Prośba o przetłumaczenie język medyczny, praca licencjacka

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Prośba o przetłumaczenie język medyczny, praca licencjacka

Postautor: Aeinewen » 15 lip 2019, 15:18

Witam serdecznie. Pisze z ogromna prośbą o przetłumaczenie podanego niżej tekstu w sposób fachowy na język angielski. Jest to praca licencjacka na kierunku pielęgniarstwa mojego autorstwa.

"
Wstęp:
Zespół Marfana to choroba objawiająca się na wielu płaszczyznach towarzysząca przez całe życie chorego. Systematyczne badania diagnostyczne mogą uratować życia pacjenta przed nagłym zgonem. Każdy przypadek zespołu Marfana należy rozpatrywać indywidualnie. Istotną rolą w opiece nad pacjentem z tą chorobą jest obserwacja z naciskiem na stan psychiczny pacjenta.
Cel:
Najważniejszym celem pracy jest ustalenie roli pielęgniarki/pielęgniarza w procesie pielęgnowania pacjenta z zespołem Marfana.
Metodologia:
Metodą użytą do osiągniecia celu jest analiza przypadku. Użyto jej do opisania przypadku pacjentki z zespołem Marfana, która została przyjęta na oddział w celu diagnostycznym oraz zniwelowania objawów bólowych. Do stworzenia studium przypadku oraz procesu pielęgnowania posłużyły dane jakościowe pochodzące z wywiadu, analizy dokumentacji medycznej oraz obserwacji.
Wyniki:
Opieka nad pacjentem z zespołem Marfana wymaga indywidualnego podejścia personelu. Istotną rolę odgrywa opieka przebiegająca na wielu płaszczyznach. Osobie chorej trzeba udzielić wsparcia psychicznego, poczucia bezpieczeństwa, odpowiedniej edukacji oraz należy spełnić jej podstawowe potrzeby. Ważna rolą w opiece pełni dobra komunikacja cechująca się życzliwością i zrozumieniem.
Wnioski:
Pielęgniarz w opiece nad pacjentem z zespołem Marfana powinien zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Powinien być życzliwy i cierpliwy pełniąc rolę opiekuna, nauczyciela i zaufanej osoby. Obserwacja i dokumentowanie czynności pielęgniarskich stanowią ważny aspekt pracy pielęgniarki/pielęgniarza.
"

samemu próbowałem lecz orłem z angielskiego nie jestem a i biedny ze mnie stundent żeby zlecić to komus odpłatnie.\
moje próby:

"
Introduction:
Marfan syndrome is a disease that manifests itself on many levels during the entire life of the patient. Systematic diagnostic tests can save the patient's life from sudden death. Each case of the Marfan syndrome should be considered individually. An important role in caring for a patient with this disease is observation with focus on the patient's mental state.
Goal:
The main goal of this thesis is to determine the role of a nurse in the process of nursing a patient with Marfan syndrome.
Methodology:
The method used to achieve the goal is case analysis. It was used to describe the case of a patient with Marfan syndrome, who was admitted to the ward for diagnostic purposes and to alleviate pain symptoms. In order to create a case study and nursing process, qualitative data from interviews, analysis of medical records and observations were used.
Results:
Caring for a patient with Marfan syndrome requires an individual approach of medical staff. An important role has care that focus on many levels. The patient must be given mental support, a sense of security, appropriate education and basic needs should be met. An important role in the care has good communication characterized by kindness and understanding.
Conclusion:
A nurse in caring for a patient with Marfan syndrome should provide him with a sense of security and understanding. He should be kind and patient in the role of a ???, teacher and a trusted person. Observation and documentation of nursing activities are an important aspect of the nurse's work.
"
Aeinewen
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2019, 15:10





Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości