Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: Adirana » 07 sie 2016, 9:31

Są lepsze. Ogólnie chyba posiadacze tego konta mają dobrą opinie o banku ING http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/ ... irect.html
Konto ING Direct ma jedną wadę, opłatę za kartę uzależnioną od transakcji bezgotówkowych. Jak to dla kogoś podstawowe konto i płaci kartą to nie jest minus, ale ja np. mało kartą płacę i nie chce mi się pamiętać i liczyć, czy wydałam tyle w tym miesiącu czynie, żeby mi nie pobrali prowizji.
Niby wszystkie banki mają taką opłatę, ale są też takie które nie mają na przykład Bank Smart, ostatnio też Idea Bank zlikwidowała opłatę za kartę.
Adirana
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2016, 9:22


Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: Sulik » 07 sie 2016, 9:37

Dodatkowo jest już teraz tylko jedna wypłata z obcego bankomatu za darmo, aczkolwiek mi to nie przeszkadza, bo tych bankomatów ING jest dużo.

Co do karty i tej opłaty warunkowej uzależnionej od transakcji bezgotówkowych, to jest tam jeszcze jedna dziwna rzecz, oni nie liczą miesiąca kalendarzowego tylko chyba od 29 jednego miesiąca do 28 drugiego, czy jakoś tak. Sam nie wiem dokładnie, ale nie pokrywa się to z miesiącem kalendarzowym. Może to być trochę mylące jak ktoś mało kartą płaci i tego nie wie.
Sulik
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2016, 9:09

Re:

Postautor: Hylsa » 08 sie 2016, 8:33

Moja mama ma tam konto do lat i nie narzeka, może tylko jak coś zmieniają w systemie, bo potem nie potrafi się odnaleźć w tym, ale ona ma 66 lat już.
Hylsa
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2016, 8:56

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: anli » 09 sie 2016, 8:57

Koleżanka ma tam konto i nie narzeka. Moim zdaniem warto to rozważyć.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: karroll35 » 11 sie 2016, 14:33

ING jest bardzo solidna firma, mam tam konto i jest ok. Wcześniej miałem w mbanku i w sumie tez nie narzekałem.. ale miałem jeden mały incydent w tym banku i dlatego zrezygnowałem po wielu latach. Teraz jest wiele banków które konkurują ze sobą aby mieć jak najwięcej klientów.
karroll35
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2016, 13:56

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: osel » 10 wrz 2016, 9:01

Ile czekałeś na kartę do konta?
Wybrałeś osobisty rachunek direct?
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: osel » 10 wrz 2016, 9:13

Czy za przyjazd kuriera coś zapłacę?
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: osel » 10 wrz 2016, 9:19

Czy dla konta direct trzeba co miesiąc przelewać na rachunek wynagrodzenie z zakładu pracy?
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: osel » 10 wrz 2016, 9:23

Kartą do tego konta mogę płacić zbliżeniowo? Zależy mi na tej funkcji.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: osel » 10 wrz 2016, 9:26

Tak płatności bezstykowe są możliwe standardowo do 50zł.
Możesz również wyłączyć tę funkcję.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: łukasz02 » 01 lis 2016, 12:58

pracownik1 pisze:Ja poleciłabym od siebie jednak mBank. Praktycznie cała rodzina ma tam założone konto i z tego co wiem, chwalą sobie. Teraz dodatkowo, partner mBanku zrobił taką promocję, że zakładając konto przez stronę internetową, otrzymujemy gratis pendrive. Wysyłka oczywiście darmowa. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł. Szczegóły można doczytać tutaj pendrivezakonto.com :)

Zakładałem konto poprzez tą stronę rok temu i rzeczywiście otrzymałem pendrive. Także mogę polecić tą stronę osobą które akurat chcą założyć konto mBanku.
łukasz02
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2016, 12:55

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: julala » 01 lis 2016, 16:30

Teraz banki są jak kompleksowy opiekun naszych spraw. Zapewniają nam nie tylko konto bez opłat jak w mBanku, prowadzą naszą księgowość, ułatwiają załatwienie świadczenia 500+, prowadzą terminarz naszych opłat, czy serwują nam kompleksowo różne ubezpieczenia. Tak jest właśnie w mBanku gdzie możemy ubezpieczyć wszystko. Mieszkanie, samochód, zakupy przez internet, czy ubezpieczenia zdrowotne i wakacyjne. To wszystko załatwimy posiadając konto osobiste w mBanku https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-wszystkie/ .
julala
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: ralphik » 04 mar 2017, 20:23

Nie słyszałem złych opinii o tym banku. Chyba nawet ktoś z moich znajomy ma u nich swoje konto firmowe. Jednak większość ma swoje konta w mBanku lub w Banku Smart, to znaczy teraz Nest Banku. Wszystkie te banki są w czołówce w rankingu najlepszych kont osobistych. Nest Bank z pewnością jest jeszcze niewiadomą, chociaż ich oferta jest obiecująca https://www.nestbank.pl/indywidualny/konta.html . Brak jakichkolwiek opłat, niższy spread w kantorze walutowym, brak opłat za przelewy nawet na koncie firmowym, to z pewnością kusi by zainteresować się tą propozycją.
ralphik
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:45

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: Selenaa » 30 mar 2017, 18:31

Musisz dobrze prześwietlić usługi bankowe, to nie może być tak, że wybierasz byle jakie konto, nie warto w ten sposób zagrywać, bo możesz przez to stracić kasę. Koniecznie wejdź na artykul http://kontafirmowe.org/category/uslugi-bankowe/ , tam masz opisane, jakie konto bankowe warto założyć, na co zwracać uwagę etc.
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: ewalina84 » 27 cze 2017, 13:51

Ja mam konto firmowe w ING i jest spoko. Nie wiem jak jest z prywatnym.
ewalina84
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 27 sty 2017, 12:47

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: pawel_k19 » 04 gru 2017, 21:26

Teraz banki są jak kompleksowy opiekun naszych spraw. Zapewniają nam nie tylko konto bez opłat jak w mBanku, prowadzą naszą księgowość, ułatwiają załatwienie świadczenia 500+, prowadzą terminarz naszych opłat, czy serwują nam kompleksowo różne ubezpieczenia. Tak jest właśnie w mBanku gdzie możemy ubezpieczyć wszystko. Mieszkanie, samochód, zakupy przez internet, czy ubezpieczenia zdrowotne i wakacyjne. To wszystko załatwimy posiadając konto osobiste w mBanku https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezp ... wszystkie/ .
Jeśli mowa o księgowości, to uważam, że nią dobrze jest zająć się samodzielnie. Można na tym sporo zaoszczędzić, gdyż większość biur rachunkowych za mniej niż 300 - 400 złotych miesięcznie nam księgowości nie poprowadzi. Na rynku znaleźć można wiele programów, które tą księgowość upraszczają - w przypadku oprogramowania udostępnianego przez https://wfirma.pl/ można je przetestować za darmo.
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: awesome25 » 30 lis 2018, 8:10

Ja jestem zadowolona z ING, ale można porównać różne konta na https://hotmoney.pl/konta-osobiste/ . Teraz prawie wszystkie są darmowe, pod pewnymi warunkami oczywiście.
awesome25
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:12

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: skontom » 27 gru 2018, 23:13

Ja mam i polecam.
skontom
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2016, 16:30

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: weko » 20 lut 2019, 16:23

Również posiadam konto osobiste, nazywa się Direct jest prawie darmowe.
weko
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:49

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: sody » 14 lip 2019, 23:04

Nie taniej wyjdzie w Nest Banku?
sody
newbie
 
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2016, 10:31

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: NatiSan » 06 sie 2019, 17:35

Wszystko zależy kto czego szuka, ale moim zdaniem ING i Millenium to dwa z lepszych banków w tej chwili na polskim rynku. W ing dla studentów jest ciekawa promocja, że można otrzymać 100 zł za otwarcie rachunku (otrzymaliśmy jakiś czas temu więc działa) zresztą odsyłam - https://www.konto-studenckie.pl/promocj ... -konta.php

Moim zdaniem jak ktoś chce otworzyć rachunek to powinien zrobić dobry researche tego co się na rynku dzieje i na pewno coś uda się znaleźć sensownego.
NatiSan
newbie
 
Posty: 46
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:00

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: opiekunnestbank » 09 sie 2019, 5:48

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
opiekunnestbank
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2019, 20:04

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: osel » 04 paź 2019, 22:34

Nest albo ING mają konta prowadzone za darmo.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: skontom » 15 sty 2020, 15:53

mBank też ma dobry rachunek. Tyle że karta jest bezpłatna warunkowo.
skontom
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2016, 16:30

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: daga3ka » 17 sty 2020, 15:49

mam i polecam. Fajna aplikacja mobilna, konto direct bez opłatach, a opłata za kartę tylko w przypadku nie przekroczenia limitu płatności miesięcznej. Wypłaty w bankomatach ing i planet cash za darmo.
daga3ka
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:44

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 8:54

Koleżanka ma tam konto i nie narzeka. Moim zdaniem warto to rozważyć.
Sprawdzałem różne banki ale z tego też jestem zadowolony i nie narzekam !!

----------


https://odfrankuj.org

Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: anli » 09 gru 2021, 13:22

Myślę, że najważniejsze to po prostu wybrać takie konto, które się opłaca. Zwłaszcza osoby starsze muszą być czujne. Tutaj: https://blogseniora.pl/jak-bezpiecznie- ... -seniorow/ macie wskazówki dla seniorów odnośnie korzystania z kont bankowych. Nie zawsze te nowoczesne z dostępem online i poprzez aplikację będą dobrym rozwiązaniem.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37


Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 9:20

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości