Odnawialne źródła energii

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Odnawialne źródła energii

Postautor: Rybitwa » 07 lip 2019, 17:57

Zainteresował mnie ten temat, bo ogólnie jaram się ekologią, zero waste i takie tam. O jakich odnawialnych źródłach energii słyszeliście? Może z jakichś korzystacie?
Rybitwa
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:09


Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: Amandi » 07 lip 2019, 18:01

Słyszałam o źródłach geotermalnych, o energii wiatrowej i o wykorzystaniu energii słonecznej. Tutaj nasuwają mi się takie rozwiązania jak panele słoneczne i fotowoltaiczne https://www.parkiet.com/Gospodarka/1807 ... -nimi.html Mamy w domu właśnie jedne z nich czyli panele słoneczne.
Amandi
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:06

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: Guja » 25 lis 2019, 0:12

To z pewnością interesujący temat. Mnie najbardziej ciekawią kwestie związane z ogrzewaniem domu w ten sposób. Wszak odnawialne źródła energii można wykorzystać w tym celu. Trzeba jednak przerobić instalację lub wykonać ją od nowa. Ale i tak warto to uczynić.
Guja
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 30 gru 2018, 11:45

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: cyclone » 08 gru 2019, 22:25

Zainteresował mnie ten temat, bo ogólnie jaram się ekologią, zero waste i takie tam. O jakich odnawialnych źródłach energii słyszeliście? Może z jakichś korzystacie?
Temat teraz na czasie i przyznam, że bardzo mnie to cieszy. Można sporo zaoszczędzić, być niezależnym i do tego dbać o środowisko. Konkretnie mówię o panelach fotowoltaicznych, które mam zamontowane na dachu na wytrzymałej konstrukcji od https://el-sun.pl/. Udało mi się uzyskać dofinansowanie w kwocie 5 tysięcy, więc według moich wyliczeń inwestycja zwróci się już po 4 latach. Wytwarzany prąd całkowicie pokrywa nasze zapotrzebowanie, co jest miłą informacją. Nie muszę mówić jak bardzo ma podrożeć prąd od nowego roku.
cyclone
junior fellow
 
Posty: 135
Rejestracja: 24 sty 2019, 13:33


Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: Josicka » 05 sie 2020, 10:32

Bardzo dobrze, że teraz tak dużo mówi się o ekologicznych rozwiązaniach - trzeba zadbać o przyszłość swoją i następnych pokoleń. Z tego co wiem, to optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie paneli słonecznych na dachu swojego domu. Ja wciąż czekam na decyzję o kredycie na dom, ale moi znajomi bardzo sobie chwalą panele fotowoltaiczne w Gliwicach oferowane przez instaPV https://instapv.pl/systemy-fotowoltaicz ... ne-gliwice - może ktoś korzystał i potwierdzi pozytywne opinie?
Josicka
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:19

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: moreno » 19 sie 2020, 12:39

W Gliwicach to nie wiem. U nas w wielkopolsce panele fotowoltaiczne wraz z projektem robiła firma Intelectro https://www.intelectro.pl/. Zresztą przy budowie domu zatrudniliśmy ich także do położenia instalacji elektrycznej całościowo w domu. Bo nie tylko fotowoltaika się zajmują ale także innymi inteligentnymi rozwiązaniami do domu
moreno
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 15:34

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: monkanka » 26 sie 2020, 11:20

My w tym roku wystartowalismy po dotacje na fotowoltaikę. Póki co drugi tydzień czekamy na info zwrotne. Model mamy juz wybrany ten z Levady https://levada.pl/produkt/viessmann-vse-345hc/ z 9 innowacyjnymi ogniwami 9-busbar
monkanka
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:42

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: Kamilla36 » 01 wrz 2020, 17:18

Ekologia jest bardzo ważna, więc też jestem zwolenniczką takich rozwiązań.
___
Krupówka Resort Szczyrk
Kamilla36
greenhorn
 
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:42

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: eska1 » 22 sty 2021, 12:55

Zgadzam się z przedmówcą. Im będziemy mieć większą świadomość problemów jakie są dookoła nas, tym bardziej odpowiedzialnie do pewnych kwestii będziemy podchodzić. Na przykład bardzo ważne jest oszczędzanie wody, działalność człowieka, zanieczyszczenia czy wykorzystanie wody do energii odnawialnej. O tym wszystkim będzie się można dowiedzieć z ogólnopolskiej kampanii https://nieprzelewaj.pl/ . Pomyślano o dorosłych, ale też materiałach odpowiednich dla dzieci. Dbałość o gospodarkę wodną to sprawa nas wszystkich i odpowiedzialne podejście przy tym.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: matyldarynkowska » 26 sty 2021, 10:59

Odnawialne źródła energii to bardzo dobre i ekologiczne podejście do naszej planety. Firma respect energia zajmuje się tą tematyką od kilku lat. Dostarcza ona wyłącznie zieloną energię firmom oraz osobom prywatnym. Energia elektryczna pochodzi z alternatywnych źródeł energii. Dzięki takim krokom możecie mieć pewność, że wasze rachunki znacznie się zmniejszą, a przy okazji promujecie zachowania proekologiczne.
matyldarynkowska
greenhorn
 
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:54

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: frances22 » 13 lut 2021, 8:06

Tak najbardziej to fotowoltaika mi tu przychodzi na myśl, bo jednak słońce jest i nie przestanie tak łatwo istnieć. Należy jednak zdecydować się na to, co potrzebne, zanim coś takiego założymy. U mnie na pewno taka wymiana instalacji elektrycznej warszawa https://www.mieszkobud.pl/wymiana-insta ... szawa.html będzie potrzebna.
frances22
greenhorn
 
Posty: 96
Rejestracja: 01 maja 2020, 15:15

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: stonoga » 25 lut 2021, 9:09

Ja osobiście uważam, że warto jest korzystać z różnych odnawialnych źródeł energii. Co powiecie na przykład na fotowoltaikę? Montażem paneli fotowoltaicznych, zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w domach prywatnych, zajmuje się na przykład firma Solar-Volt. Ogólnie coraz większa część społeczeństwa decyduje się na takie ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Tym bardziej, że można na nie nawet pozyskać dofinansowanie :) Co Wy na to?
stonoga
junior fellow
 
Posty: 428
Rejestracja: 29 cze 2020, 21:13

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: artur123 » 04 cze 2021, 20:49

Jeżeli uważacie, że rachunki za prąd które otrzymujecie są zbyt wysokie to co powiecie na instalacje fotowoltaiczne? W moim przypadku skorzystałem z oferty firmy https://torinstal.oinfo.pl/ i jestem bardzo zadowolony, wszystkim się zajęli.
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: eska1 » 17 cze 2021, 22:40

Odnawialne źródła energii to jak najbardziej właściwy kierunek. Ten kto się na takie decyduje bierze pod uwagę opłacalność takich właśnie inwestycji. Oczywiście zależy gdzie takie panele będą montowane. Czy będzie to dom czy firma, trzeba brać pod uwagę uwarunkowania techniczne. Na temat paneli fotowoltaicznych i opłacalności takich inwestycji to ciekawy artykuł na https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca czytałam. W sumie takie przydatne informacje, polecam lekturę.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: status » 26 cze 2021, 11:42

dom murowany czy szkieletowy, w przypadku odnawialnych źródeł energii nie ma to chyba znaczenia. Moi rodzice mieszkają w tradycyjnym domu i od niedawna założyli sobie panele fotowoltaiczne, na ten moment są bardzo zadowoleni z takiej decyzji
status
junior fellow
 
Posty: 137
Rejestracja: 16 cze 2021, 9:29

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: monika082 » 28 cze 2021, 4:47

Mnie bardzo cieszy, że teraz coraz więcej osób zwraca uwagę na fotowoltaikę. To nie tylko możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy w dłuższej perspektywie, ale również właśnie przyczynianie się do poprawy stanu naszego środowiska. Energia ze słońca to jedno z najbezpieczniejszych i najkorzystniejszych rozwiązań dla środowiska, co dobrze omówione jest w https://europeistyka.edu.pl/biznes/zale ... lonecznej/ Czytajcie i bez zastanowienia korzystajcie!
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: ikornel275 » 19 sie 2021, 12:56

Jeśli chodzi o różnego rodzaju rozwiązania to zobaczcie na stronę https://magazynyenergii.pl/magazyny-energii/ tutaj macie ofertę na magazyny energii. A jest to urządzenie które pozwoli zdobyć niezależność energetyczną. Więcej informacji na te temat znajdziecie na stronie to sprawdźcie i poczytacie.
ikornel275
greenhorn
 
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2021, 9:13

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 11:25

Zainteresował mnie ten temat, bo ogólnie jaram się ekologią, zero waste i takie tam. O jakich odnawialnych źródłach energii słyszeliście? Może z jakichś korzystacie?
Energia z zastosowaniem rekuperatorów to jedno z ważnych źródeł energii. Budując dom jest to jedną z inwestycji, w dom eko. Warto zagłębić się w temat i zobaczyć ofertę firmy https://taniereku.pl/

Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: oli9490 » 09 kwie 2022, 12:52

Sprawdzaliście może ceny energii elektrycznej dla firm ? Nie ukrywam, że mam w planach otwarcie własnego biznesu i nie ukrywam, że nieco obawiam się wszystkich opłat, bo mam wrażenie, że może być ich całkiem sporo, a wiem, że cena energii dla firmy ma wyższą stawkę.
oli9490
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2021, 15:01


Re: Odnawialne źródła energii

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 16:10

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości