Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: Tomeczq » 14 mar 2012, 22:35

Hej! Szukam jakiejś ciekawej strony, na której moż…na się uczyć słówek z angielskiego. Moż…ecie coś podpowiedzieć? Zależ…y mi, ż…eby moż…na się było uczyć przez internet.
Tomeczq
 


Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: atm » 14 mar 2012, 22:39

Korzystałem kiedyś w SuperMemo w wersji online, ale kolejne słówka ładowały się bardzo powoli. Mogę natomiast polecić http://edumemo.pl - moż…esz się tam nauczyć najważ…niejszego słownictwa, do tego ponad 1000 zdań z idiomami i najważ…niejszymi zwrotami. Aplikacja jest dostępne z poziomu przeglądarki, bardzo łatwo w obsłudze i działa szybko. :)
atm
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2012, 20:32

Nauka słówek przez Internet...

Postautor: english... » 16 mar 2012, 6:07

Hej! Szukam jakiejś ciekawej strony, na której moż…na się uczyć słówek z angielskiego. Moż…ecie coś podpowiedzieć? Zależ…y mi, ż…eby moż…na się było uczyć przez internet.

Do nauki słówek zdecydowanie polecam Ci stronę: http://miastoporad.pl/angielski-online.
Portal ten ma wbudowany zaawansowany algorytm powtórek do którego dodajesz nowe uczone słówka, a system w kolejnych dniach organizuje Ci powtórki w taki sposób abyś mógł te słówka skutecznie zapamiętywać.

Zresztą wypróbuj sam i napisz czy taka forma nauki Ci odpowiada.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: Konar86 » 21 wrz 2012, 9:25

Ja tam nie ufam słownikom internetowym bo często potrafią zaliczyć większa gafę od naszego prezydenta. Proponuję Ci słownik w tradycyjnej formie np. coś TAKIEGO.
Konar86
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 02 wrz 2012, 10:01

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: MaKal » 28 wrz 2012, 11:23

Najskuteczniejsza nauka jest "w praktyce". Wkuwanie słówek na blachę to według mnie gorsze rozwiązanie niż… tzw. "przyjemne z poż…ytecznym". Oglądaj filmy po angielsku z angielskimi napisami, czytaj artykuły w necie po angielsku i sprawdzaj wyrazy, których nie znasz... Choć w sumie każ…dy ma swoją ulubioną metodę, ja polecam Ci moją.
MaKal
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2012, 10:52

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: mateusztalrcczpp » 28 wrz 2012, 12:36

dokładnie tak jak wyż…ej mówi kolega, ja też… się tak uczę i jest to o wiele, wiele przyjemniejsze niż… wkuwanie, filmy z ang napisami o tematyce takiej, jaka mnie interesuje to świetna sprawa, oprócz tego czytam też… strony anglojęzyczne i tych słówek, których nie rozumiem, tłumaczę za pomocą translate google. Słówek też… się uczę, ale z listy 1000 najczęściej uż…ywanych słów (ale nie wkuwam, tylko za pomocą wizualizacji - polecam). Co więcej, słucham również… teledyski na tekstowo.pl jednocześnie śledzę tekst piosenki po angielsku. Czasem też… piszę po ang słówka, ż…eby lepiej mi się utrwaliły. Jeśli chcesz koniecznie serwisu do nauki słówek to zobacz sobie na - nauka angielskiego online. Nie korzystałem, ale kumpel się tak nauczył angielskiego, nie perfect ale w miarę rozumie ten język. pozdrawiam
mateusztalrcczpp
 

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: harcerz » 26 cze 2013, 20:37

strona internetowa, którą mogę uczciwie polecić to: http://fiszkoteka.pl/

natomiast moją optykę na temat regularnej nauki zmieniły fiszki mobilne na androida pobierz tutaj. :-), z których moż…na korzystać wszędzie i de facto dzięki temu uczę się codziennie.

Fajne, nowoczesne i przyjemne rozwiązanie. Krótko i na temat - sprawdź sam!
harcerz
 

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: english... » 27 cze 2013, 13:51

harcerz pisze:... natomiast moją optykę na temat regularnej nauki zmieniły fiszki mobilne na androida pobierz tutaj. :-), z których moż…na korzystać wszędzie i de facto dzięki temu uczę się codziennie.
Fajne, nowoczesne i przyjemne rozwiązanie. Krótko i na temat - sprawdź sam!

Codziennie w wygodniejszy sposób moż…na uczyć się słówek słuchając Angielskich Fiszek Mp3. Nie róż…ni się to niczym od słuchania muzyki, nie musisz spoglądając na telefon, tylko słuchasz i powtarzasz czy to na głos, czy w myślach (kiedy mówienie samemu do siebie nie wypada). Ten sposób również… świetnie sprawdza się podczas prowadzenia samochodu (np w drodze do pracy) wtedy przecież… nie mamy moż…liwości korzystać z telefonu. Wystarczy tylko pomyśleć ile czasu tracimy codziennie stojąc w korkach i ż…e ten czas moż…emy również… poświęcić na naukę.
___________________
Nauka Angielskiego Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego do słuchania w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Fiszki - też… korzystam!

Postautor: Moni 865 » 01 lip 2013, 9:39

Witam, ja również… korzystam z Fiszek, to naprawdę tani sposób na doskonalenie języka - moż…esz je kupić w księgarni bądź online
Moni 865
 

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: Gość » 02 sie 2013, 10:12

A ja polecam kurs nauki angielskich słówek (ponad 14 000 :zdziwko: ) na Multikurs.pl - sprawdzony!
Gość
 

fiszki

Postautor: enalar » 01 gru 2013, 14:44

Która według was firma oferuje najlepsze fiszki do nauki angielskiego. Jest ich kilka jednak wybór konkretnej to miotanie się ze skrajności w skrajność. Jedna firma oferuje po 1000 słówek do każ…dego poziomu nauczania inna po kilka tysięcy itd. Ostatnio znalazłem fiszki PONS słownictwo podstawowe

http://www.matras.pl/pons-fiszki-angiel ... awowe.html

Zastanawiam się czy te 5000 słów to są słowa najczęściej powtarzające się w języku czy dobrane według innego klucza. Istnieją słowniki frekwencyjne jednak czy PONS kieruje się czymś takim jak częstotliwość wykorzystywania danego słowa w języku? Jak to jest z innymi firmami?
enalar
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2013, 14:24

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: j.czarnik » 08 gru 2013, 10:57

Pisałem już… chyba dziś w poście, ż…e ja osobiście korzystam z www.gettinenglish.com Słówka, gramatyka ciekawie i zrozumiale opracowana, do tego blog lifestylowy. Naprawde jedna z najlepszych stron w Polsce - takie jest moje zdanie i znajomych, którzy korzystają. Co do tego warto uczyć się słówek też… ze zwykłej ksiązki, moż…e jakieś repetytorium. Nie ma to jak ołówek, kartka papieru i do roboty :)
j.czarnik
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2013, 10:28

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: KamilKuczynski » 09 gru 2013, 6:51

mateusztalrcczpp pisze:dokładnie tak jak wyż…ej mówi kolega, ja też… się tak uczę i jest to o wiele, wiele przyjemniejsze niż… wkuwanie, filmy z ang napisami o tematyce takiej, jaka mnie interesuje to świetna sprawa, oprócz tego czytam też… strony anglojęzyczne i tych słówek, których nie rozumiem, tłumaczę za pomocą translate google. Słówek też… się uczę, ale z listy 1000 najczęściej uż…ywanych słów (ale nie wkuwam, tylko za pomocą wizualizacji - polecam).

Dokładnie. Uczę się tak samo i to mi duż…o dało.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: Miko29 » 09 gru 2013, 16:21

Ja stosowałem system karteczek przyklejonych do biurka/monitora :)
Miko29
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2013, 16:17

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: english... » 10 gru 2013, 12:49

Miko29 pisze:Ja stosowałem system karteczek przyklejonych do biurka/monitora :)

I jak efekty? Nie waż…na jest metoda, bo każ…dy lubi co innego. Waż…ne za to jest aby była ona skuteczna.
___________________
Szybka nauka angielskiego - kursy i lekcje mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Fajna strona

Postautor: petrost » 18 kwie 2014, 9:57

To jest fajna stronka i fajny kurs do słówek:
http://www.multikurs.pl/multikurs,kursy,3,1.html
petrost
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2013, 14:45

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: LukLev » 30 maja 2014, 14:04

Osobiście najważ…niejszych słówek języka angielskiego uczyłem się przez internet. Korzystałem ze strony gdzie uczysz się 1000 najważ…niejszych angielskich słówek (czy to online, czy pobierając lekcje w formie mp3). Zdecydowanie mogę polecić tą właśnie formę nauki dla początkujących. Zresztą szerzej o niej pisałem na stronie: Angielski 1000 słów - Szybka nauka angielskich słówek.
___________________
Angielski Online w Domu - czy wiesz jak uczyć się samodzielnie przez Internet?
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: onequinn94 » 30 cze 2014, 22:08

LukLev pisze:Osobiście najważ…niejszych słówek języka angielskiego uczyłem się przez internet. Korzystałem ze strony gdzie uczysz się 1000 najważ…niejszych angielskich słówek (czy to online, czy pobierając lekcje w formie mp3). Zdecydowanie mogę polecić tą właśnie formę nauki dla początkujących. Zresztą szerzej o niej pisałem na stronie: Angielski 1000 słów - Szybka nauka angielskich słówek.
___________________
Angielski Online w Domu - czy wiesz jak uczyć się samodzielnie przez Internet?

dla mnie metoda jest rewelacyjna
onequinn94
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:30

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: Miklos77 » 02 lip 2014, 7:57

Najlepiej uczyć się praktycznie ! Gadać z kimś albo pisać nawet jak się zna tylko kilka słów tak się najszybciej nauczyć.
_______
biuro tłumaczeń angielski kraków
Miklos77
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2014, 7:45

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: kowalsky90 » 09 lip 2014, 9:12

Moż…esz znaleźć potrzebne dla ciebie informacje w wyszukiwarce google wystarczy prawidłowo zadać pytanie : )
kowalsky90
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2014, 9:03

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: english... » 11 lip 2014, 16:02

Miklos77 pisze:Najlepiej uczyć się praktycznie ! Gadać z kimś albo pisać nawet jak się zna tylko kilka słów tak się najszybciej nauczyć.

Miklos77 zdecydowanie jednak lepiej znać chociaż… te 1000 najczęściej stosowanych angielskich słówek niż… próbować rozmawiać znając kilka lub kilkanaście słówek. Praktyka owszem, ale słownictwo to podstawa.
_____________________
Jak uczyć się angielskiego przez Internet? - najlepsze sposoby do nauki Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Ultratext

Postautor: mkoreczek » 27 lip 2014, 20:21

A ja polecam stronę http://www.ultratext.pl. Jest tam 500 najważ…niejszych słów wraz z metodą ich zapamiętywania. Polecam serdecznie.
mkoreczek
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2014, 8:10

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: liget12 » 29 cze 2016, 14:28

A znacie jakieś dobre aplikacje do nauki angielskiego?
liget12
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2016, 14:20

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: pieknyolek » 05 sie 2019, 12:37

Duolingo to dobra aplikacja do nauki języka :D


___________________________________________________________
https://projektowanie-stron-gdansk.com.pl/
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, 11:18 przez pieknyolek, łącznie zmieniany 1 raz.
pieknyolek
junior fellow
 
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2019, 9:19

Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: agabak87 » 15 wrz 2019, 17:17

Polecam duolingo, fiszkotekę i quizlet

tutaj recenzja https://angielskispec.wordpress.com/201 ... ielskiego/
agabak87
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 wrz 2019, 17:02



Re: Skuteczna nauka najważ…niejszych słówek

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 7:17

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości