nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: Polaki » 10 mar 2012, 21:34

Hej!
szukam szkoły językowej z dojazdem do firmy i tak się składa, ż…e
dziś na youtube atakuje reklama mobile language,
ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?

Boje się ładnie marketingowo opakowanych produktów, bo często po sprzedaż…y dobrą mają tylko windykacje ;)

Ten opis, który znalazłem budzi moje przeraż…enie i poważ…ne obawy,
samo NLP, ż…adnych konkretów...
"Lektorzy Mobile Language Centre to młode osoby z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, posiadające odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania"

czyli ż…e młodzi, ale już… z bogatym doświadczeniem i kwalifikacjami,
jakie mają przygotowanie - no odpowiednie,
doświadczenie - no bogate,
są tak przygotowani ż…e uczą na wszelkich poziomach zaawansowania,
w dodatku uczą z 10 języków od 8,50 za godzine!!

oczywiście w kilku miastach w Polsc

a nad tym wszystkim czuwa DR WALDEMAR JAGODZI—SKI
musi Pan Doktor sporo po kraju jeździć...

eh
a moż…e to kolejna skórka na mobile english bo opinii tej szkoły ZTCW się uratować nie da...
;)
Polaki
 


Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: joan666 » 15 mar 2012, 16:02

większość nowych tworów to ściema. Niby super lektorzy z doswiadczeniem... 26 -27 lat...i jakie oni moga miec doswiadczenie... chyba ze wlicza w to się ich studiowanie..hehehe
Ja wole stare sprawdzone szkoły. Tam wiem ż…e wszystko bedzie tak jak powinno być. W wawie jest ich moze ze 3-4 .Warto poszukać a napewno znajdziecie
joan666
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: K. M. » 15 mar 2012, 21:52

"Cena już… od 55 zł za godzinę nauki przy kursie indywidualnym."

To ja już… widzę ile lektor zarabia... Zapewne jeszcze gorzej niż… w niesławnej Mobile-English-śmiech-na-sali-nie-odzyskasz-nigdy-pieniędzy-za-wykonaną-pracę.

Wystarczy spojrzeć na dane firmy... To jest pewnie korepetytor, który podzleca część swojej pracy jakimś studentkom, które w czasach kryzysu są gotowe pracować za talerz ciepłej zupy.

Daj mi pracę. :przytul:
K. M.
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: U ż…ytka » 16 mar 2012, 19:02

Muszę się dołączyć do dyskusji, bo mam już… dosyć tego, ż…e wszyscy oczerniają szkołę Mobile ENGLISH. Ja się w niej uczę sam i jakoś nie zauważ…yłem, ż…eby były jakiekolwiek problemy! Te posty chyba piszę sfrustrowana konkurencja, bo ktoś znalazł fajną receptę na naukę języka angielskiego z dojazdem i się zaczęło zmyślanie niestworzonych historii przez tych, którym się nie udało stworzyć chociaż… w połowie tak dobrej placówki edukacyjnej jak Mobile ENGLISH. Takim bzdurom mówimy stanowczo NIE! :ban:
U ż…ytka
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: stiopan » 19 mar 2012, 5:29

Mobile english nie ma aż… takiej konkurencji ż…eby napisali im aż… tak duż…ą ilość oszczerstw.
Niestety, pomimo iż… ilość opinii jest efektem skali działalności, większość z nich pochodzi od sfrustrowanych i wyzyskiwanych lektorów, franczyzobiorców a reszta od niezadowolonych i nieusatysfakcjonowanych klientów, na których całe to zło się skupia, bo płacą za "nauczysz się angielskiego" a uczą się ż…e tanie mięso psy jedzą...
stiopan
 

re

Postautor: Marek Chełcho » 21 mar 2012, 22:03

Ja osobiście korzystałem z usług szkoły. Jestem zadowolony, mój lektor przygotowany do zajęć, punktualny z doświadczeniem zawodowym w USA.
Szczerze wolę taką formę nauki bo w tych innych „sprawdzonych” w cale nie jest lepiej i dodatkowo nie tracę czasu na dojazdu. Oczywiście zawsze moż…na znaleźć minusy - jednak generalnie polecam.

Pozdr,
Marek Chełcho
 

Re: re

Postautor: klakier124 » 26 mar 2012, 17:02

Marek Chełcho pisze: mój lektor przygotowany do zajęć, punktualny z doświadczeniem zawodowym w USA.


Na zmywaku sie nie liczy! :P
klakier124
 

Re: re

Postautor: Gunki » 09 kwie 2012, 20:02

Wygląda, ż…e ktoś sporo inwestuje w marketing. Reklamy tej szkoły śmigają po necie już… któryś tydzień. Fajnie jak by jeszcze w metodykę zainwestowali. Ja jestem bardzo mocno wyczulony na marketingowe sztuczki, ładne opakowanie napakowane NLP, ładna strona, piękne słówka a jak już… kupisz okazuje się, to jedna WIELKA LIPA, zostaje sam z problemem. Jeszcze często okazuje się, ż…e umowa jest tak skonstruowana, ż…e praktycznie niema moż…liwości rozwiązania jej. Firma ma faktoring więc szybko zaczynają wydzwaniać jakieś tam inkasso, które kupiły dług...
Fragment usunięty przez administratora - naruszenie kodeksu cywilnego
Gunki
 

Re: re

Postautor: kozami » 10 kwie 2012, 16:36

Gunki pisze:fragment usunięty przez administratora - naruszenie kodeksu cywilnego


Fragment usunięty przez administratora - naruszenie kodeksu cywilnego
Wszystko jasne. Włodawa rusza na podbój stolycy.
kozami
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: cupid » 18 cze 2012, 20:12

To na ostro
cupid
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: miara » 12 lip 2012, 17:47

Proste - poproś ich o referencje i podzwoń

Jakoś nie wydaje mi się moż…liwe aby moż…na było oferować zajęcia w tak niskich cenach - na pewno nie jeż…eli mają to być dobrzy lektorzy.

Na świecie jakoś już… tak jest, ż…e jeż…eli coś jest dobre to musi swoje kosztować.
miara
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: Jakub Kozieradzki » 23 lip 2012, 11:58

Jestem właścicielem MOBILELANGUAGE Szkoły Języków Obcych i chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości, które mogą pojawić się po przeczytaniu powyż…szych wpisów. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ponieważ… często konkurencja, która nie moż…e sprostać oczekiwaniom rynku, próbuje zdyskredytować nas w oczach potencjalnych Klientów. Konkurencyjne warunku współpracy oferowane przez naszą Szkołę obejmują m.in.: cenę, jakość, mobilność, dopasowanie do indywidualnych potrzeb, darmowy dojazd lektora, jak również… darmowe materiały do nauki.

Zakładając Szkołę językową postawiłem sobie za cel stworzenie kursów idealnie dopasowanych do potrzeb naszych Klientów, oferowanych za rozsądną cenę.

Myślę, ż…e założ…enie to udało się zrealizować. Wniosek ten pozwalam sobie wyciągnąć na podstawie niedawno przeprowadzonej ankiety wśród naszych Klientów.

Nawiązując do jednego z powyż…szych wpisów o treści: „Jeszcze często okazuje się, ż…e umowa jest tak skonstruowana, ż…e praktycznie niema (sic!) moż…liwości rozwiązania jej”, chciałbym zaznaczyć, ż…e nie ma u nas umów (chyba, ż…e na ż…yczenie Klienta), a jedynie mailowe potwierdzenie ustalonych szczegółów współpracy. W każ…dej chwili i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów moż…na zrezygnować z naszych usług, nawet po pierwszych zajęciach. Nasi lektorzy posiadają wykształcenie kierunkowe (ukończony jeden z następujących kierunków studiów, bądź są studentami ostatnich lat: filologia, lingwistyka stosowana lub tłumaczenia specjalistyczne) i posiadają doświadczenie w nauczaniu. Klient ma prawo do określenia profilu lektora, a szkoła próbuje sprostać Jego oczekiwaniom. I tu najważ…niejszy punkt ustaleń: Klient w każ…dej chwili ma prawo do zmiany lektora (nawet po pierwszych zajęciach), jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będzie zadowolony ze współpracy z nim. Uważ…am bowiem, ż…e o JAKOŚCI każ…dej szkoły językowej świadczy lektor odpowiednio dopasowany do potrzeb Klienta. My wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

W ofercie naszej Szkoły jest być moż…e wiele rzeczy, które moż…na by poprawić. Dlatego też… ciągle się rozwijamy i pracujemy nad jakością naszych kursów, tak aby w pełni usatysfakcjonować Klienta.

Tym z Państwa, którzy zastanawiają się, czy skorzystać z naszych usług bądź (po przeczytaniu powyż…szych, mijających się z prawdą wpisów, co moż…na zauważ…yć czytając komentarze administratora forum: „Fragment usunięty przez administratora - naruszenie kodeksu cywilnego”) mają wątpliwości, przyznamy 5% zniż…ki na pierwsze 5 bloków zajęć, jeśli powołają się Państwo na to forum.

Gdybym nie rozwiał wszystkich wątpliwości, które pojawiły się w związku z powyż…szymi wpisami, jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 505106409. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z ofertą naszej Szkoły.

Łączę wyrazy szacunku,
Jakub Kozieradzki
Jakub Kozieradzki
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: miara » 24 lip 2012, 17:06

Ponieważ… miałem okazję przeczytać posty dotyczące szkoły (zanim zostały usunięte przez moderatora), mogę z całym przekonaniem powiedzieć ż…e wpisy te nie pochodziły od konkurencji. Zbyt duż…o (często pikantnych) szczegółów.

Nikt kto nie był klientem lub lektorem pracującym dla szkoły nie byłby w stanie czegoś takiego napisać. Wiele mówiące są szczególnie opinie mówiące o funkcjonowaniu szkoły pochodzące od lektorów.
miara
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: Jakub Kozieradzki » 24 lip 2012, 20:36

Szanowny Panie Miara,

proszę nikogo nie wyprowadzać w błąd. Posty z pewnością nie dotyczyły szkoły (gdyby tak było, nie zostałyby wykasowane). Widać, ż…e się Pan jednak z nimi nie zapoznał, a Pana wpisy tracą w tym momencie wiarygodność. Jeśli chciałby Pan znać ich treść, zapraszam do siedziby firmy. Wykasowane posty są u nas przechowywane w postaci wydruków z forum jako dowód w sprawie.

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub Kozieradzki
Jakub Kozieradzki
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: dorotar » 26 lip 2012, 19:05

Uczę w szkole mobilelanguage od 3 miesięcy, stawka przez szkołę za 60 min to 40 zł netto, podczas gdy w innych 30-35 za 60 min netto. Stawka 40 zł za godzinę to średnia i najczęstsza stawka lektora , gdy przejrzy się ogłoszenia PRYWATNE lektorów. Ponadto często jest wyż…sza w tej szkole, gdy nie są to indywidualne lekcje 1-1, często to tez 90-minutowe zajęcia. Takż…e propozycja szkoły jest w porządku dla lektora na dzisiejszym rynku - nie musi się ogłaszać, a ma codziennie oferty z lokalizacjami, szkoda tylko ze na najatrakcyjniejsze lokalizacje zawsze jest duż…o chętnych. Aha, do stawek dla lektorów jest tabela, nikt nie ma innych stawek niż… inni. Dodatkowo mam info o zakupie nowych materiałów i pozycji książ…kowych przez szkołę na bież…ąco. Mogę zgłaszać tez swoje propozycje.
Od strony klientów tez chyba ok, bo twierdzą, ze jest bezproblemowo ( jedna z moich uczennic zmieniała lektora).
Mam uczennicę, która w duzej, starej, znanej szkole o stawkach dla lektora takich samych, przeszła wszystkie stopnie zaawansowania, a ma kompleks angielskiego- a raczej miała, bo to się zmienia.

Nie powinnam chwalić być moż…e swojej konkurencji, bo sama chce mieć tylko własna działalność w końcu ( 14 lat uczę języka angielskiego, certyfikat CPE , studia lingwistyczne), ale i tak prywatnie mam takie same stawki, większe trudno jest teraz wynegocjować. A takich ogłoszeń o korepetycje jak moje jest bardzo duż…o. Jakaś uczciwość ML się więc należ…y.

"Obsmarowywaczom" innych bez powodu powiem, ze się nigdy nie nauczą obcego języka - język to psychologia, a w tych obcych krajach nie ma takich praktyk.
dorotar
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: dorotar » 26 lip 2012, 20:23

Przejrzałam umowę, pomyliłam się co do stawki z jedną osoba za 60 min ale byłam blisko, takich zajęć nigdy nie miałam, zawsze 90- minutowe lub co najmniej 2 osoby. Potwierdzam, ze dobre propozycje dla lektorów w porównaniu z innymi szkołami, a już… na pewno już… nie gorsze, a uczyłam w roż…nych : od małych do tych największych i znam stawki lektorów w roż…nych okolicznościach oraz te prywatne propozycje nauczycieli - ta szkoła oferuje lepsze średnie zarobki niż… luźne korepetycje.

Mam nadzieję, ze ż…adnych danych poufnych nie naruszyłam - to się podlizałam szefowi :)
dorotar
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: dorotar » 26 lip 2012, 20:37

Żeby rozwiać watpliwosci : stawka za godzinę zajęć z jedną osoba jest wyż…sza w ML niż… z duż…ą grupą dzieci w innej szkole - bardo dobrze prosperującej.

Szok, ze naprawę ludzi chyba wynajmują do pisania takich nieprzychylnych rzeczy.
dorotar
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: dorotar » 27 lip 2012, 11:01

Co jeszcze jest warte uwagi: szkoła jest dobrze zorganizowana, sa terminowe płatności, nie trzeba się upominać i nie ma zapisów jak w bardzo wielu szkołach, ze wynagrodzenie jest płatne 21 dnia po miesiącu w których odbywały się zajęcia w tych znanych i starych tez. Małe jest wiec prawdopodobieństwo, aby jacykolwiek lektorzy mogli się skarż…yć, bo skarż…ą się głownie na nieterminowe zapłaty. Powiedziane jest na samym początku ze są wybredni często klienci, czy tez starają się dopasować lektora osobowościowo do klienta.

Natomiast znam " stare" szkoły w bardzo dobrych lokalizacjach w Warszawie, gdzie normą było nie płacenie wcale lub nie płacenie w terminie dla wszystkich pracowników, którzy tak byli zmanipulowani ze po jakimś czasie dopiero odchodzili z tego powodu z pracy, po kilkumiesięcznym wolontariacie. Ja miałam szczęście po straciłam "tylko" 400 zł.
Znam tez firmę językową, z którą nikt nie mógł się skontaktować gdy gość tylko dostał pieniądze za kurs, stracił kontakt z lektorami, którym nie zapłacił i z ta firma którą obsługiwał, a potem zmienił nazwę szkoły. Bezczelność ludzi nie zna granic- a tacy ludzie właśnie są najbardziej skłonni do "obsmarowywania" innych, sama słyszałam już… iles lat temu z takich źródeł oburzenie ze powstała szkoła mobile English.

Aha, stawki do języków specjalistycznych są jeszcze inne - ja za krotko tam pracuje i to wyszło ze na wakacjach, ale wraż…enie akurat uczciwej szkoły sprawia od razu ta placówka
dorotar
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: Auxie » 08 wrz 2012, 22:59

Panie Kozieradzki vel dorotar, walisz Pan wielką ściemę. Jak w Pana szkole lektor moż…e zarabiać 40 zł NETTO za 60 minut 1:1, przy cenie takiej lekcji wynoszącej zaledwie 55 zł??? To by znaczyło, ż…e brutto lektor kosztuje Pana więcej, niż… kasujesz Pan za lekcje. Moż…liwości są trzy: albo Pan dumpingujesz, albo nie płacisz podatków i zus za pracownika, albo po prostu bujasz.
Auxie
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: Jakub Kozieradzki » 09 wrz 2012, 12:02

Szanowny Panie Auxie,

postaram się rozwiać wszystkie Pana wątpliwości.

Na temat stawki lektora nie będę się niestety wypowiadał, jest to wewnętrzna sprawa szkoły. Nie stosuję dumpingu, a podatki i ZUS za pracowników są oczywiście płacone.

Nie rozumiem, dlaczego konkurencja tak bardzo się upiera, ż…e kurs języka 60 minut, 1:1 w Warszawie musi kosztować 70, 80, a często nawet 100 zł. Proszę mi wierzyć, ż…e tak nie jest.

Proszę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, ż…e w cenie (jak to Pan ujął "zaledwie" - rzeczywiście trafnie) 55 zł za 60 minut, 1:1 oferuję darmowy dojazd lektora, wszystkie materiały do nauki języka, współpracę na czas nieokreślony – w każ…dej chwili moż…na zakończyć naukę w naszej szkole i to bez okresu wypowiedzenia czy ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat, pomoc metodyka, jak również… bibliotekę Readersów z dołączonymi płytami CD. Biblioteka z miesiąca na miesiąc staje się coraz większa. Za pośrednictwem lektora Słuchacz moż…e z niej korzystać bez konieczności wychodzenia z domu - to wszystko również… bez dodatkowych opłat.

Pieniądze nie są tu wcale najważ…niejsze, liczy się chęć stworzenia dobrej szkoły języków obcych, która w uczciwy sposób będzie podchodziła do swoich Słuchaczy i Lektorów, a wszystko za rozsądną cenę.

Panie Auxie, ż…yczę ciekawych pomysłów i zmiany nastawienia do swojego biznesu.

W razie jakichkolwiek pytań lub sugestii jestem do Pana dyspozycji pod numerem telefonu 505106409.

Z wyrazami szacunku,
Jakub Kozieradzki
Jakub Kozieradzki
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: ladybird25 » 29 gru 2012, 11:08

to co ludzie tu piszą nie mieści mi się w głowie, jak ktoś, kto nie miał styczności ze szkołą moż…e cokolwiek o niej napisać? jak osoba, która nie jest zatrudniona moż…e domniemywać ile my, lektorzy, zarabiamy???? Wszystkie informacje dotyczące naszych stawek i formy prowadzenia szkoły są prawdziwe i nie wiem z jakiej racji ktokolwiek się wypowiada na temat, o którym nie ma pojęcia????
Ktoś chciał otrzymać rzetelne opinie na temat kursów prowadzonych przez szkołę, a dostaje stos bzdur i zero wartościowych informacji. Moż…e wypowie się ktoś, kto nawiązał z Nami współpracę? Opinie i dywagacje "na temat" nie są nikomu potrzebne.
Wracając jeszcze do tego, ż…e młody lektor nie moż…e być doświadczony... otóż… jeśli ktokolwiek uczył się w tym kierunku, skończył studia, to wie, ż…e w tym zawodzie zupełnie inaczej zdobywa się doświadczenie. Ja skończyłam dwa kierunki więc mam porównanie. Studia filologiczne są bardzo praktyczne, już… od pierwszych lat prowadzi się zajęcia na ćwiczeniach, jest moż…liwość odbywania staż…y w szkołach językowych, ponadto są praktyki w szkołach państwowych, prywatnych i własne korepetycje, na których też… moż…na się zmierzyć z własnymi siłami i wiele się nauczyć o nauczaniu. Ja kończąc studia pracowałam juz od pół roku w szkole językowej, byłam kontrolowana, na moich zajęciach siedział metodyk, który sprawdzał moje kompetencje.
Mam prośbę, jeż…eli ktoś nie ma niczego mądrego i wnoszącego do powiedzenia niech po prostu się nie odzywa.
ladybird25
 

kwoty dla lektora

Postautor: kk2 » 09 wrz 2013, 16:48

Auxie pisze:Panie Kozieradzki vel dorotar, walisz Pan wielką ściemę. Jak w Pana szkole lektor moż…e zarabiać 40 zł NETTO za 60 minut 1:1, przy cenie takiej lekcji wynoszącej zaledwie 55 zł??? To by znaczyło, ż…e brutto lektor kosztuje Pana więcej, niż… kasujesz Pan za lekcje. Moż…liwości są trzy: albo Pan dumpingujesz, albo nie płacisz podatków i zus za pracownika, albo po prostu bujasz.


zamierzam stac sie dopiero klientką, ale nawet przy takich danych jak są podane, nie myslę, ż…eby utrzymanie lektora wizało się z jego oszukiwaniem. lektor moż…e byc zatrudniony na umowę o dzieł, jeśli dostanie na rękę 40 pln, to brutto wychodzi 45pln, przy założ…eniu ż…e koszty są 50%. zusy przy dziele się nie płaci, więc nie wiem o co dym.15pln zysku na kliencie jest w porządku dla własciciela. poczekam jaki będzie poziom.
kk2
 

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: kamil_XXXX » 28 sty 2014, 15:40

Fragment usunięty przez administratora.
kamil_XXXX
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:36

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: kamil_XXXX » 28 sty 2014, 22:25

Treść usunięta przez administratora.
kamil_XXXX
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:36

mobilelanguage

Postautor: Patys_84 » 29 sty 2014, 9:55

kamil_XXXX głupoty piszesz. Skoro jesteś taki dobry/dobra to po co Ci dodatkowe zajęcia? Moż…e sam/sama zaczniesz udzielać korepetycji? Twój poprzedni wpis został usunięty przez administratora – to nam pokazuje ile sa warte Twoje opinie.
Dość mam hejterów i ich mało znaczących wypocin, które wpisują tylko po to, ż…eby komuś zaszkodzić. Praktyka często stosowana przez konkurencję.
Ja korzystam z usług tej szkoły i jestem bardzo zadowolona. Cena za godzinę nauki – bdb zważ…ywszy na to, ż…e lektor dostarcza wszystkie niezbędne materiały. Fajnie zorganizować sobie naukę z kimś na podobnym poziomie (2 os w grupie) – wówczas cena bardzo atrakcyjna. Kontakt ze szkołą również… na wysokim poziomie – szybko, sprawnie i na temat. Nie mam zastrzeż…eń.
Pozdrawiam
Patys_84
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2014, 9:29

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: kamil_XXXX » 29 sty 2014, 14:57

Treść usunięta przez administratora.
kamil_XXXX
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:36

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: kamil_XXXX » 29 sty 2014, 15:06

Treść usunięta przez administratora. Uż…ytkownik zablokowany.
kamil_XXXX
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:36

Re: nowa szkoła czy nowa ściema mobilelanguage.pl ??

Postautor: dews » 27 paź 2016, 18:53

Czy oni jeszcze są na rynku?
dews
greenhorn
 
Posty: 68
Rejestracja: 03 lip 2016, 18:04



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości