derivatives - co to takiego? termin z zakresu finansow, pomp

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia


Re: derivatives - co to takiego? termin z zakresu finansow, pomp

Postautor: Visitor » 29 cze 2005, 17:45

Oj leniuszku, a nie łaska zajrzeć do linga.
derivative instrument

a financial instrument whose value is based on another security
Visitor
 

Re: derivatives - co to takiego? termin z zakresu finansow, pomp

Postautor: Visitor » 29 cze 2005, 18:29

Derivative to pochodna. Np. first derivative with respect to x znaczy znaczy pierwsza pochodna po x
Visitor
 

Re: derivatives - co to takiego? termin z zakresu finansow, pomp

Postautor: Visitor » 29 cze 2005, 19:06

W takim razie muszę dodać uzupełnienie do tego co napisałem w #1.
Instrumenty pochodne - są instrumentami finansowymi, których cena bezpośrednio lub pośrednio zależ…y, czyli \"pochodzi od\" ceny papierów wartościowych (akcje, obligacje) lub innych instrumentów (kursy walut, indeksy giełdowe).
I nadal się dziwię jak ludzie nie potrafią korzystać z Internetu.
Visitor
 

Re: derivatives - co to takiego? termin z zakresu finansow, pomp

Postautor: Visitor » 30 cze 2005, 1:43

Wielkie dzieki! Rzecz nie w tym, ze mi sie nie chcialo sprawdzic w lingu, bo oczywiscie to zrobilem:), ale nie wiedzalem co znaczy 'security', wiec postanowilem zapytac o to, czego szukam, a nie o slowo z definicji, ktore a) prawdopodobnie ma wiele znaczen, b) w definicji moze miec inne slowa, ktorych nie zrozumiem... Wciaz nie moge za to uwierzyc, ze nie wpadlem na to, ze to instrumenty pochodne (ze 'derive' to 'wywodzic sie z', 'pochodzic od', to wiem). Jeszcze raz dziekuje!!! Oraz pozdrawiam:)
Visitor
 

Re: derivatives - co to takiego? termin z zakresu finansow, pomp

Postautor: wsed » 29 maja 2019, 10:35

Nie wiedziałem o tym , dzięki.

Spoko, osobiście znam osobę, która utrzymuję dwójkę dzieci, matkę tych dzieci i nowego chłopa matki dzieci bo żadne z nich nie pracuje. Nowy chłop tylko siłownia, mieczyk piwerko i to piwerko trzeba go wozić bo prawko zabrane za wypadek po pijaku. Kanał MGTOW Polska dużo mówi o prawach mężczyzn. Eee tam, nie mieszałbym bialorycerzykowania z bawieniem się w matkę dzieciom. Za rozpuszczanie babsztyli odpowiada głównie prawo, od systemu alimentacyjnego po 500+. Wyzywanie niczego nie zmieni, wiekszosc facetow taka byla, nawet Ci ktorzy twarda trzymaja rame dzis... Nienawidze takiego podejścia - zamiast szukać rozwiązań to jest wypominanie które do niczego nie prowadzi... :P
Ostatnio zmieniony 26 lut 2020, 0:15 przez wsed, łącznie zmieniany 1 raz.
wsed
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:55




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości