Gotowanie

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Gotowanie

Postautor: mop » 23 lis 2018, 10:33

Powiem Wam, że jak mnie coś nie wyjdzie to zamawiam coś z zewnątrz. Najczęściej np. pizzę z Party Pizza bo jest dobra. Czasami lepiej w nagłych "wpadkach" odpuścić i coś zamówić bo będzie smaczniej
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49


Re: Gotowanie

Postautor: cruella3 » 05 gru 2018, 9:01

To ja nie muszę tak robić bo zawsze mam coś innego pod ręką, sama też przygotowuję przetwory takie jak dżem z dyni https://www.kamis.pl/przepisy/przetwory ... owym%C2%A0 więc nawet jeśli coś przypalę to zawsze mogę zaserwować chociażby kanapki z takim dżemem własnej roboty
cruella3
junior fellow
 
Posty: 179
Rejestracja: 15 kwie 2016, 15:51

Re: Gotowanie

Postautor: bluegreen » 14 gru 2018, 19:45

Ja, także zawsze mam coś pod ręką, najczęściej odwiedzam pobliski Lidl i tam robię zapasy produktów, które można przyrządzić w kilka chwil. Niektóre z nich, tak jak pizzę czy lazanie wystarczy włożyć do piekarnika i już szybko mam coś do zjedzenia na szybko.
bluegreen
newbie
 
Posty: 26
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:27

Re: Gotowanie

Postautor: awesome25 » 19 gru 2018, 13:07

Ja ostatnio coraz częściej gotuję :)
awesome25
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:12

Re: Gotowanie

Postautor: Amandi » 01 sty 2019, 23:38

Bardzo, ale to naprawdę bardzo rzadko zdarza mi się zamawiać pizzę, nie mówiąc już o jakimkolwiek innym jedzeniu. Gotowanie nie jest takie trudne. Czasem tylko zajmuje trochę czasu, ale nie da się porównać tego z kupnym żarciem. Jeszcze w jakiejś dobrej restauracji, ale to kosmiczne ceny są. Ostatnio sama robiłam taką pierś z kurczaka w sosie kurkowym https://zagrodowy.pl/przepisy/piers-z-k ... -kurkowym/ No i powiem nieskromnie, że wyszła wyśmienita.
Amandi
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:06

Re: Gotowanie

Postautor: joolia » 08 sty 2019, 12:44

Zgadzam sie w pelni z ta opinia. Natomiast nie jestem przeciwniczka jedzenie fastfoodow .. wszystko musi byc z umiarem oczywiscie. Mi sie raz na miesiac trafi zagoscic w takiej restauracji i nie mam jakichs wielkich wyrzutow sumienia. To bardziej dla smaku niz najedzenia sie :) W domowym zaciszu staram sie gotowac jak mi czas na to pozwala .. w tygodniu bywa roznie jednak w sobote/niedziele zawsze jest smaczny obiad. Domownicy bardziej sa przychylni kuchni polskiej dlatego tez duze wziecie ma klasyczny obiad czyli na pierwsze rosol .. a na drugie ziemniaki ze schabowym. Co do rosolu to trzeba miec sprawdzony przepis .. ja swoj zdobylam tutaj - https://uwielbiam.pl/przepis/domowy-rosol-staropolski Polecam wszystkim, szczegolnie w zimie smakuje jeszcze bardziej :)
joolia
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2019, 12:38

Re: Gotowanie

Postautor: weronika80 » 08 sty 2019, 12:51

Kuchnia polska jak dla mnie najlepsza!
weronika80
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2019, 12:48

Re: Gotowanie

Postautor: zlociutenko » 08 sty 2019, 14:07

ja uwielbiam kuchnię włoską :)
zlociutenko
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 14:05

Re: Gotowanie

Postautor: pasetta » 12 sty 2019, 23:03

Ja od jakiegoś roku gotuję najczęściej sama, skończyło się wychodzenie na obiady na miasto, jaka to oszczędność dla budżetu domowego. Nie byłam i nie jestem specjalistką kulinarną ale od kiedy mam multicooker z wkładką do gotowania na parze gotowanie stało się o wiele wiele prostsze. I raczej za co się nie wezmę to mi wychodzi.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Gotowanie

Postautor: KaroKaro28 » 14 sty 2019, 12:54

Ja akurat nie zamawiam, staram sie jeść fit i sama sobie robić jedzonko :P
KaroKaro28
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2019, 12:47

Re: Gotowanie

Postautor: anli » 15 sty 2019, 13:49

Ja też sama przygotowuję jedzenie. Głównie ze względów ekonomicznych.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Gotowanie

Postautor: monika49 » 18 lut 2019, 15:40

Ostatnio troche eskperymentuje z dietą wegetariańską. Nie sądziłam, że takie jedzenie może byc tak dobre i na prawdę można się najesc potrawami bez mięsa. Wiele ciekawych przepisów na dania wegetariańskie ( i nie tylko) znajdziecie na portalu https://najlepszewkuchni.pl .
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: Gotowanie

Postautor: Dacza21 » 09 mar 2019, 12:55

Jeżeli chodzi o moje gotowanie to często przyrządzam sobie naleśniki, które przygotowuję na różne sposoby. Najczęściej jadam je na słodko, z dodatkiem syropu klonowego lub jakiegoś dżemu np. śliwkowego - https://www.herbapol.com.pl/produkt/powidla-sliwkowe . Czasami na obiad serwuję też jedne z moich ulubionych dań - pikantne naleśniki po węgiersku. Polecam je wszystkim - można je zrobić w wielu wariacjach, przy użyciu różnych składników.
Dacza21
greenhorn
 
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:46

Re: Gotowanie

Postautor: janet55 » 10 mar 2019, 15:16

Ja raczej gotuję tylko jakieś łatwe, szybkie rzeczy. Nie mam w ogóle cierpliwości do gotowania. Jak coś mi się znudzi to wolę zamówić gotowe jedzenie.
janet55
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2019, 15:10

Re: Gotowanie

Postautor: Kassia340 » 26 mar 2019, 12:24

Jeżeli chodzi o moją ulubiona pizzę to nie mam jednej o określonych składnikach, bardzo lubię kompozycje jakie serwują w Katowicach na Jankego 52 w tamtejszej kliknij https://www.pizzeriagomorra.pl do tego znakomity wystrój lokalu :)
Kassia340
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:11

Re: Gotowanie

Postautor: ania00 » 04 kwie 2019, 13:33

Hejka! Planuję w najbliższym czasie zaprosić znajomych i podać im owoce morza. Możecie mi podpowiedzieć, jak przygotować krewetki, tak by nadawały się do makaronu. Smażycie, gotujecie, pieczecie? Będę wdzięczna za rady, bo to mój debiut :D
ania00
newbie
 
Posty: 43
Rejestracja: 10 sty 2019, 8:36

Re: Gotowanie

Postautor: Selenaa » 21 lip 2019, 13:14

a czy ktoś z was chciałby wydać książkę kucharską? Bo ja właśnie nad tym myślałam, nie ukrywam, że to moje małe marzenie jest :)
Przeczytałam, http://www.asystent4you.pl/jak-wydac-wl ... zemplarzu/ , że często jest to możliwe, że na początek można wydać tylko jeden egzemplarz :)
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Gotowanie

Postautor: tromba » 24 lip 2019, 8:55

A ja bardzo lubię gotować, zwłaszcza teraz jak kupiłam thermomix. Przekonałam się po prezentacji którą zrobiła nam Pani Justyna Ciesiun w Kielcach. Naprawdę sprzęt potrafi mega dużo i dzięki niemu gotuje się przyjemniej i szybciej
tromba
junior fellow
 
Posty: 117
Rejestracja: 29 sty 2019, 14:46

Re: Gotowanie

Postautor: Adwo » 24 lip 2019, 11:14

Lepiej jeść zdrowo, a nie co dziennie pizze.
Awatar użytkownika
Adwo
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:06

Re: Gotowanie

Postautor: majjax99@o2.pl » 20 sie 2019, 10:47

bardzo lubię włoskie dania i kuchnię. Wszystkie produkty kupuję na https://toskanianatalerzu.pl/Przyprawy_wloskie . Szczególnie przyprawy dodają świetnego aromatu i charakteru. Super sklep, bardzo dobra jakość i obsługa. Polecam :)
majjax99@o2.pl
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2019, 21:54

Re: Gotowanie

Postautor: Dacza21 » 11 wrz 2019, 14:01

Jeżeli chodzi o gotowanie, to bardzo lubię przyrządzać sobie różnego rodzaju pizze. Domową pizzę wypiekam na specjalnym kamieniu, który umieszczam w piekarniku. Dzięki temu ciasto jest kruche i najbardziej mi smakuje. Do jej podawania i krojenia używam specjalnych sztućców do serwowania jedzenia https://duka.com/pl/jedzenie-i-serwowan ... nia-potraw , do których zalicza się praktyczna łopatka oraz nóż do krojenia ciasta. Zawsze staram się mieć pod ręką takie akcesoria, które znacznie ułatwiają mi przygotowywanie różnych potraw.
Dacza21
greenhorn
 
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:46

Re: Gotowanie

Postautor: MagdaNawrot » 20 lis 2019, 20:46

Trudno sie z tym nie zgodzic, ze gotowanie we wlasnym zakresie to bardzo fajne zajecie. Wiele moich kolezanek z pracy jakos sie nie odnajduje przy tej czynnosci. Staralem sie im pomagac w jakis sposob ale wszystko jak na marne. Na dobra sprawe jest cala masa serwisow z poradami tego typu, potrzeba jedynie odrobine checi i wolnego czasu. No chyba nikt mi nie powie o tym, ze nie znajdzie godziny na przygotowanie dobrego obiadu. Przykladem jednego moze byc bez dwoch zdan ten przepis - https://uwielbiam.pl/przepis/dorsz-w-sosie-chrzanowym Swietnie prezentuje sie w dodatku z jakimis warzywami!
MagdaNawrot
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 06 lip 2019, 19:03

Re: Gotowanie

Postautor: candy6 » 30 lis 2019, 12:54

Warto kupować w sklepach online ze zdrową żywnością. Wybór jest duży i takich produktów na pewno nie dostaniecie w zwykłych sklepach czy supermarketach! Nie wiem, czy znacie taki sklep o nazwie KRUKAM.PL - bardzo go polecam, bo sama często tam zaglądam. Oleje, pasty, mąki, kasze, herbaty, kawy, owoce liofilizowane oraz wiele innych - oferta jest bardzo duża, a żywność pochodzi z naturalnych źródeł i nie ma w sobie żadnej chemii.
candy6
junior fellow
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:25


Re: Gotowanie

Postautor: Rafuś » 15 gru 2021, 10:21

W mojej szafce zalega mąka gryczana, całe 1 kg https://sklepagnex.pl/pl/p/Maka-gryczana-1-kg/1774 powiedzcie proszę co można z takiej mąki przygotować? macie jakieś pomysły? lubię gotować, ale na taką mąkę nie mam pomysłu.
Rafuś
greenhorn
 
Posty: 76
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:59

Re: Gotowanie

Postautor: antoninaxxx » 18 gru 2021, 11:08

A może warto kupić robota planetarnego 1588? Dla nas sprzęt okazał się bardzo dużym ułatwieniem, jest solidny, wytrzymały, więc na pewno sprawdzi się u was rewelacyjnie
antoninaxxx
junior fellow
 
Posty: 207
Rejestracja: 09 gru 2021, 14:25

Re: Gotowanie

Postautor: lozora123 » 28 mar 2022, 15:21

Kupiłam jakiś czas temu wolonowar Crockpot i okazał się strzałem w dziesiątkę ! Dzięki niemu mogę przygotować pyszne posiłki, dla całej dużej rodziny. Łatwo się z niego korzysta, solidnie wykonany sprzęt świetnej jakości. Dodatkowo gdy nie mam pomysłu na obiad wchodzę na ich stronę https://www.crockpot.pl/bo mają tam świetne przepisy.
lozora123
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:09

Re: Gotowanie

Postautor: Kamil80 » 29 mar 2022, 11:45

Ja nie mam wolnowaru ale gotuję w tradycyjny sposób. Chociaż słyszałem, że to naczynie jest super więc zastanowię się nad kupnem. Co do samych pomysłów na obiad to ja ostatnio bardzo często wykorzystuję do przygotowywania dań różne kiszonki np. ogórki kiszone w worku. Z takich ogórków wychodzi przepyszna i aromatyczna zupa, świetnie też nadają się do sałatek czy po prostu jako dodatek do kanapek.
Kamil80
greenhorn
 
Posty: 81
Rejestracja: 27 wrz 2021, 7:21

Re: Gotowanie

Postautor: pasetta » 01 kwie 2022, 1:39

Nie pamiętam kiedy jadłam na mieście. Gotuję codziennie, jestem w stanie w pół godziny zrobić wartościowy obiad. Im więcej jemy przygotowanych przez nas posiłków tym lepiej. Tak samo wędliny - warto robić samodzielnie. Takie nie zawierają konserwantów, sól peklowa skład ma bezpieczny dla zdrowia, na https://swojskiwyrob.pl/do-peklowania/2 ... -1-kg.html sprawdzałam już. Można śmiało kupić i używać, zgodnie z przeznaczeniem.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43


Re: Gotowanie

Postautor: annaponczyk » 31 maja 2022, 9:49

Jeśli zamówisz dobry pieprz z https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz to już nie będziesz musiała się martwić, że coś nie wyjdzie. Przyprawa ta jest bardzo dobra i sprawia, że każde danie jest bardziej apetyczne. Moje zdanie również podziela cała rodzina, która nie wyobraża sobie posiłków bez tej przyprawy.
annaponczyk
newbie
 
Posty: 47
Rejestracja: 26 lip 2021, 12:39

Re: Gotowanie

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 19:21

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości