Fiszki ilustrowane

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Fiszki ilustrowane

Postautor: monia_a » 13 lut 2013, 20:01

Wiem, ż…e wiele osób korzysta z fiszek do nauki słówek. Sama polecam.
Najlepszą opcją jest, gdy są to fiszki ilustrowane (z jednej strony obrazek, z drugiej strony słówko) - wtedy lepiej się zapamiętuje.
Np. na stronie www.sklep.memo.net.pl moż…na zamówić gotowe do druku kolorowe plansze z fiszkami. Tam też… jest instrukcja do stworzenia samemu pudełka na fiszki.
monia_a
 


Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: english... » 15 lut 2013, 16:49

Racja przy pomocy zdjęć szybciej i efektywniej zapamiętujemy uczone słówka, ale jeśli już… jesteśmy przy nauce słówek za pomocą obrazków to według mnie wygodniej jest korzystać z fotolekcji które moż…na znaleźć choćby w Kusie Angielski eTutor.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Fiszki obrazkowe

Postautor: Olaaaa » 01 lip 2013, 14:08

Fiszki również… oferują wersję obrazkową - są podzielone ze względu na poziom oraz tematycznie np. "ż…ycie codzienne" albo"praca"
http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/fiszki-obrazkowe/
Olaaaa
 

Ćwiczenia obrazkowe do nauki angielskiego ze słuchu.

Postautor: english... » 17 sty 2014, 12:50

Wracając do obrazków i nauki rozumienia ze słuchu to polecam to ćwiczenie:
Darmowa Nauka Angielskiego ze Słuchu - Obrazki Ćwiczenie.
Znajdziecie, go po zalogowaniu na tej stronie w zakładce ćwiczenia, wybierając moduł obrazki.
___________________
Angielski Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: magdabooo30 » 23 sty 2014, 18:39

Ja uwielbiam fiszki, bardzo ułatwiają mi naukę angielskiego i ciągle dokupuję nowe, bo ich nigdy nie mam dosyć, ale mimo to nadal uczęszczam na kurs indywidualny angielskiego w szkole Lingualand www.ligualand.pl, którą polecam. Świetny klimat i fajnie to uzupełnia moją naukę angielskiego z fiszkami w roli głównej :)
magdabooo30
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2013, 12:41

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: MagGras » 31 sty 2014, 12:04

Fajnym rozwiązaniem są też… fiszki , które moż…na sciagnać np. na tel. Mi to bardzo ułatwia naukę, korzystam z nich w tramwaju i na przystanku. W każ…dej sytuacji gdy mam chwlę czasu
MagGras
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2014, 11:45

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Karolka9 » 07 kwie 2014, 21:01

moim zdaniem takie fiszki to bardzo dobry pomysł :) sama korzystam z ilustrowanych i uważ…am, ż…e dzięki temu lepiej się uczę :)
Awatar użytkownika
Karolka9
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2014, 7:20

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: studentang » 11 kwie 2014, 23:46

nic nie przebije tego kursu online,metodologia jest genialna,
od razu zapamiętuje i zapada do podświadomości

http://topenglishcourse.pl/
studentang
newbie
 
Posty: 45
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:53

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: KryspinAecha » 12 kwie 2014, 15:44

rzeczywiście działa fajnie na podświadomość
KryspinAecha
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2014, 9:56

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: talindapinda1 » 15 lip 2015, 21:09

Nauka metodą obrazkową jest chyba najskuteczniejsza. Pomaga zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest dostosowana do grup wiekowych, tematycznych i stopnia zaawansowania. Świetna metoda!
talindapinda1
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2015, 21:04

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: HunterAgain » 19 lip 2015, 23:50

Szczerze powiedziawszy, nie wiem, jaka miałaby być różnica pomiędzy fiszką ilustrowaną a fiszką ze słówkiem angielskim i z drugiej strony słówkiem polskim. Ja korzystałam z karteczek, które na drugiej stronie oprócz tłumaczenia miały też zastosowanie słówka w zdaniu - było to dość przydatne.
HunterAgain
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2015, 23:48

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Justine2 » 20 lip 2015, 3:32

Ja też, prawdę powiedziawszy, nie rozumiem, co wam dają obrazki. Obrazki są dobre dla dzieci, które jeszcze nie ogarniają czytania po polsku. No, chyba, że ktoś naprawdę musi to sobie aż tak zwizualizować, że rysunek jabłka jest bardziej istotny niż napis: jabłko.
Justine2
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2015, 3:30

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Puzonon » 21 lip 2015, 0:29

Wszystko zależy od tego, czy ktoś jest wzrokowcem czy słuchowcem. Jeśli ktoś jest wzrokowcem, to obrazki mu pomagają i to nie ma nic wspólnego z byciem dzieckiem. Jeśli ktoś jest słuchowcem, pomaga mu wielokrotne powtarzanie i słuchanie, np. płyty w aucie. Mnie pomaga przepisywanie słówek.
Puzonon
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2015, 0:26

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Alicja113 » 22 lip 2015, 18:08

Tak oczywiście masz co do tego rację. Chociaż jest jeszcze jedna rzecz w tej sprawie - ja nie lubię fiszek bo na to schodzi bardzo duża ilość czasu. Za długo to trwa a jakieś słówka mogą na pewno wylecieć z głowy. Wydaje mi się, że lepiej będzie przebiegała nauka jeśli będziemy się porozumiewać z jakimś obcokrajowcem poprzez np Skype
Alicja113
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 19:36

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: daniela87 » 23 lip 2015, 18:02

Nie mam czasu na fiszki..Ja zawsze bez tego potrafię sobie zorganizować jedną godzinę dziennie na naukę języka angielskiego. Dla przykładu oglądam seriale z napisami angielskimi i te słówka, które nie znam na bieżąco tłumaczę w taki sposób aby je szybko zapamiętać i wiedzieć jak zastosować w rzeczywistości.
daniela87
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:35

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: bambolina » 26 lip 2015, 19:15

Alicja113 pisze:Tak oczywiście masz co do tego rację. Chociaż jest jeszcze jedna rzecz w tej sprawie - ja nie lubię fiszek bo na to schodzi bardzo duża ilość czasu. Za długo to trwa a jakieś słówka mogą na pewno wylecieć z głowy. Wydaje mi się, że lepiej będzie przebiegała nauka jeśli będziemy się porozumiewać z jakimś obcokrajowcem poprzez np Skype


Ja odkąd pamiętam korzystam z fiszek. Obecnie na celowniku mam niebieskie fiszki ze stronki www.fiszki.pl. Czasu nie marnuję - wręcz przeciwnie. W każdej wolnej chwili, kiedy się nudzę - mogę po nie sięgnąć i wykorzystać dobrze czas :) Nie trwa to długo - na bieżąco możesz wymieniać fiszki, szkolić się z nowych, a później jeszcze wracać do starych fiszek.
bambolina
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2015, 21:49

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: leokadia123 » 30 lip 2015, 18:09

Z fiszek ilustrowanych jeszcze nie korzystałam, jak dotąd korzystam z takich, które na jednej stronie mają słówko lub wyrażenie angielskie a na drugiej polską wersję, przyznaję, że są bardzo przydatne, bo można zabrać je ze sobą np. do autobusu czy w dłuższą podróż i w międzyczasie potrenować angielski.
leokadia123
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2015, 17:36

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: silverssto » 04 sie 2015, 15:11

Źle radzisz..Bo na dłuższą podróż na pewno dla siebie bardzo warto wziąć coś takiego jak audio booka. Możemy się dobrze osłuchać same fiszki nam nic tu nie dadzą w takiej podróży bo to może być za mało. Słówka ilustrowane będzie najlepiej trenować tak w sam raz przed spaniem.
silverssto
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2015, 14:24

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Natalia30 » 19 lut 2016, 8:41

fiszki to świetna metoda nauki, idealna własnie na długie podróże, za każdym razem kiedy spędzam po kilka godzin w pociągu albo samolocie, douczam się w ten sposób
Natalia30
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:35

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: micurek88 » 19 lut 2016, 9:07

ja polecam wam aplikację do nauki słówek: Angielski biznesowy na androida jest na 100% bo korzystam
blog finansowy
firma kruk wrocław
micurek88
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2016, 7:41

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: piotrek5467 » 01 maja 2016, 21:38

Można również różnego rodzaju fiszki znaleźć na stornach studenckich do dzielenia się materiałami np. https://notatek.pl/fiszki-angielskie I nie trzeba za nie płacić.
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Szklaany007 » 04 maja 2016, 13:51

Też kiedyś korzystałem, ale wydaje mi się że to jest dobre tylko dla poziomu A1, A2. :) Później już trudniejsze słówka jest trudniej zilustrować to raz, a dwa że czym człowiek starszy tym gorsza pamięć fotograficzna. :)
Szklaany007
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:41

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Dan2021 » 10 maja 2016, 13:55

Jeśli chodzi o fiszki do nauki języka to najlepsze są te ze strony http://www.fiszki.jezykiobce.pl. Sam ich używam od jakiegoś czasu i mogę je ocenić wyłącznie w samych superlatywach. Jeśli zależy ci na szybkiej i skutecznej nauce to naprawdę warto z nich skorzystać. Słówka same wchodzą do głowy :-)
Dan2021
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2016, 13:50

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: bianka.bia » 12 maja 2016, 13:28

:)
bianka.bia
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2016, 13:27

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Betty9o » 17 maja 2016, 13:34

Fajna stronka, ale niestety więcej ofert dla języka fińskiego niż angielskiego. :/
Betty9o
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2016, 13:19

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Grikkos » 18 maja 2016, 12:29

Wydają się zbyt proste, fajne dla dzieci. ;)
Grikkos
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:10

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Wolnopiek » 19 maja 2016, 8:46

Ja uważam, że fiszki dobra sprawa. Większość z nas lepiej zapamiętuję coś widząc niż słysząc. Ciężko jednak zobrazować te trudniejsza słowa, dlatego fiszki są dobre dla początkujących.
Wolnopiek
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2016, 8:38

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: elliser » 20 lip 2016, 8:21

Grazie per le informazioni utili per pubblicare 192.168.1.1
192.168.1.1
192.168.1.1
192.168.1.1
elliser
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2016, 9:09

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Netrotter » 16 lis 2016, 21:25

This article is such a nice and interesting one, I'm very satisfied with the provided contents. I hope more excellent articles would be posted in your website. Thank you so much for this and keep sharing.
192.168.o.1
Netrotter
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:04

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Wero » 24 lis 2016, 11:30

Całkiem przyjemne
Wero
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2016, 11:26

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: tranndd44 » 24 lis 2016, 15:01

Jeśli jest się wzrokowcem i lubi takie wkuwanie słówek, to warto.
tranndd44
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2016, 14:16

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: Ponglisz85 » 01 gru 2016, 10:57

Fiszki są fajne, ale chyba bardziej dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka. Nie zagłębiałem się nigdy w ten temat, ale wydaje mi się, że większość zestawów fiszek na rynku bazuje raczej na dość podstawowym słownictwie typowym właśnie dla wcześniejszych etapów nauki. O ile wiem to większe możliwości w tym zakresie dają fiszki elektroniczne na smartfon czy tablet - zasób słów jest szerszy, a jeśli aplikacja jest regularnie rozwijana baza słownictwa ciągle się poszerza. Poza tym dla wielu osób to dużo wygodniejsza forma nauki niż korzystanie z fiszek drukowanych.
Ponglisz85
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2016, 22:42

Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: agabak87 » 15 wrz 2019, 17:27

Są fiszki na bardzo zaawansowanym poziomie do C2 (CPE) włącznie
agabak87
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 wrz 2019, 17:02



Re: Fiszki ilustrowane

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 7:53

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości