Lepsza koncentracja podczas nauki

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Hanso » 09 wrz 2013, 10:11

Czy macie jakiś sposób na lepszą koncentrację podczas nauki?
Często jak siadam do nauki to jestem rozkojarzony - kawa mnie tylko wspomaga czasowo a długoterminowo osłabia...

Co wam pomaga ww lepszej koncentracji?
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51


Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: KamilKuczynski » 09 wrz 2013, 11:11

Temat rzeka Hanso

Z takich łatwiejszych rzeczy to zanim zaczniesz naukę moż…esz pomyśleć intencję, teraz będę uczył się angielskiego z pełną koncentracją. Za 20 razem zobaczysz róż…nice.

Mi podczas nauki fraz pomagało stukanie.

Warto też… wyrobić jakiś rytuał i pić duż…o wody.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: KamJareck » 10 wrz 2013, 13:14

Hanso pisze:Czy macie jakiś sposób na lepszą koncentrację podczas nauki?
Często jak siadam do nauki to jestem rozkojarzony - kawa mnie tylko wspomaga czasowo a długoterminowo osłabia...

Co wam pomaga ww lepszej koncentracji?


Dokładnie jak tutaj kolega powyż…ej powiedział - jest to temat rzeka, więc postaram się trochę popłynąć:

NLP, Relaksacja, nietypowe techniki
Jestem jak najbardziej przychylny nietypowym metodom nauki. Są techniki, dzięki którym nauczyłem się wielu rzeczy ZNACZNIE szybciej i ZNACZNIE lepiej niż… moi koledzy, którzy uczyli się tradycyjnymi metodami. Przykładowo angielskiego uczyłem się 2 lata i jestem w stanie się dogadać z każ…dym - poziom B2+ (techniczny).

Robiłem co w mojej mocy:
- mapy myśli,
- autorskie systemy zapamiętywania,
- relaksacja z GErelaxis,
- synchronizacja półkul mózgowych Fruiti,
- a ostatnio takż…e system Afirmacji Hepika

Jeśli korzystasz z którejś z takich metod lub podobnych (tańszych, droż…szych - nie waż…ne!), to pamiętaj ż…e trzeba się w to zaangaż…ować. Nawet jak inni powiedzą, ż…e to lipa, ż…e to nie działa itd.

Ludzie zawsze są sceptykami, a zauważ…, ż…e większość z nich nigdy nic nie osiągnęła, bo nigdy niczego nie próbowali.
KamJareck
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2013, 11:41

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Hanso » 11 wrz 2013, 9:04

O dzięki - nareszcie jakiś konkret.
Czytałem sporo o tych technikach co przedstawiłeś i wiele pozytywnych opinii krąż…y na ich temat.

Zapisałem sie na newsletter na Hepika.pl i dostałem link do oferty specjalnej na lepsza koncentrację czyli ten zestaw afirmacje Hepika i Fruiti (macie tutaj link do tej oferty - jakby dzwonili z tego sklepu do was to pamiętajcie, ż…eby powiedzieć ż…e to link z maila, które od nich dostaliście http://hepika.pl/probka-afirmacje-hepika ) do tego na koncentrację :)
Kupiłem i od dziś testuję. Napisze o efektach :)
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

afirmacje

Postautor: Hanso » 17 wrz 2013, 9:13

Tak więc tydzień testów za mną i moż…na już… mówić o efektach :)
Co do samego zapamiętywania i lepszej koncentracji po sesji Koncentracja od Fruiti jest jest spory progres.

Afirmacja szczęścia - średnio, albo za mało się wczuwam.

Afirmacja Sukcesu za to bardzo motywuje i nastraja taką pozytywną energią - to naprawdę rewelacja :)
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: julianmitecki » 20 wrz 2013, 8:18

cisza i spokój są w moim przypadku niezbędne :) a później tylko nauka pozostaje
julianmitecki
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2013, 6:03

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Gość » 30 paź 2013, 17:18

Mi pomaga w nauce jakiś sport, najczęściej bieganie. Przed nauką idę na 20-30 bieganie na dwór, wracam biorę prysznic i do nauki. Zauważ…yłem znaczne wzrosty skuteczności mojej nauki i wzrost poziomu koncentracji
Gość
 

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Hanso » 05 gru 2013, 10:57

Powiem wam, ż…e te afirmacje Hepika są naprawdę rewelacyjne - tutaj macie link konkretnie do nauki języków obcych http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego

Dzięki temu w ciągu 2 miesięcy ogarnąłem angielski do poziomu komunikatywnego. Nauka tego języka stała się nie tyle przyjemnością co nawet potrzebą - myślałem po angielsku - to naprawdę duż…o daje.
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: KamilKuczynski » 09 gru 2013, 7:02

Hanso pisze:Powiem wam, ż…e te afirmacje Hepika są naprawdę rewelacyjne - tutaj macie link konkretnie do nauki języków obcych http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego.

Aż… trudno w to uwierzyć.

W takim razie proponujemy Ci nasz zestaw z którym w zaledwie 6 miesięcy, nauczysz się dowolnego języka obcego do poziomu komunikatywnego. Będziesz w stanie się dogadać, wytłumaczyć co masz na myśli, zapytać o dowolną rzecz, a takż…e wyłapiesz sens z tekstu lub wypowiedzi zasłyszanej w telewizji cz

Tak, to mozliwe. Jak najbardziej.

Nagranie to wprowadzi Cię w stan alfa (stan głębokiego odpr꿅enia), a następnie usłyszysz szereg sentencji, które będą miały wpłynąć na Twoją podświadomość, zaszczepiając w niej nowe przekonania i nawyki związane z nauką języków obcych.

Z tego co wiem, to naukowcy obalili stan alfa. :P
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: english... » 10 gru 2013, 12:37

Jest kilka zaskakująco prostych a zarazem skutecznych metod i technik na to aby zwiększyć swoją koncentrację oraz przyśpieszyć naukę i polepszyć zapamiętywanie (szczególnie waż…ne w nauce języka angielskiego). O metodach tych pisałem w artykule: Sprawdzone metody na szybka naukę języka angielskiego i nie tylko. Metody te zebrał i opublikował Damian Radmer, który pasjonuje się rozwojem osobistym.
___________________
Angielski Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Hanso » 03 lut 2014, 17:52

mnie tam te afirmacje cały czas pomagają :)
Ale nikogo nie mam zamiaru tutaj zmuszać do ich uzywania.
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Laura_682 » 17 cze 2016, 9:54

Ja żeby się uczyć muszę mieć totalną ciszę bo denerwuje mnie każdy dźwięk i nie mogę się skupić, a co do naukowych "wspomagaczy" to kawa jest najlepsza, pozwala usunąć zmęczenie
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: goni12 » 30 cze 2016, 9:41

I jeszcze jedna oczywista oczywistość. Trzeba się wyspać. Jeśli jesteś zmęczony Twój mózg zdecydowanie mniej informacji przyjmuje. W trakcie nauki świetnie pomaga dwudziestominutowa drzemka, ale nie dłuższa. Lepsze niż kawa ;)
Potrzebujesz odrobinę prywatności? W takim razie może żaluzje drewniane Kraków?
goni12
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2016, 9:31

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: lozora123 » 14 sie 2019, 15:22

czasami brak koncentracji to moga byc po prostu niedobory jakies
lozora123
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:09

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: rumunek » 14 sie 2019, 15:25

Moja córka jak nie umiała się skupić na niektórych rzeczach, to podejrzewaliśmy własnie niedobory witaminy z grupy B https://visolvit.pl/blog/witaminy-z-gru ... la-dzieci/ daliśmy jej żywność bogatą w te witaminę i faktycznie z dnia na dzień było coraz lepiej, witamine B zawierają na przykład orzeszki czy rodzynki
rumunek
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:31

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: Aligru » 24 paź 2019, 19:50

też polecam bieganie na poprawę koncentracji. Godzinka treningu i masz totalnie czysty umysł. Nauka od razu lepiej idzie.
Aligru
newbie
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 lut 2019, 14:56

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: artur123 » 04 lis 2019, 17:43

Chciałbym Wam polecić http://callan.opole.pl/ . Na stronie znajdziecie oferte kursów języka angielskiego metodą Callana. Sam skorzystałem z ich kursu i jestem bardzo zadowolony z efekty. Posiadaj atrakcyjne ceny, według mnie.
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38


Re: afirmacje

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 16:45

Tak więc tydzień testów za mną i moż…na już… mówić o efektach :)
Co do samego zapamiętywania i lepszej koncentracji po sesji Koncentracja od Fruiti jest jest spory progres.

Afirmacja szczęścia - średnio, albo za mało się wczuwam.

Afirmacja Sukcesu za to bardzo motywuje i nastraja taką pozytywną energią - to naprawdę rewelacja :)

nigdy o tym nie czytałam, zdecydowanie przyda mi się troche energii :)


______________________
https://lejery.edu.pl/pompy-ciepla-tanie-ogrzewanie/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29


Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: ChokeSlam » 05 maja 2022, 11:33

Zawsze warto zwrócić uwagę na kawę z cukrem bez żadnych dodatków. Taki napój na pewno daje kopa!
_________________________________________
pracemagisterskie-licencjackie.pl/blog/pisanie-prac-inzynierskich-z-informatyki
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: _zosia_ » 06 maja 2022, 9:35

Też miałam ten problem, nic mi nie wchodziło do głowy. Kumpela namówiła mnie na kurs językowy w szkole i od tamtej pory jakoś bardziej się skupiam nad nauką. Może dlatego, że kurs nie jest za darmo i to mnie motywuje;) A może dlatego, że lektor jest super? Chodzimy we dwie na kurs do szkoły Profi Lingua w Kato. Całkiem fajna grupa się nam trafiła, na szczęście same dziewczyny! Jak ktoś się myśli, żeby się zapisać, to polecam :)
_zosia_
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2020, 11:53

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: JimKredo » 20 maja 2022, 23:01

Moim zdaniem to jest po prostu kwestia treningu. Trening to jest podstawa wszystkiego w moim przekonaniu!!
_____________________________________________________________
samo-dzielni.pl
Awatar użytkownika
JimKredo
junior fellow
 
Posty: 165
Rejestracja: 30 paź 2020, 10:25

Re: Lepsza koncentracja podczas nauki

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 12:49

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości