zwrot podatku za 2017 rok

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: julala » 12 lut 2018, 16:03

Dostaliście już zwrot podatku za 2017 rok? Mnie się już udało. Wszystko dzięki temu, że na bieżąco śledzę ciągle zmieniające się przepisy podatkowe i pilnuję odpowiednich terminów. Zapisałam się na listę mailingową na blogu o działalności gospodarczej Zasady ogólne . To znacznie ułatwia mi organizację księgowania dokumentów na bieżąco i pewność że czegoś nie pomylę. Dzięki temu już tydzień temu wysłałam sprawozdanie w postaci JPK za miesiąc styczeń. Myślałam że to się robi przy pomocy bramki epuap. Nic bardziej mylnego. Do wysyłania sprawozdania służy program do księgowości. Jedynie do czego służy nam epuap to podpis zaufany składany na JPK który po złożeniu podpisu ponownie załączamy do naszej księgowości. Ważne też by wcześniej zweryfikować kontrahentów. U mnie na 50 firm trzy miało niepoprawne dane, a dwu okazało się że nie są płatnikami VAT.
julala
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:21


Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: Ryty » 15 lut 2018, 17:50

Jeszcze pit-11 nie mam :)
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: sody » 15 lut 2018, 23:46

To ciekawe
sody
newbie
 
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2016, 10:31

Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: tatwoj12 » 22 lut 2018, 18:58

Jak ktoś ma firmę to szybciej dostaje ten zwrot , także to się zgadza . Wgl szybciej się chyba nawet te deklaracje składa . Co do programu to bardzo fajny jest pitax . Nie wymaga instalowania na komputerze .Ja też jeszcze nie mam pit 11 . Właściwie to pracodawca ma czas do końca lutego ;)
tatwoj12
junior fellow
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 mar 2016, 16:10

Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: preAnetka » 28 mar 2018, 11:12

Ja mam e-pity.pl można korzystać z niego online lub zainstalować, zawsze rozliczam się przez niego i jeszcze nic źle mi nie poszło.
preAnetka
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:50

Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: Ryty » 18 kwie 2018, 14:41

Dużo jest darmowych programów i podpiętych kont na 1%
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: mahut » 17 mar 2019, 13:00

Te programy online są świetne, aż żałuję że tyle lat męczyłam się z papierową wersją. Tutaj macie link do pit 38 https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-38/ , ale są też dostępne pozostałe warianty. Z takim kreatorem to człowiek załatwi kwestie zeznania podatkowego w maksymalnie pół godziny, a nie jak kiedyś pół dnia
mahut
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2019, 19:11

Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: gwenka » 26 kwie 2019, 5:40

tak to prawda te programy online fajnie się sprawdzają ale tylko w wypadku gdy rozliczamy się w Polsce. Problem pojawia się gdy pracowaliśmy za granicą bo jednak te przepisy w poszczególnych państwach UE mogą się róznic między sobą. Wtedy lepiej skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z All Tax https://all-tax.pl/zwrot-podatku-austria. Na ich stronie można znalezc najważniejsze informacje, adresy placówek a nawet dokumenty do pobrania :)
gwenka
newbie
 
Posty: 31
Rejestracja: 02 kwie 2019, 5:25


Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 17:07

Jeszcze pit-11 nie mam :)

ja czekam na pit... i czekam az te podatki mnie zmiota :D
juz sie boje ;)



_______________________
https://www.szepto.pl/rozliczenie-podat ... nternecie/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29


Re: zwrot podatku za 2017 rok

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 2:50

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości