Poziom językowy do swobodnej komunikacji

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Poziom językowy do swobodnej komunikacji

Postautor: muchasty » 08 sie 2017, 7:41

Cześć!
Udało mi się ostatnio podpisać kontrakt ze szwedzką firmą w branży medycznej (jako kierowca ambulansu poprzez biuro http://paragona.com.pl/pl/strona-glowna), a moje kompetencje były sprawdzane na rozmowie skype. Rozmowa sprawdzająco/kwalifikacyjna poszła ok, chociaż rozmawiałem z Niemcem, który ani po angielsku, ani po szwedzku nie mówił zbyt dobrze... Mój szwedzki jest na poziomie totalnych podstaw, ale zostałem zapewniony że język angielski będzie dla mnie wystarczający, podczas gdy szwedzkiego 'douczę' się już na miejscu. Problem w tym, że na swoim ostatnim kursie (który robiłem notabene 4 lata temu) mój poziom angielskiego doszedł do zawrotnego B2. W ofercie było napisane pogrubionymi literami 'fluent English'... co to może oznaczać w praktyce? Do wyjazdu mam jeszcze nieco ponad miesiąc i siedzę w książkach i 3 razy w tygodniu na lekcjach z native speakerem, ale chciałem się jeszcze uspokoić na forum:) Co kryje się pod niedoprecyzowanym sformułowaniem 'fluent'? Oraz jaki poziom wypadałoby mieć w kraju, w którym będę zmuszony używać angielskiego 24/7 (no, na zmianę ze szwedzkim;)?
muchasty
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2015, 15:07




Re: Poziom językowy do swobodnej komunikacji

Postautor: vlord » 02 cze 2022, 0:01

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości