Angielski oglądając YouTube

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Czy moż…na szkolić Angielski, oglądając YouTube?

UwaŅam, Ņe tak, sĪdzĪc po w≥asnym przyk≥adzie!
4
67%
UwaŅam, Ņe tak, ale nie mam do∂wiadczeŮ jeszcze w tym.
0
Brak głosów
Tak, ale dla poczĪtkujĪcych przydadzĪ siÍ napisy w wersji polskiej.
1
17%
Tak, ale dla poczĪtkujĪcych przydadzĪ siÍ napisy angielskie.
1
17%
Nie, to strata czasu.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 6

Angielski oglądając YouTube

Postautor: mahesz » 24 cze 2009, 0:06

Czy kogoś zaciekawi temat nauki i doskonalenia angielskiego przez oglądanie filmów na YouTube :?

Na YouTube znalazłem sporo filmów angielskich całkiem legalnie z tłumaczeniem polskim, więc polecałbym.

Dla niektórych jednak osób przydatne mogą być filmy po angielsku z napisami też… po angielsku, ż…eby łatwiej było zrozumieć tekst mówiony.
Jeśli kogoś interesuje krytyka polityczna, psychologia osiągnięć lub joga, to polecam ten kanał: http://www.youtube.com/user/umeeshh. Niektóre filmy są tam z tłumaczeniami pl, a niektóre z napisami w wersji oryginalnej eng.
Wersje z napisami angielskimi: trza włączyć na filmie.

5 przyczyn ignorancji (lista odtwarzania z wykładu jogińskiej mniszki).

Niepoprawna politycznie piosenka o strzelaninach w szkołach i hipokryzji polityków

Taki system, głupole! (piosenka na polityków łamiących wszędzie obietnice wyborcze)

Perfect Love - tytuł mówi sam za siebie.

Znacie jakieś inne kanały lub filmy z napisami do angielskich filmów youtube po ang? Lub też… moż…e być hiszpański :)
mahesz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:40


Ocean łez (Ocean of Tears) - ekologia

Postautor: mahesz » 27 cze 2009, 16:08

Znalazłem też… kawałek pt. Ocean łez . Zaznaczam, ż…e nie jest to przebój MTV dla mas, lecz raczej coś niszowego, dla osób o bardziej wyrafinowanym smaku, potrafiących myśleć niestereotypowo i nieszablonowo (out of the box), o wyrobionej świadomości ekologicznej, a przy tym odważ…nych na tyle, aby zmieniać świat, a przynajmniej o tym mówić.
Jednak osoby, których smak estetyczny zaspokajają w zupełności stacje w rodzaju MTV, zdecydowanie przestrzegam: nie oglądajcie tego klipu YouTube! bo naraż…acie się na szok kulturowy i światopoglądowy: bulwersuje chociaż…by fakt, ż…e song jest napisany z pozycji wieloryba, dokładnie podmiotem lirycznym jest ostatni płetwal błękitny, a do tego skomponował go pomarańczowy mnich w pomarańczowym turbanie (!).

Z opisu klipu:
Ocean łez (Ocean of Tears) - śpiewa Nabhaniilananda.
Płetwal błękitny, największe zwierzę, które kiedykolwiek ż…yło na Ziemi, jest obecnie prawie na pewno skazane na zagładę. Gatunek ten został tak wytrzebiony w epokach polowań, ż…e chociaż… jest obecnie pod ochroną, ledwie utrzymuje swoją liczebność, gdyż… poszczególne osobniki są zbyt rozproszone, aby się spotykać i rozmnaż…ać. Dodatkowo, nowoczesny sprzęt hydrolokacyjny, zarówno floty handlowej, jak i wojennej, zakłóca system echolokacji płetwali, utrudniając ich wzajemne odnajdywanie się w bezmiarze oceanu. Ten utwór opowiada o ostatnim płetwalu.

The blue whale, the largest animal this planet has ever known, is now almost certainly doomed to extinction. Their numbers were so badly depleted through hunting that although they are now protected, they are too sparsely scattered to meet and breed often enough to maintain their population. Furthermore, modern shipping sonar, both merchant and naval, interferes with the sonar communication of the whales making it even more difficult for them to locate one another in the vast loneliness of the ocean.
This is the song of the last blue whale.
Written by: Dada Nabhaniilananda

Acha, jeszcze jedno, trzeba tam włączyć napisy (angielskie lub polskie) na klipie.
mahesz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:40


Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: andrejones » 29 gru 2016, 18:01

Tak, nauczyłem się angielskiego tylko oglądanie filmów na Youtube. Jest to świetny sposób na naukę słownictwa i szkolić swoje umiejętności słuchania.
andrejones
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2016, 17:50

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: RakosSa » 30 gru 2016, 12:53

Ja korzystam z filmików robionych przez zawodowych lektorów j. angielskiego. Przygotowuję się ostatnio do TOEFL i takie filmiki bardzo mi pomagają.
RakosSa
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:25

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: MoniGold » 03 sty 2017, 10:15

Oglądanie youtube bardzo pomaga w nauce rozumienia angielskiego. Słuchanie youtuba może być wsparciem dla nauki branej podczas lekcji lub korepetycji.
MoniGold
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:35

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: Mikosz1a » 03 sty 2017, 12:46

Youtube jest obecnie tak dobrze rozwinięty, że można znaleźć na nim wszystko, nawet pomoce do nauki angielskiego (tutoriale).
Mikosz1a
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2017, 10:59

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: DarekKo2l » 07 sty 2017, 18:30

Korzystam często z youtube, ponieważ znajduje tam wiele ciekawych materiałów video, nagranych przez zawodowych lektorów i native speakerów.
DarekKo2l
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 9:46

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: miko200 » 16 sty 2017, 18:07

Ja się podszkolilam w ang oglądając filmiku urodowe na yt :)
miko200
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2017, 17:48

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: JulkaSzpulka » 10 lut 2017, 13:37

dobrze jest też uczyć się ogladając seriale z angielskimi napisami. Filmy też. Polecam!
JulkaSzpulka
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:39

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: weng » 15 lut 2017, 15:13

Też jestem tego zdania. Oglądanie filmów czy seriali pozwala na naturalne przyswajanie słownictwa, ale także poznanie kontekstów, w jakich używa się danych zwrotów. Ja dzięki oglądaniu angielskich materiałów umiem o wiele więcej :)


---------------------------------------------------------------------------------------------
Prawo pracy Poznań
Awatar użytkownika
weng
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2017, 19:54

Re: Angielski oglądając YouTube

Postautor: LukLev » 28 kwie 2018, 9:16

Do nauki angielskiego ze słuchu oprócz YouTube polecam strony takie jak: TED i EngVid.
Zresztą wszystkie moje ulubione i sprawdzone darmowe metody nauki angielskiego poprzez słuchanie oraz ulubione kanały do nauki na YouTube opisałem dokładnie we wpisie: http://angielski1000slow.pl/angielski-d ... ze-sluchu/ więc tam odsyłam po najlepsze w/g mnie metody i strony.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości