Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: admin » 17 paź 2012, 11:30

Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Głównym powodem podjęcia studiów jest chęć zdobycia wiedzy oraz kompetencji, które pozwolą znaleźć satysfakcjonującą pracę. Wielu absolwentów spotyka rozczarowanie po pierwszym kontakcie z rynkiem pracy – co decyduje, ż…e niektórym jednak się powodzi?

( Czytaj więcej )

Zapraszamy do dyskusji w niniejszym wątku. Jeśli macie jakiekolwiek spostrzeż…enia dotyczące artykułu lub własne doświadczenia w tym temacie.
admin
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2007, 1:02


Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: d.b » 17 paź 2012, 20:07

Myślę, ż…e na sukces zawodowy wpływa wiedza z jaką się zatrudniamy, spryt oraz szczęście :)
Tanie strony www - polecam !
d.b
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2012, 19:49

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: english... » 17 maja 2013, 10:21

Tak jak autorzy wspomnieli w artykule, wyż…sze wykształcenie nie daje pewności ż…e po otrzymaniu dyplomu od razu znajdziemy interesującą nas pracę. Dlatego warto inwestować w siebie i rozwijać swoje umiejętności. Najlepiej zacząć jednak od języków obcych, bo w dzisiejszych czasach znajomość angielskiego (na rynku pracy) jest już… uznawana za niezbędne minimum.
___________________
Angielski Online - wszystko na temat nauki angielskiego przez Internet.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: andzia93 » 27 maja 2013, 21:11

Według mnie duż…o zależ…y od szczęścia i pozytywnego nastawienia :) dobrze mieć pomysł na siebie, a czasami po prostu wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie
___________
Prywatna szkoła podstawowa Bielsko Biała
andzia93
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2013, 9:54

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Bam12345 » 08 paź 2013, 8:52

Niestety ż…yjemy w takich czasach, w których łatwiej o pracę po Zawodówce niż… po Studiach. Mówię to niestety z własnego doświadczenia... Jak napisała Andzia93 - duż…o zależ…y od szczęścia
Bam12345
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2013, 8:35

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Gość » 18 lis 2013, 8:32

Moż…na powiedzieć, ż…e trochę znajomości, ale najważ…niejsze jest to, aby w odpowiednim momencie pojawić się na rynku pracy.
Gość
 

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Withir » 18 gru 2014, 12:57

Pojawienie się na rynku pracy w odpowiednik momencie jest kluczowe jak już napisano powyżej. Gdy rozmawiam z ludźmi, którzy skończyli filologie angielską 10 lat wcześniej niż ja to opowiadają mi, że wybierali gdzie chcą pracować. Kończyli studia i albo dostawali telefon z dużej firmy: zapraszamy do pracy, lub gdy złożyli podanie w okolicznych szkołach to jeszcze mogli sobie wybrać czy chcą pracować w podstawówce czy może liceum.
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Cannonade » 23 gru 2014, 2:37

ja nie wierze w to ze dostane prawce w swoim zawodzie. Za duzo znam historii niezbyt pozytywnych w tej kwestii
Awatar użytkownika
Cannonade
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2014, 2:34

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Cycle » 29 gru 2014, 9:34

Ja chcialbym bardzo pracowac w zawodzie, ale zdaje sobie sprawe ze to nie jest latwe znalezc prace w kierunku ktory sie skonczylo. Ale czas pokaze...
Awatar użytkownika
Cycle
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, 9:31

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Turtle53 » 04 sty 2015, 6:06

Nie ma szans na to zeby dostac prace w zawodzie... nie ten kraj ;/
Awatar użytkownika
Turtle53
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2015, 6:03

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Naranrea » 09 sty 2015, 15:15

Jest przecież szansa, żeby dostać pracę w zawodzie po studiach tylko pod tym jednym warunkiem, że w czasie studiów już się szuka jakiś praktyk nawet bezpłatnych i tam zdobywa te praktyczne umiejętności. Zawsze to się może przydać w cv, bo pracodawca nie patrzy na szkołę a doświadczenie.
Naranrea
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2014, 22:38

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: MichSiem » 25 lut 2015, 10:45

studenci informatyki: szczególnie specjalizacja programowanie, na rynku jest pełno ofert dla informatyków

Ja sam skonczyłem finanse i prowadzę bloga kruk zadłużenia
MichSiem
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014, 9:34

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Nikkolla » 31 mar 2015, 14:51

ciekawa sprawa, dobrze wiedzieć !
Autorski blog o nowych technologiach http://techsat24.pl
Nikkolla
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:35

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: bambolina » 19 kwie 2015, 21:57

Języki są ważne. Jeśli robisz np. angielski plus jakiś mniej popularny typu chiński, prawdopodobieństwo znalezienia pracy się zdecydowanie zwiększa ;]
bambolina
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2015, 21:49

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: adamro » 22 kwie 2015, 8:04

Jeżeli ktoś ma czas na dodatkowy język to i owszem, choć chyba najważniejsze jest dobre opanowanie jednego języka, potem można w tej samej szkole zabrać się za kolejny. Ale czy zawsze warto? Dla hobbysty na pewno. Dla osoby, która potrzebuje w celach zawodowych lub innych (np. częste wyjazdy do określonego państwa) również. Jednak nauka języków azjatyckich tylko do CV to chyba niezbyt opłacalna rzecz.
adamro
newbie
 
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2015, 16:36

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: JustinD » 20 maja 2015, 22:38

Sorki, ale gwarancji zatrudnienia nie masz nigdzie
Moja muzyka
JustinD
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2015, 22:33

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: kavka87 » 23 cze 2015, 14:20

To prawda, ale można sobie pomóc: dobra znajomością języka, paroma kontaktami, nastawieniem na swój rozwój. Siedzenie z założonymi rękami, "bo i tak pewnie mnie nie zatrudnią" też do niczego nie doprowadzi.
kavka87
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:03

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: OLO95 » 09 lip 2015, 22:13

Takie założenie już jest właśnie najważniejsze. Trzeba działać odpowiednio na studiach. Trzeba cały czas dążyć do swojego celu. Jak ktoś całe studia przebimba to nie ma się co dziwić, że później będzie miał problemy ze znalezieniem go satysfakcjonującej pracy.
OLO95
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 22:11

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: eddik » 23 lip 2015, 13:16

najlepiej jak studia połączy się z jakąś praktyką zawodową. Przyszły pracodawca patrzy czy człowiek podczas studiowania tylko studiował czy robił ponad coś. Wiadomo jakie krążą opinie o studiowaniu.
eddik
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 17:25

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: patti86 » 23 lip 2015, 17:35

Złe krążą opinie o studiowaniu..Według mnie po studiach na pewno dostanę pracę studenci zaoczni z tego powodu, że oni będą mieli już swoje zdobyte doświadczenie w pracy w jakiś to firmach..niektórzy już na pewno będą pracowali w zawodzie a dodatkowo jeszcze będą zdobywać pierwsze kroki w pracy zawodowej.
patti86
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2015, 22:09

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: patti86 » 23 lip 2015, 17:36

Na szybko sorka jeszcze dopowiedzieć chcę, że pracę dostaną głównie absolwenci kierunków technicznych. Co by nie patrzeć to dla inżynierów jest teraz tyle wolnych etatów..Jeszcze pracę mogą dostać osoby co świetnie znają języki obce oraz się coś orientują na promocji internetowej.
patti86
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2015, 22:09

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: lpaszczeszyc87 » 23 lip 2015, 23:03

Moim zdaniem pracę po studiach dostaną dobrzy absolwenci, umiejący biegle jakiś język (najlepiej 2) i oczywiście mogący pochwalić się olśniewającym doświadczeniem, jakiego mało w różnorodnych firmach i na różnych stanowiskach... trochę przesadzam, ale tak to wygląda.
lpaszczeszyc87
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:02

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Piach » 08 wrz 2015, 12:45

Ja wysyłając masę CV mam wrażenie, że pracę dostają Ci , których CV w jakiś sposób zaciekawiło rekrutera....że chciało mu się do niego zajrzeć oraz osoby które mają po prostu znajomości. Reszta może liczyć na najniższa krajową, albo np. w Warszawie góra 2500 zł. Oto i moja opinia niestety
Piach
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2015, 12:38

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: drapak » 23 lis 2015, 22:46

Sytuacja na rynku pracy jest jaka jest. Ogólnie pracy jest całkiem sporo, ale trudno się za to wynagrodzenie utrzymać. Trudno też liczyć na to, że za 2000zł ktoś się przeprowadzi na drugi koniec Polski. Niestety niskie wynagrodzenia osłabiają mobilność pracowników. Wielu polskich pracodawców ma problem z organizacją pracy, dlatego mamy całą masę nisko płatnych posad bez perspektywy rozwoju.
Awatar użytkownika
drapak
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2015, 23:04

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: hospyy » 16 lut 2016, 13:58

Dokładnie, plus jest taki, że jak jesteśmy po studiach językowych to zawsze możemy odwiedzić obce kraje i szybko się zaklimatyzować.
hospyy
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2016, 13:34

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Laura_682 » 17 cze 2016, 9:45

Moim zdaniem obecnie żadne studia nie gwarantują zatrudnienia, trzeba wykazać się konkretnymi umiejętnościami i jakimś doświadczeniem zawodowym aby zdobyć posadę, a niekoniecznie papierkiem z wyższej uczelni. Jeśli się na czymś dobrze znasz to nawet jak nie skończyłeś studiów pracę znajdziesz
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Krecha » 18 lip 2016, 12:00

Bo wszyscy zapomnieli i zatracili się w fakcie że studia są ważne bo po studiach praca. I tak na studia idzie pełno zombie tylko po dyplom nic praktycznie się nie ucząć - bawiąc się i przedłużając młodość. Kończą taką uczelnie i co? I nic, bo nie potrafią nic więcej, niż przed studiami - niestety. Studia wskazują zagadnienia i ogólne tematy które możemy zgłębić, sami musimy się tym interesować i pracować nad tym, szukać wiedzy na własną ręke. Tacy ludzie zawsze znajdą pracę, nawet przed końcem studiów już pracują w zawodzie.
Krecha
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:53

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: believe88 » 05 sie 2016, 9:55

moim zdaniem zdobyta wiedza, charakter i znajomość języków obcych to trzy główne zagadnienia które warunkują znalezienie dobrej pracy lub nie. Jak ważne są teraz języki nie muszę chyba mówić. Ostatnio przeglądałam oferty pracy na specjalnym portalu dla specjalistów językowych http://www.linguajob.pl/ i zauważyłam, że najwięcej ofert pracy i zarazem najlepsze oferty pracy (najlepiej płatne) są skierowane właśnie dla ludzi którzy posługują się biegle językami- przede wszystkim ang, niemieckim i czeskim obecnie :_)
believe88
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2015, 10:30

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: MoniGold » 02 sty 2017, 12:55

Medycy i informatycy na pewno znajdą zatrudnienie. Co będzie robić reszta- tego nie wie nikt.
MoniGold
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:35

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: odmienbyc » 27 kwie 2018, 7:44

Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie. Ja wiem jedno z doswiadczenia .. nie mozna do konca sugerowac sie tym czego wymaga od Ciebie otoczenie - mam tutaj na mysli glownie rodzine. Jakims dziwnym trafem ona zawsze jest pierwsza by wyznaczac mlodym ludziom kierunek w jakim beda szli przez zycie .. nie jest to z pewnoscia pochodna zaufania, nie wspominajac o zostawieniu czlowiekowi wolnej woli. Pod uwage trzeba wziasc swoje zainteresowania i przypasowac je do tego co sie dzieje na rynku pracy. Trzeba sie jednak do tego odpowiednio przygotowac, dobrym poczatkiem moze byc czytanie artykulow na ten temat https://zak.edu.pl/aktualnosci/8203-obe ... ezc-prace- Sporo osob decyduje sie na szkloy policealne gdy chca szybciej znalezc zatrudnienie w danej dziedzinie. Szczerze powiedziawszy to moze byc lepszy wybor niz pojscie na jakies wymuszone studia, badz takie ktore nas malo interesuja z braku laku. Zdobedziemy w ten sposo o wiele szybciej doswiadczenie co jest podstawa do dalszego rozwoju.
odmienbyc
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2016, 17:30

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: pasetta » 28 lut 2019, 23:30

Na pewno studenci medycyny, lekarzy cały czas brakuje i nawet Ci bezpośrednio po studiach nie mają problemu z zatrudnieniem. A jak studia? niestety łatwe nie są, spójrzcie tu https://pzwl.pl/Medycyna/Anatomia,3493891,k.html ile tacy studenci muszą się nauczyć, ile to jest lat ciężkiej pracy. A potem zawodowa bardzo odpowiedzialna i trudna praca. Ale dająca też satysfakcję. Myślę, że warto, szczególnie dla osób które czują powołanie do tego zawodu.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: JagienkaK » 03 lip 2019, 11:15

Nie ma na to przepisu. Wszystko zależy od predyspozycji i szczęścia. Gdzieś trzeba przecież zdobyć doświadczenie.
JagienkaK
greenhorn
 
Posty: 69
Rejestracja: 02 lip 2019, 14:40

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: erneststephens21 » 11 lip 2019, 4:53

I think in all country english is so the most language use to determine to find a job.
reverse 2048
erneststephens21
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2019, 2:37


Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Kazikdobry » 10 sty 2022, 10:36

Niestety ż…yjemy w takich czasach, w których łatwiej o pracę po Zawodówce niż… po Studiach. Mówię to niestety z własnego doświadczenia... Jak napisała Andzia93 - duż…o zależ…y od szczęścia

Osoby po zawodówce mają już po skończeniu szkoły zawód i praktykę.
Zachęcam jednak do dalszego rozwoju i nauki.
Na maturę i potem studia nigdy nie jest za późno.
Polecam ten ciekawy i pomocny artykuł https://www.centratalentu.pl/dlaczego-s ... popularne/
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: Kazikdobry » 10 sty 2022, 10:36

Niestety ż…yjemy w takich czasach, w których łatwiej o pracę po Zawodówce niż… po Studiach. Mówię to niestety z własnego doświadczenia... Jak napisała Andzia93 - duż…o zależ…y od szczęścia

Osoby po zawodówce mają już po skończeniu szkoły zawód i praktykę.
Zachęcam jednak do dalszego rozwoju i nauki.
Na maturę i potem studia nigdy nie jest za późno.
Polecam ten ciekawy i pomocny artykuł https://www.centratalentu.pl/dlaczego-s ... popularne/
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19


Re: Którzy absolwenci dostaną pracę po studiach?

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 12:44

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości