Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: xeo » 19 lut 2013, 16:13

Raporty jakie przedstawiły: Szkoła Językowa EnglishForYou, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Sieć Informacji o Edukacji w Europie (Eurydice) nie pozostawiają ż…adnych wątpliwości –angielski to język, którego Polacy i nie tylko uczą się najchętniej.

( Czytaj więcej )

Zapraszamy do dyskusji w niniejszym wątku. Jeśli macie jakiekolwiek spostrzeż…enia dotyczące artykułu lub własne doświadczenia w tym temacie.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26


Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: andzia93 » 22 kwie 2013, 21:49

Nie dziwią mnie wyniki tych badań. Znajomość angielskiego pomaga w ż…yciu (w podróż…y, w pracy...). Na naukę nigdy nie jest za późno, chociaż… wiadomo, ż…e im wcześniej człowiek zacznie, tym lepszy efekt. Dziecko, które z angielskim ma do czynienia od przedszkola, będzie perfekcyjnie władało tym językiem w przyszłości :)
______________
Szkoła podstawowa Bielsko - największa na Podbeskidziu
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 9:21 przez andzia93, łącznie zmieniany 2 razy.
andzia93
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2013, 9:54

:):

Postautor: bacha1 » 30 kwie 2013, 18:32

szkoda tylko, ż…e ta nauka od podstawówki jest czysto teoretyczna a w praktyce trzeba popylać na dodatkowe kursy, ż…eby cokolwiek umieć. w liceum na szczęście się opamiętałam jak stanęło mi przed oczami widmo matury i przez 3 lata chodziłam regularnie na zajęcia do speak up i teraz przed samymi egzaminami jestem spokojna, ale bez wątpienia mogę powiedzieć, ż…e te 3 lata tam dały mi więcej niż… cała podstawówka i gimnazjum, a angielski miałam w zasadzie jeszcze nawet w przedszkolu
bacha1
 

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: andzia93 » 30 kwie 2013, 20:10

Moż…e trzeba trafić na dobrego nauczyciela, takiego z pasją, ja miałam to szczęście, zachęcało mnie to do samodzielnej pracy
__________________
Prywatna szkoła podstawowa Bielsko Biała
andzia93
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2013, 9:54

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: Hanso » 27 mar 2014, 9:53

Polecam wam poczytać o tym na forum języka angielskiego - ja tam dość często się udzielam i pomogli mi z wieloma sprawami.
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: megajeri93 » 29 kwie 2014, 12:33

Angielski od kiedy pamiętam był językiem, dzięki któremu moż…emy porozumiewać się w większości zakątków świata. A wybór padł na angielski bo jest stosunkowo prosty do nauki.

____________________
Wyróż…nia od konkurencji transport pianin warszawa sprawdz,a wrócisz!
megajeri93
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2014, 10:44

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: selena81 » 17 cze 2016, 12:08

:beksa:
selena81
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2016, 12:07

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: dominikaa86 » 01 wrz 2016, 12:18

siemanko
dominikaa86
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:16

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: Birac » 07 wrz 2016, 10:30

Bez angielskiego trudno się obyć w dzisiejszych czasach.
Birac
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:16

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: sandra93 » 18 sty 2017, 11:08

Pewnie dlatego, że to najpopularniejszy język na świecie.
sandra93
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2016, 23:45

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: erneststephens21 » 11 lip 2019, 4:51

This post is beneficial and incredibly helpful. Most people will obviously assert that everything you say in your blog post is good. jump paint
erneststephens21
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2019, 2:37

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: aniajarnicka » 06 wrz 2019, 16:24

Bywa też tak, że w szkole dzieci zmieniając szkołę np. w ostatniej klasie przed egzaminem końcowym zmieniają język obcy. Jak wtedy mają zdawać egzamin? odpowiedź znalazłam na portalu https://www.portaloswiatowy.pl/rekrutac ... 17056.html
aniajarnicka
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2013, 19:56

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: Bronny » 15 paź 2019, 7:24

To nic dziwnego, że angielski jest pierwszym wyborem. Gdyby najpopularniejszym językiem na świecie był grecki, to najczęściej by się go uczyło.
Bronny
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:44

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: rocio28 » 04 gru 2019, 17:55

No jednak angielski to język znany przez większość ludzi i można się z każdym dogadać, ale wydaje mi się, że jeśli zna się dobrze ten język to na studiach można wybrać inny, by uczyć się czegoś nowego i dalej się rozwijać ;)
Awatar użytkownika
rocio28
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2019, 22:47


Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: Monster948 » 26 mar 2021, 11:57

Nie dziwię się. Angielski to naprawdę świetna sprawa obecnie. Warto się go uczyć, ponieważ pomaga on w karierze!!
_________________________________
http://pracemagisterskieprawo.net.pl/na ... enie-kary/
Awatar użytkownika
Monster948
junior fellow
 
Posty: 259
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:27

Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: ChokeSlam » 21 mar 2022, 10:25

Uczenie się angielskiego ma sens. To jest wspaniała sprawa obecnie. Warto się takimi rzeczami interesować w obecnym czasie!!!
___________________________________________________
Pisanie referatów
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53


Re: Angielski pierwszym wyborem dla uczniów i studentów

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 12:46

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości