Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: nemonika » 06 wrz 2016, 14:46

Chciałam skorzystać na próbę z tej reklamowanej pożyczki za 10 zł na 2 miesiące pytanie czy nie jest to tylko taki wabik reklamowy, a w efekcie są tam jakieś ukryte koszty? Wiadomo jak to jest z takimi firmami. Nie chciałabym się wkopać.
nemonika
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2016, 9:13


Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Sulik » 06 wrz 2016, 14:49

Nota bene to chyba nawet brytyjska firma jest. Wiec tak ja próbowałem tam wziąć pożyczkę, ale mi odmówili chociaż w sumie nie mam zapisów w żadnych bazach, może dlatego właśnie. Kazali mi dosłać skan dowodu osobistego i potwierdzenia przelewów wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące.

Co do tej pierwszej pożyczki za 10zł nie ma tam raczej żadnych ukrytych kosztów, przynajmniej nic takiego nie znalazłem w umowie i warunkach, ale jak nie spłacisz w terminie to się musisz liczyć z tym, że te koszty się pojawią i to spore.

Z takich promocyjnych ofert można czasem skorzystać jak brakuje kilka stów do pierwszego, ale tylko wiedząc, że zaraz dostaniemy wypłatę i spłacimy w terminie. Jeśli nie masz stuprocentowej pewności, że spłacisz terminie to sobie daruj lepiej, bo to cię będzie w efekcie kosztować dużo problemów i kosztów dodatkowych.

Wracając do tej pierwszej pożyczki to tutaj masz jej szczegółową analizę i opinie o Wonga http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/ ... etowe.html Wonga ma to do siebie, że jest dość restrykcyjna w kwestii udzielania pożyczek, łatwiej dostać pożyczkę w Vivus. Przy czym nie polecam tego ludziom, którzy mają problemy z płynności finansową, bo to gwóźdź do trumny. Sens ma tylko korzystanie z tych promocyjnych za darmo albo jak w tym przypadku za 10 zł. Podobnie jest z bankami one też swoje łoją na klientach, którzy nie spłacają pożyczek.

Tu masz jeszcze szczegółową recenzję tej pierwszej pożyczki w Wonga https://antyranking.blogspot.com/2016/0 ... 500-z.html
Opinie o Wonga są dość dobre jak widać, oczywiście jak na chwilówkową firmę. Na tle innych firm Wonga i Vivus są ogólnie w czołówce, a jest tego pełno, ale z takich mało popularnych to bym się bał, bo potem mi jeszcze jakiś łysy zapuka do drzwi, więc jak już ktoś bardzo chce skorzystać z takich firm to właśnie najbezpieczniejsze są te najbardziej znane.
Sulik
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2016, 9:09

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Adirana » 07 wrz 2016, 12:42

Mi tam odmówili udzielenia pożyczki, jak pytałam czemu. To powiedzieli, że są odpowiedzialny pożyczkodawcą i mają wewnętrzne procedury. Dodtakwo tam się podaje we wniosku numer do pracodawcy. Nie dzwonili wprawdzie, ale się podaje. Nie wiem czy Ci to nie przeszkadza. Jak coś im nie pasuje to każą dosłać potwierdzenia przelewów wynagrodzenia, a i tak mogą odmówić. Nie tak łatwo tam dają pożyczki wcale.
Adirana
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2016, 9:22

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Esdek » 10 wrz 2016, 9:53

Ja nie wiem od czego zależą te odmowy, ale proces weryfikacji jest dość skrupulatny. Każą czasem dosyłać skan lub zdjęcie dowodu albo przelewy potwierdzające pensję. Podobno nie każdemu, ale chyba często tak się zdarza.

Oferta pierwszej pożyczki jest całkiem atrakcyjna, bo jest na 60 dni za 10 zł, a w innych firma jest za darmo, ale zazwyczaj do 30 dni, czyli mamy dwa razy mniej czasu na spłatę. Za to chyba nie każdy dostanie pożyczkę u nich.
Esdek
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2016, 8:32

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Reweminek » 12 wrz 2016, 12:06

Nie korzystałem i nie mam zamiaru. Moim zdaniem takie pożyczki to nieciekawa rzecz
Reweminek
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 wrz 2016, 15:07

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Selenaa » 22 gru 2016, 21:48

Teraz w okresie świąt pożyczka jak znalazł, ale ja polecam brać w ferratum bank, ponieważ tam są dogodne warunki umowy. Co do banku to wiedzieliście o ankiecie jaką zorganizowali ? Polecam zerknąć na wyniki https://www.ferratum.pl/blog/2016/12/14 ... -barometer . Pytania dotyczyły, wydatków w czasie świąt czy prezentów pod choinkę :)
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: bestkredyt » 07 lut 2017, 8:21

Jedna z lepszych i najtańszych na rynku pożyczek pozabankowych, więc jak ktoś ma taką możliwość (sprawdzają BIK) to może skorzystać. Dużym udgodnieniem w przypadku ich oferty jest możliwość uzyskania pożyczki już w wieku 18 lat co nie jest normą i wbrew pozorom firm udzielających pożyczek od 18 lat nie jest zbyt dużo klik ale dla chcącego nic trudnego. Warto również odnotować że Wonga posiada u siebie zarówno chwilówki z szybką spłatą jak również pożyczki ratalne.
bestkredyt
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2017, 8:16

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Zesaena » 08 lut 2017, 14:17

Ja nie ufam takim rzeczom jak chwilówki - nie polecam
Zesaena
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:59

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: oewonga » 01 mar 2017, 18:10

Witam! Zesaena trudno zgodzić mi się z Twoją opinią. Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam Ciebie i wszystkich zainteresowanych pożyczką do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy firmą znana na rynku, która od wielu już lat udziela pożyczek. Nasza oferta jest od początku do końca jasna i czytelna. W swojej ofercie mamy standardową pożyczkę do 60 dni, której maksymalna kwota wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł (pierwsza pożyczka). Mamy także pożyczkę ratalną - do 3000 zł, którą można spłacić w 12 miesięcznych ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.pl - pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.pl. Podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki bierzemy pod uwagę m.in. informacje w Biurze informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz ocenę zdolności kredytowej Klienta.

Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=edu.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga.com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
oewonga
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2016, 20:27

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Pakeau » 01 mar 2017, 23:39

Lepiej nie brać takich dziwnych pożyczek...
Pakeau
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2017, 21:16

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Loipeld » 30 lip 2019, 19:01

Wydaje mi się, że jelsi interesujecie sie pożyczkami i chcecie jakąś wziąć, warto by było abyście przeczytali ten artykuł https://pyskowice.com.pl/is,czym-sie-ro ... 07833.html , z którego dowiecie sie czym różni sie kredyt od pożyczki i wydaje mi sie, że ta wiedza na pewno sie wam przyda
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: dinkafra » 30 sie 2019, 13:06

Czy to jest możliwe? Jakoś nie mogę w to uwierzyć, ale też nic nie wiem na ten temat. Co sądzicie o poradach na temat pożyczki gotówkowej http://dobrapozyczka24.pl/jak-znalezc-d ... gotowkowa/ Sugerujecie się takimi informacjami? Bo ja już sama nie wiem w co wierzyć. Nie mam za bardzo kogo o to spytać.
dinkafra
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:49

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: Telus » 04 paź 2019, 9:16

Według mnie zanim weźmiesz pożyczkę powinienes sprawdzić wcześniej wszystkie dostepne opcje. Polecam w tym celu zajrzeć na te stronę https://powerpricesa.pl/# i określic kryteria jakie taka pozyczka ma spełniac a w odpowiedzi dostaniesz oferty, które moga Cie zainteresować. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz wziąć na prawde korzystna pozyczkę
Telus
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2019, 8:38

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: guziol » 08 paź 2019, 12:20

z tego co mi wiadomo, lepiej trzymać się od Wongi z daleka. Podobno to czyste oszustwo. Mnie dwa razy mówić nie trzeba.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: awesome25 » 09 paź 2019, 9:59

Warto sprawdzić, jak funkcjonują parabanki i firmy pożyczkowe. Na http://parabankowo.pl/parabanki-firmy-p ... je-prawne/ zostało to opisane. Wtedy będzie wiadomo, z czyjej oferty lepiej korzystać.
awesome25
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:12

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: oewonga » 15 paź 2019, 16:49

Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Każdy nowy Klient może ubiegać się u Nas o pożyczkę krótkoterminową w wysokości od 50 do 1500 zł na okres od 1 do 60 dni (koszt pierwszej to 10zł) lub ratalną w kwocie do 20000 zł na czas do 60 miesięcy. Przy każdej kolejnej pożyczce krótkoterminowej dostępny limit może wzrosnąć nawet do 2500 zł. Przykładowe RRSO i wszelkie koszty pożyczki można poznać na naszej stronie wonga.pl w momencie składania wniosku.

Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią:
- telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub
- poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga.com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
oewonga
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2016, 20:27

Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: fetuz » 01 lut 2022, 18:31

Ja jestem ciekawa czy konsolidacja chwilówek pozwoli wyjść z długów. Czy ktoś kiedyś może zdecydował się na konsolidację? Szukam rozwiązania, niestety wpadłam w pętlę zadłużenia :(
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32


Re: Wonga - opinie czy ta pożyczka za 10 zł to ściema? Ktoś korzystał?

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 21:57

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości