Słownictwo

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Słownictwo

Postautor: lunczer93 » 18 wrz 2014, 2:57

Nie wiem za bardzo gdzie umiescic moj post z pytaniem, lecz zdecydowalem sie tutaj. JEst taka sytuacja, ż…e zapisałem się do szkoły jezykowej i stwierdzili zebym poszedł na B2 od 3 semstru, czyli są w połowie ksiązki RDY FOR FCE. No i ja przejrzalem ta ksiazke no i widzę, ż…e gramatyke to rozwiazuje i ją rozumiem lecz w słownictwie jest ci꿅ej(po prostu wiecej materialu przerobili i i tak z 50% nie znam) czy to bedzie tak, ż…e w dalszym toku kształcenia one sie juz nie powtorzą? czy powtorzą + dojdą jakies nastepne. Dalszy tok kształcenia, mam namysli, ż…e chciałbym dojśc do C1 i probowac zdac Advanced, oczywiscie wiem ze na to potrzeba jeszcze z 2.5 lata.
Chodzi mi o to, czy nie bede mial po prostu zaleglości jako takich, bo nie mam czasu tego w roku akademickim nadrabiac tych zaleglości. Wiec mam dylemat czy isc od poczatku na te B2 czy w dojsc do grupy ktora jest w srodku,bo tak po prostu pani ze szkoly jezykowej mi kazala. Bo boje się, ż…e te braki będą widoczne w dalszym etapie. Po prostu czy na C1 słownictwo jest powtarzane i walkowane + dodanie innych, chodzi mi o ten kurs. Wiem, ż…e to jest typowy kurs pod egzamin CAE, ale no wydaje mi się, ż…e słownictwo będzie w jakims stopniu powtarzane? Bo wiem, ż…e trzeba dobrze opanowac B2, by swobodnie przystapic do kursu C1. Prosze o pomoc?
lunczer93
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2014, 2:55


Re: Słownictwo

Postautor: Lingualand » 15 paź 2014, 6:52

Jak nie masz czasu nadrobić to zapisz się od początku, a jak myślisz, ż…e sobie poradzisz mimo zaległości to od połowy.
Lingualand
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:39

Re: Słownictwo

Postautor: grochal » 26 paź 2014, 8:23

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym zaryzykował przejście na B2 i próbował nadrabiać samodzielnie braki w słownictwie. Ale mnie przyswajanie słówek w sumie przychodzi dosyć łatwo.
grochal
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 4:52

Re: Słownictwo

Postautor: GordonR » 08 maja 2017, 18:49

Tutaj masz troszkę materiałów a poziomie b2 :) https://notatek.pl/materialy-ustny-egza ... oziomie-b2 są też fajne listy słówek :)
GordonR
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:53

Re: Słownictwo

Postautor: PewnaKaska » 03 maja 2019, 7:42

A zna ktoś jakieś fajne zabawy pomagające budować bank słów.
PewnaKaska
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2019, 16:49



Re: Słownictwo

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 8:42

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości