Leasing

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: Leasing

Postautor: Visitor » 29 mar 2005, 20:14

Mam pytanie. Czy wie ktoś moż…e, czy w związku z prowadzona przez tłumaczy przysięgłych działalnością gospodarcza, moż…na wziąć nowe auto w leasing. Czy jest to zgodne z przepisami podatkowymi dotyczącymi takiej działalności?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam
Visitor
 


Re: Leasing

Postautor: Visitor » 29 mar 2005, 23:25

z tego co się orientuje to póki masz działalność i jesteś firmą to moż…ęsz wziąć w leasing co chcesz byle by ci się dochody zgadzały a potem sobie normalnie amortyzujesz czy odliczasz jako koszty raty bo to koszty są przecież… związane z twoją działalnośćią
Visitor
 

Re: Leasing

Postautor: Megatester » 04 sie 2017, 9:56

Żeby wrzucać w koszty auto musi być potrzebne do działalności, ale może to być chociażby dojazd do klienta. Także to nie powinien być wielki problem. Jednak zależy to od profilu prowadzonej działalności gospodarczej.

Leasing może być najlepszą formą finansowania samochodu tylko trzeba wybrać dobrą firmę.
Tu masz artykuł o tym jak wybrać dobry i tani leasing http://autonakredyt.com.pl/tani-leasing/
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: Leasing

Postautor: SonPeterSon » 06 sie 2017, 15:58

Leasing jak najbardziej można wrzucać w koszty. Leasing samochodowy ma wiele korzyści, a te podatkowe to tylko jedna z nich. Sprawdzałem ostatnio warunki w Toyota Banku i za naprawdę śmiesznie małe pieniądze można mieć bardzo dobry samochód
SonPeterSon
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2016, 16:51

Re: Leasing

Postautor: Megatester » 13 sie 2017, 12:18

Sprawdzałem ostatnio warunki w Toyota Banku
Te samochodowe banki chyba dają lepsze oferty na leasing od tych zwykłych, ale nie jest to reguła.
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: Leasing

Postautor: SonPeterSon » 06 wrz 2017, 10:28

One mają tą przewagę, że mogą sobie pozwolić na troszkę inną formę finansowania samochodu. Np Leasing albo Kredyt Smartplan, bo masz niższą wpłatę własną, niższą ratę, lepsze wyposażenie ale wyższą kwotę wykupu, bo wtedy dealerowi jest i tak na rękę zatrzymać ten samochód bo sprzeda go i tak za wyższą cenę - ma używkę w dobrym stanie. Dlatego taka Toyota Avensis jest dostępna już za 500 zł miesięcznie (około) bo jest po prostu mądrze pomyślany leasing.
SonPeterSon
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2016, 16:51

Re: Leasing

Postautor: jullek447 » 14 gru 2017, 11:29

Według mnie taka opcja jak leasing na kilometry wcale nie jest taka zła. Ostatnio testowałem ze znajomym parę leasingów i nawet nieźle to wyszło. Spoko opcje dajecie, jak dla mnie bomba !
jullek447
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:26

Re: Leasing

Postautor: Fuzz » 06 gru 2018, 13:50

Leasing to opcja opłacalna dla osób, które prowadzą własną działalność a jak wiadomo w firmie porządne auto to podstawa. Co do samochodów dostawczych to na pewno warto sprawdzić sobie Iveco. Z tego co wiem to mają u siebie szeroki wybór samochodów dostosowanych do wielu zadań.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Leasing

Postautor: Dumka222 » 10 lut 2019, 19:08

Mój brat do firmy wziąl w leasing samochód, mazdę z salonu w Częstochowie - https://czestochowa.mazda-dealer.pl/ :) bardzo zadowolony jest. Wiadomo każdy trochę inne auto potrzebuje ale oni w maździe mają calą masę modeli do wyboru
Dumka222
junior fellow
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:00

Re: Leasing

Postautor: Chociemir86 » 21 lut 2019, 11:31

No lepiej tak nie robić. Potem może nie udać się spłacić.
Chociemir86
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:12



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości