Jak zabrać się w podróż kamperem?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: burzolaps » 23 sie 2016, 14:49

Witam,

Chciałbym zabrać się z rodziną w podróż po Polsce kamperem, planuje na to przeznaczyc 3 tygodnie wakacji, puki co wyznaczam trasę podróży, duzo na forum tematów o ciekawych miejscach w Polsce, więc na pewno skorzystam 8-) Zdecydowaliśmy się, że wynajmiemy kampera, bo wynajmowanie hoteli kosztowałoby nas majątek.

Nigdy wczesniej nie podróżowałem kamperem i nie mam mam pojecia jak sie do tego zabrać, co spakować, na co się przygotować, na co uważać i przede wszystkim skąd wynająć tego kampera ?

Potrzebuję praktyczne informacje i wydaje mi się, że jeśli chodzi o wypożyczenie to chyba wcześniej musze się umówić, bo później może już nie być dla mnie wolnego pojazdu. Wybieramy sie na ta "wycieczkę" w 4 osoby (2 dorosłych, nastolatek i przedszkolak).

Z góry dzięki za wszystkie
burzolaps
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2016, 15:07


Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: monika49 » 09 paź 2018, 19:34

Jeśli potrzebujesz idealnej mapy to skorzystaj z tych na https://www.worldmap.pl/ - bardzo fajne, także z wyznaczaniem trasy a to ogromne ułatwienie w takiej podróży
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: cyclone » 12 mar 2019, 2:04

burzolaps podróżowanie kamperem to rewelacyjna sprawa. Podróżuję tak z moją czteroosobową rodziną już od kilku lat i nie zamieniłbym tego na żaden hotel czy wycieczkę z biurem podróży. Nie dość, że tanio to dzieciaki mają z takiej wyprawy dużą frajdę. Mogę Ci polecić sprawdzoną wypożyczalnię https://kampery-wynajem.pl/ Kampery wyposażone lepiej niż nie jeden hotel. Jest w nim wszystko co potrzebne do spędzenia fajnych wakacji. Kuchnia z palnikiem i garnkami, wygodne i duże łóżka, miejsce do jedzenia ze stołem, oczywiście łazienka z prysznicem i TV dla relaksu. Warto terminy zarezerwować wcześniej, bo chwilę przed sezonem mogą być już pozajmowane.
cyclone
junior fellow
 
Posty: 135
Rejestracja: 24 sty 2019, 13:33

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: Lwiątko91 » 05 kwie 2019, 8:33

rewelacyjny pomysł taka wyprawa. Sama muszę o czymś takim pomyśleć na najbliższe wakacje!
Lwiątko91
junior fellow
 
Posty: 158
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:03

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: Kunka33 » 05 kwie 2019, 11:59

Ciekawa opcja. U nas w tym roku zapewne skończy się na podróży busem http://hemarbus.pl/ , ale może na przyszłe wakacje...
Kunka33
junior fellow
 
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2017, 12:54

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: amelkaaa » 28 maja 2019, 21:26

Brzmi ciekawie.... Chociaż do mnie nie przemawiają takie wakacje. Moje tegoroczne plany wakacyjne są skierowane ku pełnemu odpoczynkowi, relaksowi. Zdecydowałam, że idealnym więc dla mnie miejscem będzie Rytro. Jest tam ładnie i można swobodnie wypocząć na łonie natury. Tutaj https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro,0.html nawet znalazłam dobre w Rytrze noclegi.
amelkaaa
junior fellow
 
Posty: 388
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:20

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: asiach12 » 30 maja 2019, 9:35

A co sądzicie o podróży busem po Państwach w Europie ? Ktoś był może?
asiach12
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:27

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: Maniekpl » 01 cze 2019, 8:42

Ja nie wyobrażam sobie innego sposobu podróżowania po Europie i świecie jak Kamperem. Najważniejsza jest dla mnie wygoda Kampera i jego jakość zabudowy. Swojego kampera zabudowywałem w https://www.zabudowybusow.pl/ i jestem bardzo zadowolony. Kamper zjeździł już ponad połowę europy i na pewno da radę przejechać drugą połowę ;) Zachęcam wszystkim do tego typu podróżowania.
Maniekpl
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2019, 8:29

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: Anna34 » 19 cze 2019, 13:06

Kocham podróżowanie a teraz mój syn namawia mnie na połączenie kampera i pickupa w jednym. Jego wuja jest maniakiem podróżowania i to przez niego teraz mam tak suszoną głowę. Mój brat uwielbia jeździć od miasta do miasta i na dłużej się nigdzie nie zatrzymywać bo kocha zwiedzać i dlatego zastosował u siebie taką kapsułę na kamperze . Mówi, że fantastyczna sprawa. Oszczędza się na hotelach i praktycznie wszystko ma się pod ręką. Śpi się gdzie się chce i jedzie też gdzie się chce. Mój nastolatek tak się w tym zakochał, że chyba i mojego pickupa będę musiała tak zrobić.
Anna34
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:24

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: mato76 » 08 sie 2019, 11:48

Podróż kamperem to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale czy podróżowanie autostopem jest bezpieczne? Nie wiem przecież kogo spotkamy . Chciałbym zrozumieć tą formę podróżowania.









Podróż autostopem
Awatar użytkownika
mato76
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2019, 11:44

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: Adamila021 » 12 sie 2019, 19:33

Takie podróżowanie ma swój niepowtarzalny klimat. To na pewno trzeba kochać, żeby systematycznie na wakacje jeździć kamperem, ja akurat nie przepadam za tym, ale rozumiem ludzi, którzy spędzają tak swoje wakacje. Dla mnie najważniejszy jest wygodny hotel no i fajne miejsce na wakacje. Wiadomo, że jak gdzieś się jedzie to trzeba też pozwiedzać ciekawe miejsca, zabytki. Co do planowania wakacji to nie jest to w sumie nic trudnego. Widziałam, że tanie hotele można łatwo znaleźć przez Esky. Ten portal może okazać się bardzo przydatny.
Adamila021
greenhorn
 
Posty: 88
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:36

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: anli » 19 sie 2019, 6:33

Kamper daje niezależność. Choć nie można wszędzie nim wjechać.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: zeberka » 01 paź 2019, 12:23

Czy kamper, czy auto osobowe - każde z nich może się zepsuć. Warto wiedzieć, jak sobie w takiej sytuacji poradzić. U mnie ostatnio nastąpiła awaria elektryki więc polecam artykuł https://cukierski-auto-hol.pl/samochode ... elektryki/.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20



Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 1:21

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości