Babskie sprawy

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Babskie sprawy

Postautor: Rybitwa » 04 lis 2018, 21:02

Mam pytanie do was dziewczyny. Czy u was miesiączki też są tak bolesne, że nie potraficie funkcjonować w te dni? Ja za każdym razem skręcam się z bólu, zdarzały mi się nawet omdlenia. Co z tym można zrobić?
Rybitwa
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:09


Re: Babskie sprawy

Postautor: Amandi » 04 lis 2018, 21:13

na szczęście, ja rzadko miewam bóle menstruacyjne, ale może to Ci się przyda http://www.no-spa.pl/bole-menstruacyjne Zazwyczaj mijają mi pierwszego dnia i nie są zbyt nasilone. Słyszałam też, że zmiana diety może pomóc w takich dolegliwościach, ale to jest raczej drastyczna zmiana, bo dziewczyna, która o tym mówiła, jest frutarianką.
Amandi
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:06

Re: Babskie sprawy

Postautor: pasetta » 28 lis 2018, 22:01

to na pewno nie jest normalne, myślę że powinnaś iść z tym do ginekologa. Bolesne miesiączki można a nawet trzeba leczyć. Najczęściej lekarze stosują w tym celu tabletki antykoncepcyjne. Zapewniam Cię, że ulga jest ogromna. Sama od dość dawna biorę belarę i praktycznie podczas miesiączki nie łykam nic przeciwbólowego. A wcześniej funkcjonowałam normalnie ale na stałej silnej dawce leków.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Babskie sprawy

Postautor: awesome25 » 30 lis 2018, 8:16

U mnie pomaga No-spa.
awesome25
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:12

Re: Babskie sprawy

Postautor: cyclone » 08 kwie 2019, 6:52

Moja córka bardzo ciężko przechodzi ten czas, a ja niestety nie wiem jak jej pomóc. Dwa razy zdarzyły jej się omdlenia. Ze mną nie chce o tym rozmawiać z wiadomych przyczyn. Nospa jej nie pomaga, a tabletki przeciwbólowe jedynie trochę ten ból łagodzą. Czytałem ostatnio artykuł https://www.myob.pl/dobrze-wiedziec/co-jest-miesiaczka żeby się dokształcić, ale o uśmierzaniu bólu nic nie znalazłem. Córka ma dopiero 15lat. Czy w takim wypadku lekarz też może zalecić tabletki antykoncepcyjne? Muszę chyba umówić wizytę.
cyclone
junior fellow
 
Posty: 135
Rejestracja: 24 sty 2019, 13:33

Re: Babskie sprawy

Postautor: Dumka222 » 02 maja 2019, 13:14

To może być też wina problemów hormonalnych, warto to skonsultować i zrobić badania. Mnie też ten suplement pomógł- https://ovarin.pl/ nie dość że się wyregulowały miesiączki to są mniej bolesne
Dumka222
junior fellow
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:00

Re: Babskie sprawy

Postautor: cruella3 » 05 cze 2019, 13:59

Zgadza się, tu http://antykoncepcjanamiare.pl/cierpisz ... z-myslisz/ nawet o tym pisali i radzę się udać jak najszybciej do lekarza bo nie ma co cierpieć bez potrzeby, poza tym obfite miesiączki mogą prowadzić do anemii, tu naprawdę nie ma na co czekać
cruella3
junior fellow
 
Posty: 179
Rejestracja: 15 kwie 2016, 15:51

Re: Babskie sprawy

Postautor: malkontentis » 12 cze 2019, 12:40

Hej wszystkim, czy ktoś może w swoich wynikach badań zobaczył kiedyś niski poziom leukocytów ? Podobno przy małym niedobrze, ludzie nie zauważają zmian w swoim organizmie. Natomiast, większe niedobory mogą być odczuwalne w postaci stanu podgorączkowego i gorączki oraz nawracających infekcji dróg oddechowych...i zaczynam się powoli martwić czy wszystko ze mną ok. Może mógłby mi ktoś podpowiedzieć co robić?
malkontentis
greenhorn
 
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:15

Re: Babskie sprawy

Postautor: szajbuska » 18 cze 2019, 7:46

Mialam taki problem kilka lat temu.. potem zaszlam w ciaze i po ciazy bylo jeszcze gorzej.. obfitosc sie zwiekszyla, bol tak silny ze myslalam ze zemdleje. Dostalam od lekarza tabletki antykoncpecyjne vines na wyregulowanie hormonow oraz przy okazji jako zabezpieczenie przed kolejna ciaza. Stosuje je dwa lata, jest super. Do tego PMS ktory meczyl mnie i cala moja rodzine ktora doslownie miala mnie dosc zniknal. Jestem bardzo zadowolona
szajbuska
greenhorn
 
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2019, 7:36

Re: Babskie sprawy

Postautor: Loipeld » 03 lip 2019, 10:27

Słuchajcie, niedawno dowiedziałam sie, że moge miec niedoczynność tarczycy i zupełnie nie wiem co z tym zrobić. Może podpowiecie mi gdzie przyjmuje jakiś dobry endokrynolog poznań do którego mogę się zapisać, żeby dokładnie zdiagnozować ten problem? Będe wam bardzo wdzięczna za pomoc
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22

Re: Babskie sprawy

Postautor: JagienkaK » 03 lip 2019, 11:17

W takich przypadkach warto sprawdzić hormony. Ich regulacja może uratować życie w te dni :)
JagienkaK
greenhorn
 
Posty: 69
Rejestracja: 02 lip 2019, 14:40

Re: Babskie sprawy

Postautor: Fioletka » 03 lip 2019, 19:13

Jeśli Twoje są bardzo bolesne to powinnaś udać się do lekarza.
Awatar użytkownika
Fioletka
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2019, 19:07

Re: Babskie sprawy

Postautor: kasiakowa06 » 04 lip 2019, 14:03

Wiecie jaka jest cena za wynajem auta? :bezradny:
kasiakowa06
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 12 cze 2019, 12:51

Re: Babskie sprawy

Postautor: lozora123 » 06 sie 2019, 8:12

Dziewczyny nie bagatelizujmy, najmniejszych objawów! Ja to przede wszystkim dbam o zdrowie tak, że regularnie chodzę na badania, zwłaszcza na cytologię, bo jak niedawno się dowiedziałam, o wirusie hpv, to teraz ciągle coś mam nie tak, nadżerka, jakieś ubytki nabłonka, stosuję teraz żel papilocare, on naprawdę ma pomóc i nawet z tego co mi wiadomo, może wyeliminować wirusa.
lozora123
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:09

Re: Babskie sprawy

Postautor: Kolorowa_Pani18 » 14 wrz 2019, 19:16

A powiedzcie kiedy zaprowadziłyście swoje nastoletnie córki do ginekologa? Moja córka od 2 miesięcy miesiączkuje, dałam jej co prawda artykuł do poczytania https://www.myob.pl/dobrze-wiedziec/co-jest-miesiaczka ale nie jestem do końca przekonana, czy zdaje sobie sprawę, co się dzieje z jej ciałem. Chciałabym żeby ktoś jej to fachowo wytłumaczył,a przy okazji też zbadał. Myślicie, że to dobry pomysł?
Kolorowa_Pani18
greenhorn
 
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 22:40


Re: Babskie sprawy

Postautor: Angy90 » 08 maja 2020, 12:21

Co do zaprowadzenia dziecka do ginekologa, to moim zdaniem warto jest nawet namówić swoje dziecko do takiej wizyty. Z tego co mi wiadomo, to powinna pójść jak zacznie miesiączkować. Ogólnie dobrze jest przyzwyczajać dzieci do takich wizyt. Poza tym ciekawi mnie jakie macie zdanie na temat badań prenatalnych. Za kilka dni idę na takie badanie do doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie i nie wiem czego się spodziewać.
Angy90
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 04 lut 2020, 14:17

Re: Babskie sprawy

Postautor: zmigi » 25 maja 2020, 8:15

Przy okazji babskich tematów chciałam się zapytać, czy którąś z Was ma po porodzie siłami natury problemy z nietrzymaniem moczu? Czytała, że ćwiczenia z czymś takim jak kulki gejszy może pomóc. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
zmigi
junior fellow
 
Posty: 211
Rejestracja: 23 kwie 2019, 6:20

Re: Babskie sprawy

Postautor: Radzka » 27 lip 2020, 8:15

warto postawić na leki na bóle menstruacyjne dostępne w każdej aptece :) przeciwbólowe i rozkurczowe :)

____________________________

https://www.apo-discounter.pl/
Radzka
greenhorn
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 gru 2019, 13:53

Re: Babskie sprawy

Postautor: Fuzz » 30 wrz 2020, 9:31

A jak często chodzicie do ginekologa? Zdania w tym temacie chyba są podzielone. Ja zazwyczaj staram się pokazywać w gabinecie raz na pół roku. Chodze ogólnie do pani doktor Barbary Blicharczyk w Kołobrzegu na ulicę Szpitalną. W sumie to byłam u niej chyba cztery razy i bardzo lubię tę panią doktor.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Babskie sprawy

Postautor: tracyvernn » 08 paź 2020, 8:13

Buy Kurta Pajama Online
tracyvernn
junior fellow
 
Posty: 116
Rejestracja: 08 paź 2020, 7:54


Re: Babskie sprawy

Postautor: dominika123 » 24 sty 2022, 6:51

u mnie sprawdza sie delikatny masaz albo proba relaksu - moze ewentualnie termofor?


____________________
https://www.gran-bruk.pl/pl/masaze-ursynow/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29


Re: Babskie sprawy

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 2:56

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości