jak sie czyta

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

jak sie czyta

Postautor: Gość » 03 maja 2008, 16:56

witam chcialabym zapytac o poprawne pronunciation of SESAME STREET? jak to sie czyta po ang?
Gość
 


Re: jak sie czyta

Postautor: xeo » 03 maja 2008, 17:18

xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: jak sie czyta

Postautor: gośćwww » 19 lis 2009, 2:20

hej jak się czyta hull
gośćwww
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 20 lis 2009, 4:50

Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: 'Iggins » 23 lis 2009, 5:32

Sesame street, pronunciation.

You know how to pronounce 'street', roit?

'Sesame' is 'SESSuhmee' more or less.
'Iggins
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Kleeeeo » 06 sty 2010, 1:31

jak się czyta 'Voyager 2' ? : ))
proszę o pomoc.
Kleeeeo
 

Re: jak sie czyta

Postautor: gosc portalu » 21 sty 2010, 2:49

wojadzer
gosc portalu
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 10 mar 2010, 19:55

Witam jak sie czyta Licencja SIA ?
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: monimmi » 13 maja 2010, 4:03

'Iggins pisze:Sesame street, pronunciation.

You know how to pronounce 'street', roit?

'Sesame' is 'SESSuhmee' more or less.


This would be helpful if they were asking for the English spelling of how the word is pronounced, otherwise "sessuhmee" is even more difficult to comprehend than "sesame" is. I'm not sure what you were trying to do here. "Uh" in Polish sounds like the English "ooh", just as an example.

Sez-a-mi, akcent na sez.
monimmi
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 kwie 2010, 4:24

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 01 sty 2011, 20:06

Hej wiecie moż…e jak się czyta imiona po angielsku : Jesper,Ratze,Yussuf i Maleen ? ???
oraz słowo Jemayus ???
proszę o pomoc !!!!!!!!!
Gość
 

jak sie czyta panic at the disco

Postautor: gosc 122 » 07 sty 2011, 21:06

jak sie czyta : panic at the disco
gosc 122
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 11 sty 2011, 2:39

Jak sie czyta imie Bryn, np Bryn Christopher i Placebo ?
Gość
 

Re: jak sie czyta panic at the disco

Postautor: vabbbbba » 13 kwie 2011, 3:11

gosc 122 pisze:jak sie czyta : panic at the disco



Panik et de diskoł
vabbbbba
 

voyager 2 to się czyta chyba "wojadż…ej tu"

Postautor: kinia04 » 25 lip 2011, 1:43

Kleeeeo pisze:jak się czyta 'Voyager 2' ? : ))
proszę o pomoc.
:( :( czyta się "wojadż…er tu"
kinia04
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 10 paź 2011, 23:58

gośćwww pisze:hej jak się czyta hull


hal
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: subka » 15 paź 2011, 21:54

Jak się czyta tok 1600s i 1890s? :)
subka
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2011, 21:50

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 30 gru 2011, 1:23

Anonymous pisze:witam chcialabym zapytac o poprawne pronunciation of SESAME STREET? jak to sie czyta po ang?


hyba sejsame strit a jak sie wymawia po angolu swingle ?powieccie i na akim portaju morzna przetłumaczyc piosenke z polaka na angola?powieccie pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss pliss :prosi:
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 30 gru 2011, 1:31

Anonymous pisze:Hej wiecie moż…e jak się czyta imiona po angielsku : Jesper,Ratze,Yussuf i Maleen ? ???
oraz słowo Jemayus ???
proszę o pomoc !!!!!!!!!



jasper czyta sie Dż…asper Retze czyta sie Recse Yassuf czyta się Dż…ejsuf hyba a Mallen czyta sie hyba Melen nie jestem pewna wieęc to nie na stuwe morzecie to sprawdzic bo ja nie jestem pewna a przy okazji szukam chlopaka wszyscy hętni pisac plisssssssssssssss brakuje mi tego :uscisk: i tego :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :uscisk: :kiss: :uscisk: :uscisk:
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 30 gru 2011, 1:35

Anonymous pisze:Hej wiecie moż…e jak się czyta imiona po angielsku : Jesper,Ratze,Yussuf i Maleen ? ???
oraz słowo Jemayus ???
proszę o pomoc !!!!!!!!!

te słowo czyta się Dż…ejmus jasper dż…asper ratze recse hyba yusuff niewiem ale hyba dż…ejsuf nie jestem pewna maleen melen
a przy okazji szukam chlopaka piszcie plisssssss :prosi: brakuje mi tego :kiss: :kiss: :kiss: i tego :uscisk: :uscisk: :uscisk: :uscisk: :uscisk: piszcie plisssplisplisplisplisplisplisplisplisplisplisplisplisplisplisplisplis
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 30 gru 2011, 1:39

gosc portalu pisze:wojadzer


kto to przetłumaczy?
Sometime I have learned him (it) when I was small not understand nothing but then, I knew already that it love. Never never about it (him) more already more already more not ref.Already, swindle not lady not not not. These your tricks on I not act love other but you from my life on always wons of wons of wons always already. Never I thought more ref.Already that he (it) will fall in love with me that it will notice (will remark) me and it will become fond of me. But I did not have I reason be mistaken (mislead) bypass not notice (remark) sie. Obviously < visible > such fate is written houses case (together; time) tarpaper (muzzle) we not already be.

na polski oczywiście plisss
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 30 gru 2011, 1:42

Anonymous pisze:
gosc portalu pisze:wojadzer


kto to przetłumaczy?
Sometime I have learned him (it) when I was small not understand nothing but then, I knew already that it love. Never never about it (him) more already more already more not ref.Already, swindle not lady not not not. These your tricks on I not act love other but you from my life on always wons of wons of wons always already. Never I thought more ref.Already that he (it) will fall in love with me that it will notice (will remark) me and it will become fond of me. But I did not have I reason be mistaken (mislead) bypass not notice (remark) sie. Obviously < visible > such fate is written houses case (together; time) tarpaper (muzzle) we not already be.

na polski oczywiście plisss


piszcie jak to sie czyta pliss nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta plissplissplis nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta
piszcie jak to sie czyta pliss nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta plissplissplis nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta piszcie jak to sie czyta pliss nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta plissplissplis nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta piszcie jak to sie czyta pliss nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta plissplissplis nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta piszcie jak to sie czyta pliss nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta plissplissplis nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta piszcie jak to sie czyta pliss nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta plissplissplis nie tłumaczenie na pol tyko jak sie czyta
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 07 sty 2013, 13:31

jak sie czyta : procent % ???
Gość
 

Cześć mam pytanie ;-)

Postautor: English ....Evil &#98 » 29 kwie 2013, 12:28

Witam mam pytanie jak się czyta wyrazy angielskie np.
:south,found,contained letters ,advertissements,ancient,pharaohs,undersand,carried .Wiem ż…e to troche duż…o ale mam problem i prosze o szybka pomoc ........ :papa: :wstydnis: :
Cześć
English ....Evil &#98
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Gość » 21 sty 2014, 15:05

W sumie dobrze Ci radzą - nie wiem czemu taka dyskusja. Jakby PIT 37 formularz trzeba było wypełnić po angielsku, to mógłby być problem, ale tutaj - nie widzę o co chodzi :)) do zamknięcia raczej!
Gość
 

Re: jak sie czyta

Postautor: Wawrzyniec83 » 17 kwie 2014, 8:13

Cześć! Moż…ecie polecić jakieś podręczniki (ale nie akademickie) do nauki fonetyki języka angielskiego? O ile gramatyka nie sprawia mi problemu, to nie jestem zadowolona ze swojego akcentu, który wydaje mi się być bardzo sztuczny. Z góry dzięki za odpowiedź!

____________________
Nie wahaj się nasiona trawy mamy dla Ciebie wyjście!
Wawrzyniec83
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2014, 8:09

Re: jak sie czyta

Postautor: beryl73 » 23 lip 2014, 21:41

[quote="Wawrzyniec83"]Cześć! Moż…ecie polecić jakieś podręczniki (ale nie akademickie) do nauki fonetyki języka angielskiego? O ile gramatyka nie sprawia mi problemu, to nie jestem zadowolona ze swojego akcentu, który wydaje mi się być bardzo sztuczny. Z góry dzięki za odpowiedź!

____________________
Konkurencyjne ceny http://withpassion.blogerki.pl/ no i co!
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 14:58 przez beryl73, łącznie zmieniany 1 raz.
beryl73
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2014, 11:23

Re: jak sie czyta

Postautor: english... » 27 lip 2014, 22:34

Wawrzyniec83 pisze:Cześć! Moż…ecie polecić jakieś podręczniki (ale nie akademickie) do nauki fonetyki języka angielskiego? O ile gramatyka nie sprawia mi problemu, to nie jestem zadowolona ze swojego akcentu, który wydaje mi się być bardzo sztuczny. Z góry dzięki za odpowiedź!

A dlaczego chcesz uczyć się akcentu z podręcznika?? Zamiast gołych reguł i transkrypcji z książ…ki ucz się słuchając wymowy i akcentu zkursów angielskiego na mp3 nagranych przez native speakerów. Zdecydowanie bardziej skuteczna metoda - gwarantuję.
___________________
Poznaj - Najczęściej uż…ywane zwroty w języku angielskim
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: jak sie czyta

Postautor: NetZbroslaw98 » 17 sie 2014, 11:07

U mnie w szkole nikt nie zwracał na poprawną wymowę. A szkoda, bo wielu uczniów nawet w klasie maturalnej 'comfortable', zamiast 'kamftybl' (niech będzie tak napisane...) wymawiało 'kamfortejbl', a nauczyciele uwagi nie zwracali...
NetZbroslaw98
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 sie 2014, 13:13

Re: jak sie czyta

Postautor: olaolajna » 22 sie 2014, 11:51

Zbroslaw poruszyłeś inny, ale waż…ny temat - w naszych szkołach w ogóle nie uczy się rozmów, a to na nie powinno kłaść się ogromny nacisk, mam nadzieję ż…e windykacja tego będzie coraz mocniejsza...
olaolajna
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2013, 9:35

Re: jak sie czyta

Postautor: dungmourice » 11 gru 2018, 12:05

Here you will find some good tips on how to write an interesting satire essay. I believe that you should check it out as soon as possible
dungmourice
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:01

Re: jak sie czyta

Postautor: KevinNash » 09 kwie 2021, 8:49

Najlepiej po prostu opłacić sobie jakiegoś dobrego nauczyciela. On na pewno skutecznie pomoże!!!
______________________________
http://www.sprytnabestia.pl/projekty-w- ... -inventor/
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości