SITA

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: SITA

Postautor: Yuri » 06 lis 2002, 23:25

Witam.
Od jakiegos czasu na rynku istnieje urządzenie podobne do okularów, które ma ułatwiać, a wręcz nauczac jezykow obcy. Zestaw SITA - bo tak się to nazywa - kosztuje ponad 1000zł.
Chciałbym sie dowiedzieć, czy ktos z Was uż…ywał czegoś takiego, jak to dziala i czy to nie jest jakis jeden wielki przekręt?
Pozdrowienia. Mariusz.
Yuri
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2005, 0:00


Re: SITA

Postautor: savant » 27 mar 2003, 8:10

Elo mariusz. Nie, nie jest to zaden przekret. To urzadzenie dziala i nauczysz sie z jego pomoca do pozioomu sredniego, co prawda wszystko zalezy rowniez od cech osobowych a takze motywacji. Urzadzenie dziala a nawet jak ci nie pomoze z jezykami to relaksuje moze tylko troche slabiej niz jkaas fajna dziewczyna u boku :)
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: bejotka » 10 cze 2003, 8:00

Zestaw SITA to wcale nie jest urządzeniem podobnym do okularów. Okulary i "czujnik kataru" są tylko gadż…etami. Znacznie waż…niejszym elementem tego zestawu jest procesor, który na podstawie stopnia zrelaksowania się ucznia włącza i reguluje cykl nauki. Najważ…niejszym natomiast elementem jest kurs na kasteach audio, który decyduje o poziomie i skuteczności nauki. Materiały kursowe są na wysokim poziomie i przystowsowane do róż…nych stopni zaawansowania. Dystrybutor tych kursów firma Relaksa reklamuje je hasłem "1458 słów w ciągu tygodnia". To prawda, ale wynik taki moż…na uzyskać na profesjonalnie prowadzonym kursie trwającym jeden tydzień przy 6 godzinach dziennie.
Przy samodzielnej nauce sukcesem będzie 100 słówek na tydzień, po roku moż…e to oznaczać 5200 słówek, a więc całkiem niezły wynik nie do osiągnięcia w rocznej nauce w szkole średniej lub na innym komercyjnym kursie.

Poza tym urządzenie to przestaje już… kosztować ponad 1000 zł. Teraz mozna je dostać za 10% podstawowej ceny pod warunkiem jednorazowego zakupu całości materiałów kasetowych (6X369 zł).

;)
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: kasian » 10 cze 2003, 8:21

czy ktos z was sprawdzil dzialanie SITA na sobie (niekoniecznie w nauce angielskiego - moze jakiegos innego jezyka)
kasian
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: savant » 10 cze 2003, 13:54

Jam to sprawdzal ale nie do nauki jezyka tylko do relaksowania - szumy morza itp meditation music. Urzadzenie jest fajne i nadaje sie dla ludzi ktorzy chca sie nauczyc szybko ale malo swiadomie, tzn beda powtarzac wzor i go rozumiec umiec go troche modyfikowac, ale nie beda znac gramatyki, odmiany czasownika jesli jest beda sie uczyc przez 3 podreczniki bo normalnie nie jest ona podana na raz, procz tego nie beda umieli nikogo nauczyc gramatyki bo sami jej nie beda znac, w tych ksiazkach nie opisuje sie gramatyki sa tylko slowka i wzorki.

Urzadzenie warto kupic w niemczech moze po wejsciu do UE to bedzie chyba bezclowo, tam jest ono tansze wlasnie stamtad jest moje SITA, choc nazywa sie jakos inaczej nawet nie wiem, oglnie dziala dobrze ale jakbym mial sie uczyc to wole zainwestowac w tania szkole jezykowa.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: bejotka » 10 cze 2003, 21:46

ja też… to sprawdzałem. Metoda SITA jest skuteczna na zorganizowanych intensywnych kursach. W przypadku nauki własnej jej skuteczność jest już… duż…o mniejsza. Rzeczywiście w Niemczech moż…na kupić podobne urządzenie w drogeriach i aptekach, nazywa się tam "Novag Aktivator". Niestety od urządzenia o wiele waż…niejszy jest kurs kasetowy, którego tam nie dostaniesz.

Niestety ż…adne urządzenie tanie czy też… drogie nie zwolni Ciebie od własnej nauki. Jeśli chcesz się nauczyć samych słówek i trochę zdań SITA=device Ci pomoż…e, ale język to coś więcej, to zdolność komunikowanis się, a tej musisz nauczyć się współpracując z ludźmi, czytając, oglądając filmy itd, itp.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: Visitor » 05 lip 2003, 10:26

Jeśli wydajność metody SITA wynosi ok. 100 słów tygodniowo, to nie jest to ż…adna rewelacja. Taki sam wynik moż…na osiągnąć za 7% ceny zestawu SITA, kupując program do nauki słówek i ucząc się systematycznie. Program Profesor Henry 2001 kosztował mnie 69 zł (teraz jest kilkanaście złotych droż…szy), a bez trudu wkuwałem 100 do 200 słówek tygodniowo, podobnie było z Profesorem Klausem 2001. W ciągu 2 lat nauczyłem się 8,5 tys. słów niemieckich i 7 tys. słów angielskich, ucząc się ok. 1 godzinę dziennie. Z tego, co słyszałem, SuperMemo daje takie same wyniki (ponoć nawet lepsze). Po co więc wydawać 1500 zł. Za te pieniądze moż…na już… chyba pojechać na tydzień do Anglii
Visitor
 

Re: SITA

Postautor: bejotka » 05 lip 2003, 11:10

Czuję się "wywołany do tablicy" ponieważ… moje stwierdzenie, ż…e nauka 100 słówek tygodniowo da w roku 5200 słówek i to nazwałem "sukcesem". Chodziło mi o przedstawienie pewnej skali. Dystrybutor SITY, firma Relaxa reklamuje, ż…e ucząc się ta metodą osiągano opanowanie ponad 1400 słówek w ciągu tygodnia. To jest prawdą, ale to było na zorganizowanych kursach z profesjonalną obsługą. Indywidualnie osiąga się mniejsze wyniki.

Bardziej wierzę w wyniki osiągane przy nauce z programami SuperMemo i Prof. Henry, sprawdziłem to bowiem na sobie.

SuperMemo lepiej utrwala zapamiętywany materiał,
Profesor Henry z kolei przez róż…norodność ćwiczeń z tym samym zestawem słów i zdań pozwala je łatwiej przyswoić "na pierwszym posiedzeniu".

Przy nauce z SuperMemo zawsze korzystam z dwóch baz, tej firmowej (obecnie SPEEDUP! i własnej, moż…e nie tak atrakcyjnej graficznie, ale zawierającej słowa, które właśnie dziś lub w tym semestrze powinienem się uczyć.

Nauka z systemem SITA stwarza pozory nauki mimochodem, siedzę sobie wygodnie (wolę leż…eć, ale to jest niewskazane) słucham "szumu morza" i w tle słówek obcojęzycznych. Część z nich zapamiętam, część już… znam - fajnie jest. Tylko, ż…e nauka słówek to ci꿅ka praca intelektualna. I po sesji z SITA zestawem trzeba ją podjąć, ale o tym reklamy nie mówią.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: bejotka » 15 lip 2003, 16:15

Gościu, dlaczego nie przeczytałeś wszystkich opinii w tym watku. Jedyna tańszą i bardziej skuteczną od SITAy metodą jest metoda "na dzięcioła". Polega ona na tym, ż…e korzystając z dowolnego podręcznika z załącznikami dźwiękowymi, nagrywasz na twardy dysk całą lekcję. A następnie na przemian odgrywasz tę lekcję, a następnie czytasz ją głosno i wyraźnie, raz, drugi, trzeci .... Az nauczysz sie na pamięć każ…dego zdania. To nie musi być zapoamiętane tak dokładnie jak inwokacja do Pana Tadeusza, ale każ…de zdanie musi byc zapamietane lepiej, takż…ebyś po usłyszeniu słowa lub dwóch potrafił wydeklamowac wszystkie zdania, które się od tych słów zaczynają. Teraz moż…esz iść dalej i uczyć się znaczen poszczególnych słów w każ…dym zdaniu, i rozpoznawać formy gramatyczne w tych zdaniach występujące. Tańszej i skuteczniejszej metody nie ma. Ale jeśli wytzrymasz stosując tę metodę przez miesiąc, to SITA wyda Ci się jednym z cudów świata.

Wbrew temu co o metodzie SITA się mówi i sądzi, jej zaletą wcale nie są okulary, ani czujnik pod nosem. jej prawdziwą zaleta sa materiały nagrane i drukowane. Moż…na je kupić bez urządzenia i uczyć się z nich przy uzyciu walkmana, bedą niewiele mniej skuteczne niż… z urządzeniem.

Warto zwrócić uwagę na autorów tych materiałów, jednym z nich jest Leon Leszek Szkutnik, autor największej chyba liczby podręczników do nauki języków. No moż…e trochę przesadziłem. Więcej takich podręczników prawdopodobnie napisał Prof. Jan Bielecki, ale on uczył "C", "Pascala' i innych języków programowania.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: Sylvi6 » 06 lip 2004, 10:01

Witam
Chciałabym skontaktowac sie z osoba która za odpłatnościa udostepniła by mi urządzenie sita do nauki jezyka Francuskiego . Osoba musi byc z okolic dabrowy górniczej , sosnowiec , bedzin i okolic. Pilne kontakt telefon 501 454 156 lub sprzeda
Sylvi6
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2004, 23:00

Re: SITA

Postautor: Visitor » 08 lut 2006, 17:59

Witam! Mam do sprzedania kursy Sita, cena do ustalenia. kontakt: gg 9147800

język angielski - kurs podstawowy- część 1
język angielski - kurs podstawowy- cześć 2 język angielski - kurs średnio zaawansowany- cześć 1
język angielski - kurs średnio zaawansowany- cześć 2

język angielski - kurs Idiomy- cześć 1
język angielski - kurs Idiomy- cześć 2
język angielski - kurs Let's talk business- część 1
język angielski - kurs Let's talk business- część 2
język angielski - kurs Bank i Giełda
Visitor
 

Re: SITA

Postautor: bejotka » 06 cze 2007, 12:54

Sorki, ale piszesz o czymś o czym nie masz najmniejszego pojęcia. Nigdy nawet nie słyszałeś nagrań Sity! Tam nie ma szumu fal, tylko jest muzyka relaksacyjna, która dodatkowo pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu stanu alfa (o stanie alfa - częstotliwość fal mózgowych 7-12 HZ moż…ecie sobie sami poczytać w necie).


Ta uwaga bardzo źle świadczy o Twoim wychowaniu. Mam pojęcie o tej metodzie, stosowałem ją, mam pojęcie o roli muzyki relaksacyjnej w nauce. Jeśli chodzi o "szum fal", to z całą pewnością jest, przynajmniej w moim urządzeniu. Przyznaję, ż…e mam dość stare, być moż…e w nowszych już… tego nie ma.

Jeśli chodzi o gramatykę, to widzę sens uczenia sie jej, tylko trzeba to robić rozumnie, przecież… nie chodzi o znajomość reguł, tylko o nawyk ich prawidłowego stosowania. Małe dzieci na ogół wyraż…ają się poprawnie, mimo ż…e nikt ich nie uczył gramatyki.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SITA

Postautor: Loria » 13 cze 2007, 15:31

Ktoś już… tu chyba pisał, ż…e metody pochodzące od sugestopedii Łozanowa działają w przypadku nauczania blokowego, tzn min 3,5 godziny dziennie, ogromna jest też… rola nauczyciela. W przypadku SITA, owszem jest bajer czyli urządzenie sita, ale brakuje ostatniej waż…nej fazy czyli aktywizacji języka. To raczej oczywiste, bo raczej nie sprzedaje się zestawu razem z nauczycielem. Dlatego rację mają Ci, którzy piszą, ż…e na kursach sita się sprawdza, a poza nimi raczej kiepsko.

W tym temacie polecam:
http://www.soffa.pl/artykuly/pogromcy_m ... nauki.html
http://www.soffa.pl/artykuly/pogromcy_m ... rning.html
Loria
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2007, 23:00

Re: SITA

Postautor: Katarzyna F. » 22 kwie 2010, 15:39

Loria pisze:Ktoś już… tu chyba pisał, ż…e metody pochodzące od sugestopedii Łozanowa działają w przypadku nauczania blokowego, tzn min 3,5 godziny dziennie, ogromna jest też… rola nauczyciela. W przypadku SITA, owszem jest bajer czyli urządzenie sita, ale brakuje ostatniej waż…nej fazy czyli aktywizacji języka. To raczej oczywiste, bo raczej nie sprzedaje się zestawu razem z nauczycielem. Dlatego rację mają Ci, którzy piszą, ż…e na kursach sita się sprawdza, a poza nimi raczej kiepsko.

W tym temacie polecam:
http://www.soffa.pl/artykuly/pogromcy_m ... nauki.html
http://www.soffa.pl/artykuly/pogromcy_m ... rning.html


Metoda SITA owszem bazuje na odkryciach prof. Łozanowa, ale błędem jest myślenie, ż…e nie ma w niej elementu aktywizacji. Procedura nauki wygląda tak, ż…e są to 4 fazy. W dwóch pracuje się z urządzeniem SITA i odsłuchuje treść lekcji, której tłem faktycznie jest muzyka relaksacyjna. Pozostałe dwie fazy to praca z podręcznikiem, nauka czytania, pisania, a przede wszystkim właśnie aktywizacja odsłuchiwanych treści. Kursant po odsłuchaniu lekcji wypełnia ćwiczenia, buduje zdania, dłuż…sze wypowiedzi, tworzy scenki. Z resztą najlepiej sprawdzić to samemu podczas bezpłatnej prezentacji metody.
Katarzyna F.
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2009, 16:34

Re: SITA

Postautor: olindaa87 » 20 paź 2016, 9:02

Ja jakoś nie wierze w tą metodę :/ i czytając takie posty to wydaje mi się że nie tylko ja...
olindaa87
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2016, 11:51


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości