matura rozszerzona pisemna

Informacje, pytania i wątpliwości dotyczące matury z języka angielskiego

matura rozszerzona pisemna

Postautor: magic9999999 » 19 paź 2013, 9:46

Cześć, zamierzam w przyszłym roku pisać maturę rozszerzoną z angielskiego. Ci꿅ko ocenić moją znajomość angielskiego, pisałem maturę podstawową i zdałem na 80% bez nauki, ale rozszerzenie chyba jednak będzie trudniejsze.

Celuję w jakieś 50-70%.
Czy zna ktoś jakąś stronę, książ…kę, czy cokolwiek, co by mi pomogło się fajnie przygotować?
Wiem, ż…e trzeba na maturze wybrać opis, opowiadanie, recenzję lub rozprawkę. Wybiorę chyba opowiadanie, bo wydaje się być najłatwiejsze. Chodzi mi głównie o przygotowanie poza opowiadaniem. Nie wiem czego konkretnie się uczyć - czy czasów, czy słownictwa.

Wszystkie rady się przydadzą!
magic9999999
 


Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: Szerszen » 19 paź 2013, 12:26

Na maturze rozszerzonej musisz przede wszystkim wykazać się znajomością gramatyki angielskiej i słówek angielskich. Na tych dwóch podanych stronach znajdziesz duż…o przydatnych materiałów.

Dodatkowo moż…esz zajrzeć na e-zeszyt.pl/nauka/slowka-wiadomosci/, ż…eby poznawać słówka w "ż…ywych" tekstach z newsów.
Szerszen
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:44

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: magic9999999 » 22 paź 2013, 7:52

ok, dzięki za te linki, wydaje mi się, ż…e przystępnie wszystko opisane.
widzę, ż…e kupa nauki przede mną :? :bezradny:
magic9999999
 

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: MagBir » 04 lis 2013, 9:43

Poproś swojego nauczyciela, albo sam poszukaj matur z poprzednich lat z róż…nych regionów. Najlepiej się nauczysz rozwiązując duż…ą ilość takich testów .
MagBir
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:09

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: MagGras » 31 sty 2014, 11:55

Twoj nauczyciel powiniem posiadać przykłądowe matury z poprzednich lat i regionów. Są też… specjalne książ…ki w których wszytsko jest zebrane
MagGras
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2014, 11:45

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: piotrek172 » 03 mar 2014, 17:06

Witam, czy mógłby ktoś podać jakieś pozycje tj. książ…ki z którym mógłbym się uczyć do matury z angola gramatyki i dłuż…szej formy wypowiedzi (tj, przekształcanie zdań,słowotwórstwo itp)
piotrek172
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2013, 19:14

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: egbert98 » 16 kwie 2014, 14:03

Bardzo duż…o materiałów i pomocy naukowych oraz testów przygotowawczych do matury zarówno ustnej jak i pisemnej jest w internecie, ja korzystam tylko z tego nie wydaje pieniędzy na książ…ki ponieważ… nie warto

____________________
Bez dwóch zdan opłaca się firanki sklep internetowy zaglądnij!
egbert98
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2014, 22:47

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: BenicjuszEvil72 » 27 lip 2014, 8:45

Na maturze rozszerzonej są takż…e formy pisemne - wypracowanie na od 200 do 250 słów. Trzeba nauczyć się pisać rozprawkę, opisy miejsc, człowieka, wydarzenia, opowiadanie i recenzję.
Przy okazji, jak poszła matura? :)

____________________
Nie spodziawałeś się tego http://niskiecisnienie.bloog.pl/ sprawdź promocja tylko do ?..
BenicjuszEvil72
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2014, 8:36

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: Withir » 29 gru 2014, 19:11

Jeżeli chodzi o writing to polecam książkę: Successful writing lvl: upper-intermediate wydawnictwa Express Publishing
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: dungmourice » 06 gru 2018, 13:04

If you want to write good sales associate resume you should check out this blog post. It has small the useful info that you can possibly get the job of your dreams
dungmourice
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:01


Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: Inkwizytor787 » 09 paź 2020, 11:50

Matura to bzdura. CAE to jest prawdziwy certyfikat!
_________________________________
http://pracelicencjackie24.net.pl/makij ... cencjacka/
Awatar użytkownika
Inkwizytor787
junior fellow
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:20

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: Monster948 » 04 gru 2020, 15:37

Ja się nie zgadzam. Matura rozszerzona to jest olbrzymia szansa!
_____________________
http://pisaniepracmagisterskichtorun.pl ... tyka-cena/
Awatar użytkownika
Monster948
junior fellow
 
Posty: 259
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:27

Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: frances22 » 13 lut 2021, 10:02

Nie myślę nawet, jak będzie wyglądała matura dzieciaków dziś. One nie umieją się skupić na takich lekcjach, niczego nie notują, wiedzy nie przyswajają. Ja się obawiam, że taka jedna powtórka z biologii https://wykladymaturalne.pl/gruntowna-p ... -i-chemii/ , dwie, nic dziś nie dadzą. Dzieciaki się nie uczą i zostaną analfabetami na końcu.
frances22
greenhorn
 
Posty: 96
Rejestracja: 01 maja 2020, 15:15


Re: matura rozszerzona pisemna

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 22:10

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości