tam nawet wywiady ze znanymi osobami zajmującymi się uczeniem języka angielskiego, a także szeroko pojętą nauką i sposobami uczenia się. Warto poznać ich punkt widzenia i spojrzeć na naukę angielskiego z trochę innej strony. Mam zamiar przygotować się w najbliższym czasie do FCE, ale najpierw chcę nauczyć się jak się uczyć, aby nauka była szybka, przyjemna, a co najważniejsze efektywna. Co sądzicie o tej stronce i samym blogu?
Masterius
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2015, 12:44

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: krystian.lukaszenko » 29 lis 2017, 13:04

U mnie problemem jest pokonanie strachu przed mową..

chyba czas na indywidualne lekcje, oparte głównie na rozmowie

póki co ide spr strone adrianszopa.pl
krystian.lukaszenko
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2015, 8:06

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: wotciarz » 15 mar 2018, 18:34

hmm jezeli chodzi o indywidualne lekcje - to moze jakas szkola jezykowa bedzie dobra opcja? Sa szkoly, w ktorych zajecia przeprowadzane sa w malych grupach - lepsze takie cos wg mnie, niz indywidualne korepetycje - po pierwsze taniej, a po drugie - w grupie wiekszej niz 2 osoby - mozna przeprowadzic ciekawsze konwersacje. Jezeli chodzi o korepetycje z języka angielskiego Warszawa - to mozesz spojrzec na strone http://edun.pl/ - lekcja probna - za darmo.
wotciarz
junior fellow
 
Posty: 177
Rejestracja: 06 wrz 2016, 15:42

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: kasia24o » 02 wrz 2018, 9:26

Dobra opcja
Awatar użytkownika
kasia24o
greenhorn
 
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:43

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: jagodowa » 21 sty 2019, 20:10

Moim zdaniem wybór pomiędzy zajęciami indywidualnymi i w grupie zależy głównie od charakteru osoby uczącej się. Myślę, że osoby nieśmiałe nawet w najmniejszej grupie mogą mieć problem z przyznaniem się do tego, że czegoś nie rozumieją, wolą przemilczeć i może akurat im się upiecze, że nie zostaną o to zapytane. W przypadku zajęć indywidualnym nie ma możliwości prześlizgnięcia się, bo wszystkie braki wychodzą od razu. Są też osoby, które w grupie rozkwitają, nakręca je obecność innych osób, takie zajęcia są dla nich ciekawsze, a przez to łatwiej zapamiętują nową wiedzę.

___________________
korekta lakieru potrafi zdziałać cuda.
jagodowa
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2019, 19:58

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: mariolachrabaszcz » 14 mar 2019, 21:58

Cos w tym jest.
mariolachrabaszcz
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2019, 16:16

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: wick » 16 mar 2019, 13:52

Nie rozpatrywalbym tej kwestii tylko w ramach samej metody bo to za malo. Wszystko zalezy od nastawienia danego czlowieka oraz checi poznania czegos nowego. Na dobra sprawe przeciez nie zmusimy kogos kto nie chce do zrobienia czegos przeciw wlasnej woli. Pytanie jest jedno: w jaki sposob znalezc pasje do nauki jezykow obcych? W moim przypadku to od zawsze byly gry komputerowe. Jeszcze kilkanascie lat temu nie wychodzily one spolszczone tak jak ma to miejsce teraz. Najwieksza frajde sprawialy mi przygodowki oraz gry roleplay gdzie wcielalismy sie w jakas role. Zmotywowalo mnie to na poczatku do uczenia sie podstawowych slowek .. nastepnie zwrotow, a po kilku tygodniach juz sporo rozumialem z fabuly jaka rozgrywala sie na ekranie komputera :) Teraz mozna do tego dolaczyc cos takiego jak lekcja angielskiego online by zwiekszyc tempo nauki kilkukrotnie. Na rynku jest naprawde kilka solidnych miejsc gdzie mozna sie nauczyc jezyka angielskiego .. do czego namawiam wszystkich bo dzis bez jego znajomosci to prawie jak bez przyslowiowej reki :)
wick
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2019, 22:03

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Cecylka_S » 03 cze 2019, 8:09

Rozmowy, rozmowy i jeszcze raz rozmowy. Utrwala się dużo słówek i zwrotów używanych na codzień. Warto też czytać i oglądać seriale :)
Cecylka_S
junior fellow
 
Posty: 108
Rejestracja: 29 maja 2019, 10:10

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: erneststephens21 » 11 lip 2019, 4:47

Wow, I love your post today! This in just the perfect time. Thanks a bunch! pro evolution soccer 2019
erneststephens21
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2019, 2:37

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: tatwoj12 » 30 lis 2019, 12:52

dobrze ktos napisał ... dużo konwersacji ;) W szkole językowej pi School własnie sie przeprowadzało mnóstwo konwersacji. Z początku nie lubiałm tych zajęć, miałam jakąś blokadę... nie wiem czemu, potem się tak jakoś rozkręciłam ;)
tatwoj12
junior fellow
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 mar 2016, 16:10

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: rocio28 » 04 gru 2019, 17:53

No niestety w szkole i na korepetycjach ciężko jest się nauczyć angielskiego na poziomie komunikatywnym, jak już to dużo można się nauczyć przy oglądaniu seriali lub filmów tylko po angielsku bez napisów
Awatar użytkownika
rocio28
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2019, 22:47


Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: tomeh » 30 gru 2019, 1:19

Uczenie się po przez emocje podobno to coś daje https://infomiasto.eu/jak-szybko-i-latw ... ow-obcych/ jakie są faktyczne tego osiągi to inna sprawa ale logicznie to brzmi
tomeh
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:50

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Holdek » 23 lip 2020, 11:09

Ja spróbowałem trochę z innej strony i postawiłem na zaawansowany rozwój https://www.e-opex.pl/szkolenia/szkolen ... lack-belt/
Holdek
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2020, 11:04

Re: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Postautor: Kazikdobry » 10 sty 2022, 10:39

Uważ…am, ze szkoła powinna motywować do nauki
Najlepiej mieć wewnętrzną motywację - nikt inny za nas tego nie zrobi.
Plus oczywiście dobry i zaangażowany wykładowca.
Polecam do przeczytania artykułu i zachęcam do dalszej nauki http://www.enklawa-natury.pl/nowy-etap- ... -kierunek/
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości