Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: lidiaa851 » 30 cze 2016, 9:18

Waszym zdaniem lepiej własnoręcznie złożyć komputer od podstaw, czy może lepiej kupić gotowy zestaw?
lidiaa851
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:54


Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: edgarr89 » 01 lip 2016, 9:16

To zależy do czego ma służyć komputer. Jeśli do gier lub wymagających programów, to lepiej wybrać składany, a jeśli do pracy, przeglądania internetu, czy oglądania filmów, to wystarczy gotowiec ze sklepu. Jeśli zdecydujesz się na składany, to w internecie jest sporo poradników jak złożyć komputer krok po kroku - tutaj http://www.mamkomputer.info/skladamy-ko ... ta-glowna/ jest opisane jaką wybrać płytę główną.
edgarr89
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2016, 11:04

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: kn0l » 14 lip 2016, 18:45

Najlepiej sobie sam zloz. Kolega wyzej podal bardzo dobry poradnik. Na skladach nie wyjdziesz za dobrze...
kn0l
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2016, 15:08

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Krzykacz » 15 lip 2016, 9:32

Jasne, że najlepiej samemu
Krzykacz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2016, 9:24

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: muchasty » 15 lip 2016, 10:25

Składane są spoko ale nie mają gwarancji. Na tej stronie, znajdziesz serwis który może złożyć dla ciebie taki komputer :)
muchasty
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2015, 15:07

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: fielina » 20 sie 2016, 19:57

Jak dla mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby komputer składany jeśli mówimy o stacjonarce. Za określony budżet jesteśmy wstanie osiągnąć lepszy technicznie biorąc sprzęt, niż w sklepie już gotowy. Warto jednak powierzyć takie zadanie osobom, które na co dzień mają z tym do czynienia jak np. firma http://retesly.pl/modernizacja-sprzetu/ . Komputer składany według mojej oceny posłuży nam dłużej i będzie lepiej utrzymywał swoją wartość.
fielina
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2016, 13:01

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: piotrek5467 » 23 sie 2016, 20:27

Właściwie możesz wybrać, jakie podzespoły ciebie interesują na wielu stronach np. https://www.morele.net/wiadomosc/rankin ... odeli/748/ I zlecić za niewielką opłatą montaż zestawu.
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Reweminek » 12 wrz 2016, 12:06

Lepiej samemu złożyć - oczywiście jest to trudniejsze zadanie ale tańsze o wiele :)
Reweminek
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 wrz 2016, 15:07

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: olaff884 » 08 lis 2016, 14:16

Komputer składany od podstaw jest z pewnością lepszy od gotowego ze sklepu, ale wybranie odpowiednich części (tak, aby były kompatybilne ze sobą) i ich późniejsze złożenie w całość nie jest łatwe i zajmuje naprawdę sporo czasu - kupno gotowego komputera to natomiast spora wygoda. Jeśli nie znasz się na komputerach, a chcesz składany, to w internecie jest sporo poradników jak złożyć komputer - na http://www.mamkomputer.info/jaka-obudowa-komputera/ masz np. artykuł o tym, jak wybrać odpowiednią obudowę.
olaff884
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 09 lip 2016, 11:53

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Zesaena » 09 lis 2016, 14:10

O wiele lepiej jednak samemu złożyć niż kupować gotowy - z drugiej strony gotowiec łatwiejszy do zrobienia ;)
Zesaena
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:59

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: kn0l » 09 lis 2016, 16:01

Zdecydowanie skladany wlasnymi rekoma, jesli mamy oczywiscie wiedze jak go zlozyc i odpowiednio dobra kompononenty.
kn0l
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2016, 15:08

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Fuzz » 14 gru 2016, 0:03

jak dla mnie to tylko gotowy - przynajmniej nie trzeba się martwić że o czymś się zapomni podczas dobierania kolejnych części :) własnie jestem na etapie wyboru swojego nowego sprzętu i wpadł mi w oko ten oto model: https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo ... arto/3428/ - może możecie mi co nieco o nim powiedzieć? może ktoś z was go ma?
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: SonPeterSon » 13 sie 2017, 19:54

Ja zawsze składam swoje komputery, do tego dodaję różne peryferia które raz na jaki czas wymieniam. Teraz np planuję kupić nową myszkę bo przyda się do nowej pracy i kupuję logitecha mx anywhere 2s, dobra myszka, pracuje na każdej powierzchni, bezprzewodowa. Jak ktoś pracuje na kilku komputerach jednocześnie, tak jak ja, to ponoć jest niezastąpiona bo można na 3 kompach jedną myszką pracować. Na razie same superlatywy wyczytałem.
SonPeterSon
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2016, 16:51

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Laura_682 » 18 sie 2017, 12:36

Nie pokusiłabym się o składanie komputera.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: wiolaa7 » 24 paź 2017, 11:44

Moim zdaniem to zależy od tego, do czego ma służyć ten komputer. Jeśli do niezbyt wymagających zadań, to lepszy będzie gotowy, dla oszczędności warto rozważyć używany, tu https://aukcje.efl.com.pl/AuctionList/K ... omunikacja na aukcjach można czasami trafić na w miarę dobre.
wiolaa7
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:09

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: pawel_k19 » 29 paź 2017, 16:49

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne złożenie komputera, gdyż ma się wpływ na jego specyfikację. Można również samodzielne wybrać obudowę i nadać mu tym samym niespotykanego wyglądu. Teraz, modne są obudowy przeszklone, takie jak https://www.blackwhite.tv/PHANTEKS-ECLI ... TG_BK-p430 - montując w niej diody LED, uzyskamy fenomenalny efekt wizualny.
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: angielskinaplus » 30 gru 2017, 18:49

Potrzebuję opinii na temat tego sprzętu: https://www.morele.net/wiadomosc/laptop ... arto/5900/ . Miał ktoś styczność z tym modelem HP? Nadaje się do pracy i gier?
angielskinaplus
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 02 mar 2017, 9:34

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: angielskinaplus » 17 sty 2018, 16:45

I apropos do mojego poprzedniego zapytania odnośnie laptopa, którego dokonałem już zakupu... Chcę zamówić niedrogą, ale dobrą jakościowo mysz. Czy ten model https://elektromaniacy.pl/product-pol-4 ... ZARNA.html daje radę, czy lepiej szukać czegoś innego?
angielskinaplus
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 02 mar 2017, 9:34

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Laura_682 » 22 sty 2018, 12:31

W moim przypadku najlepszy chyba byłby komputer gotowy, ze składaniem jakoś mi nie po drodze, trzeba się na tym znać.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: mop » 28 lis 2018, 9:09

Jeśli lubisz majsterkować i wiesz jak złożyć komputer to składaj. Natomiast jak się w tym nie czujesz to polecam kupić gotowy. Mój budżet a komputer był ograniczony i znalazłam stronę z komputerami PC poleasingowymi https://www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-komputery w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak dla mnie świetne rozwiązanie.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: zeberka » 11 lut 2019, 8:55

Zakup komputera poleasingowego może być faktycznie świetnym rozwiązaniem. Co powiecie na przykład na taki model HP: https://at-outlet.pl/laptopy-hp/hp-elit ... -win7-gw12? Parametry ma naprawdę dobre, warto więc się nad tym zastanowić. Cena też jest bardzo korzystna w porównaniu z cenami sklepowymi.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: pieknyolek » 25 mar 2019, 9:59

Moim zdaniem oba mają jakieś walory. Wejdź na stronę dla graczy i poszukaj może uda Ci się złożyć komputer samodzielnie, a może znajdziesz jakiegos dobrego składaka.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2022, 14:29 przez pieknyolek, łącznie zmieniany 1 raz.
pieknyolek
junior fellow
 
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2019, 9:19

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: eska1 » 04 maja 2019, 16:02

Trudno powiedzieć, bo i jedna i druga opcja się sprawdza. To zależy co kto woli . Tak samo jak windows 10 sklep - https://shoplet.pl/blog/post/42_windows ... _type=post , każdy ma swoje zdanie w w tym temacie. Grunt, żeby być zadowolonym i żeby sprzęt działał bez uwag.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: tromba » 14 cze 2019, 17:13

Składane zasadniczo są lepsze bo do gotowców wciskają byle co. Ja kupiłam składany a do tego internet poznań https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/internet i powiem ci działa jak marzenie komputer, nie mam absolutnie problemu z niczym
tromba
junior fellow
 
Posty: 117
Rejestracja: 29 sty 2019, 14:46

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Loipeld » 12 lip 2019, 8:46

Szczerze mówiąc to wydaje mi sie, że na prawdę dobrym rozwiązaniem może być kupno używanego komputera. Na pewno dobre komputery Poleasignowe można kupić w bardzo korzystnych cenach, a bardzo często są to świetne jakościowo produkty, które mogą wam posłużyć jeszcze latami. Co wy o tym sądzicie?
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: dinkafra » 22 lip 2019, 7:27

Składany będzie tańszy?
dinkafra
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:49

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: kasiakowa06 » 31 lip 2019, 9:10

Polecam kupić gotowy. Ja swój kupowałam tutaj komputer gamingowy do 3000.
kasiakowa06
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 12 cze 2019, 12:51

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: angielskinaplus » 26 sie 2019, 10:38

ogólnie wszystko zależy od tego do czego komputer jest nam potrzebny i też czy znamy się na doborze podzespołów. ja to ostatnio w ogóle musiałem wymienić połowe sprzetu bo zalałem kompa i takze odzyskiwanie danych Poznań było potrzebne.
angielskinaplus
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 02 mar 2017, 9:34

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: pieknyolek » 28 sie 2019, 12:45

Zależy jaki masz na to budżet. Komputer składany powinien wynieśc Cię mniej, więc to lepsza strona. A jeśli chodzi o podzespoły to najlepsze znajdziesz na stronie jakiegoś sklepu.

---
https://www.darmowy-katalog-stron-seo.p ... -biurowej/
Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, 11:28 przez pieknyolek, łącznie zmieniany 1 raz.
pieknyolek
junior fellow
 
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2019, 9:19

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Ryty » 05 wrz 2019, 18:49

To nie ma znaczenie, wszystkie są składane :) Jak gotowy ma dobre parametry to czemu składać podobny?
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: Fuzz » 25 lis 2019, 18:54

W temacie komputera na pewno interesuje Cię także sprawdzony i pewny serwis. Jedną z takich firm na pewno są oni http://www.appleservice.pl Moi znajomi w razie potrzeby korzystają z ich usług i wiem że nigdy nie zawiedli.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52


Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: monika082 » 23 kwie 2021, 19:41

Ja skorzystałam z oferty strony lantre.pl i zakupiłam MacBooka. Nigdy nie wrócę już do windowsa! Wszystko w macOSie chodzi o wiele płynniej, nawet przy włączonej dużej ilości aplikacji, czego nie można powiedzieć o windowsie...
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: status » 24 cze 2021, 12:54

ja mam komputer PC ale taki nowej generacji. Głównie dlatego, że bardzo dużo gram w gry. Bardzo to lubie i to mój sposób na spędzanie wolnego czasu. Ostatnio dokupiłem monitor msi optix mag272c i gra się znacznie lepiej!
status
junior fellow
 
Posty: 137
Rejestracja: 16 cze 2021, 9:29


Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 5:18

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości