Skuteczna nauka słówek angielskich

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: majster590 » 20 gru 2010, 20:44

Witam wszystkich,
ostatnio natknąłem się na Fiszki.
Jest to metoda nauki słownictwa z jednej strony polski wyraz ze zdanie z drugiej angielski odpowiednik również… uż…yty w zdaniu.

W internecie jest kilka stron, które oferowałyby naukę online, jedna wpadła mi w oko: fiszkionline.pl

Czekam na wasze opinie czy nauka online jest waszym zdaniem skuteczna.
majster590
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:36


Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: darek1243 » 22 gru 2010, 18:26

Korzystałem kiedys z takiego sposobu nauki słówek. Nauczyłem się ok 80% słownictwa więc myślę, ż…e jest ok. W sumie po co przepłacać jak moż…na mieć to samo za niż…szą cenę.
darek1243
 

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: Gość » 18 lis 2011, 22:07

Ja korzystam z Fiszek w plikach Mp3 - według mnie bardzo fajna i skuteczna alternatywa dla tradycyjnych kartoników.
Pliki do nauki pobrałem ze strony: Fiszki Mp3
Gość
 

fiszki i nauka słówek

Postautor: CamillusAugust » 25 lis 2011, 23:10

Trochę na ten temat moż…esz znaleźć tutaj: http://kamilkuczynski.com/jezyki-obce-j ... ej-slowek/

Jednak ja zmieniłem trochę taktykę.

Teraz postanowiłem, ż…e słówek będę uczył się z tv i książ…ek. Dzięki temu jest o wiele większe połączenie emocjonalne z słówek. A dzięki temu łatwiej jest je zapamiętać.

Drugą zaleta jest ciągłe powtarzanie tych słówek. Podczas oglądania filmów z podpisami w obcym języku powtarza się na przykład słówko weinen. Po angielsku zapamiętałem na przykład słówko pevment. Pojawiło się no z 4 razy w tekście.

Natomiast fiszki są dobre, do mechanicznej nauki. Jednak ucząc się w ten sposób nie uczysz się gramatyki ani kontekstu.
CamillusAugust
 

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: filip88 » 16 mar 2012, 23:40

ja również… polecam fiszki, a tu ciekawy artykuł, dla tych którym nie wystarczy to co napisał majster otwierając temat. Czyli info jak moż…na udoskonalić fiszki i o tym, czym w zasadzie są fiszki.
filip88
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2012, 19:32

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: nEFBW » 17 mar 2012, 17:42

Ja polecam stronę http://pytacz.netne.net :)
Są tam słówka z podręcznika Matura Explorer.
nEFBW
 

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: english... » 08 cze 2012, 20:46

A co powiecie na takie Fiszki - Język angielski ?
Według mnie są one bardziej praktyczne i skuteczniejsze od tradycyjnych,
choćby z uwagi na moż…liwość nauki prawidłowej wymowy
i przykłady zdań z zastosowaniem konkretnego słowa.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: KamilKuczynski » 11 cze 2012, 16:07

english... pisze:A co powiecie na takie Fiszki - Język angielski ?
Według mnie są one bardziej praktyczne i skuteczniejsze od tradycyjnych,
choćby z uwagi na moż…liwość nauki prawidłowej wymowy
i przykłady zdań z zastosowaniem konkretnego słowa.

Słyszałem, ż…e jest t dobra metoda. Nawet spróbowałem, ale szczerze mówiąc to wole czytać interesujące mnie książ…ki i oglądać filmy. Mam dzięki temu jednak lepsze wyniki. Jedynym problemem jest znalezienie odpowiedniego poziomu tekstów.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: romekurban89 » 13 sty 2013, 16:10

a ja oglądałem filmy, wykłady itd i uczyłem się słówek, tzn najpierw słówek a potem filmy, jednak nie korzystałem z fiszek, tylko z tego serwisu co jest opisany w tym wpisie - nauka słówek angielskich. Waż…ne, ż…eby zaczynać właśnie od słówek tylko tych, co są najczęściej stosowane.
romekurban89
 

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: Gość » 17 sty 2013, 9:40

Też… mam swój sposób na naukę słówek - polecam Multikurs.pl
Gość
 

Fiszki na tak!

Postautor: Olaaaa » 01 lip 2013, 10:42

Na pewno skuteczne są te fiszki http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/mf ... a-telefon/, naprawdę polecam, już… się nie nudzę jadąc komunikacją miejską i spędzam poż…ytecznie czas :) Pozdrawiam
Olaaaa
 

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: ala135 » 02 sie 2013, 10:14

W kursie MultiWords z angielskiego na Multikurs.pl również… masz słówka z przykładowymi zdaniami. Świetna i skuteczna metoda nauki ;)
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: Gość » 18 lis 2013, 8:34

Zasadniczo trzeba natrafić na taką metodę, która będzie odpowiednia dla konkretnej osoby. Dla jednych fiszki są ok, dla innych nie.
Gość
 

fiszki

Postautor: enalar » 01 gru 2013, 14:48

Według jakiej metody tworzone są fiszki? Czy są to najczęściej pojawiające się słowa w danym języku? Jeśli tak to czy warto kupić

http://www.matras.pl/pons-fiszki-angiel ... awowe.html

i od tego zacząć zamiast wdawać się w inne wydawnictwa gdzie poziom A1+A2 ma łącznie 5000 słów. Mi natomiast zależ…y na czymś takim jak słownik frekwencyjny, gdzie nie ma podziałów na jakikolwiek poziom znajomości języka tylko są słowa najczęściej pojawiające się w języku i to wystarczy, nie trzeba wprowadzać słownictwa, którego później i tak się nie wykorzysta a przez to zapomina. 5000 zamiast 14 000, których w codziennych sytuacjach nie sposób spoż…ytkować.
enalar
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2013, 14:24

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: bejotka » 02 gru 2013, 4:23

Uż…ytkownikowi trudno określić wg jakiej metody tworzone są fiszki. Zwykle są to zbiory najczęściej występujących w róż…nych tekstach słów. Nie mniej jednak nie ma takiego zbioru, który zaspokoi oczekiwania wszystkich uż…ytkowników.
Ja preferuję fiszki własne, ale nie znaczy to, ż…e przekreślam te profesjonalne.
Bardzo cenię fiszki Edgarda, ale wolę kurs "Profesor Henry - Słownictwo" tego samego wydawnictwa.

Jeśli chodzi o fiszki Wydawnictwa PONS, to trudno mi je ocenić, wierzę za są dobre. Ale to wydawnictwo wydało 3 książ…eczki p.t. "1000 najważ…niejszych słów w języku angielskim ...":
- ... Język jest prosty;
- ... Podróż…e i wakacje;
- ... Jedzenie i picie.
Zestaw uzupełnia "500 najważ…niejszych słów - Angielski".

Fiszki są zapewne superpozycją tych zbiorów.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: j.czarnik » 08 gru 2013, 10:54

Dobra książ…ka i ciekawy kurs online. Z książ…ek uwielbiam serię Edgarda (moim zdaniem są naprawdę dobre) a moja ulubiona strona do słówek, gramatyki i nie tylko to : www.gettinenglish.com
j.czarnik
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2013, 10:28

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: english... » 10 gru 2013, 12:46

j.czarnik pisze:Dobra książ…ka i ciekawy kurs online. Z książ…ek uwielbiam serię Edgarda (moim zdaniem są naprawdę dobre)

Zgadzam się. Książ…ki i Kursy Angielskiego wyd. Edgard to bardzo dobre materiały do samodzielnej nauki.
Korzystając z ich kursów mp3 dodatkowo do zestawu zawsze dołączany jest bardzo pomocny podręcznik w PDF. Czyli 2w1.
___________________
Szybka nauka angielskiego - kursy i lekcje mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: Krukusek » 29 sty 2014, 23:49

Nigdzie nie moge znależ…ć jak powiedzić po angielsku kolczyki na długim biglu,
moż…e ktos wie i pomoż…e?





_______________________________________
Sklepik z biż…uterią i kolczykami srebrnymi choć w sieci ale warty grzechu.
Krukusek
 

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: LukLev » 16 mar 2014, 12:15

Ja słówek uczyłem się przez Internet. Naukę rozpocząłem od poznania 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów.
Przez to efekty przyszły duż…o szybciej niż… ucząc się w tradycyjny sposób oraz słówek przypadkowych.
_________________
Angielski dla początkujących - moje metody nauki języka.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: english... » 01 cze 2014, 10:15

LukLev pisze:Ja słówek uczyłem się przez Internet. Naukę rozpocząłem od poznania 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów.
Przez to efekty przyszły duż…o szybciej niż… ucząc się w tradycyjny sposób oraz słówek przypadkowych.

Potwierdzam powyż…szą opinię. Bardzo dobra metoda dla początkujących, którzy właśnie rozpoczynają naukę.
_____________________
Angielski przez Internet - wszystko na temat szybkiej nauki angielskiego Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: beryl73 » 06 cze 2014, 11:43

Taka metoda moim zdaniem jest całkiem niezła bo faktycznie nie warto uczyć się zbędnych słówek tylko ucząc się ich należ…y powtarzać wszystko na głos wtedy człowiek szybciej je zapamiętuje i uczy się wymowy

____________________
Nie rzucamy słów na wiatr http://remontowo.pisze.se/ sprawdź!
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 13:02 przez beryl73, łącznie zmieniany 1 raz.
beryl73
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2014, 11:23

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: english... » 11 lip 2014, 16:18

Dla potwierdzenie warto obejrzeć to video na YouTube: Dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego od 1000 słów?
_____________________
Angielski przez Internet - sprawdzone serwisy do nauki angielskiego online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: behappy » 12 wrz 2015, 16:49

Ja osobiście polecam zarejestrować się na stronie slowka.pl . Oprócz oferty na stronie (różnego rodzaju testy, rozmówki, gry, piosenki) możemy zapisać się również na kurs. Wówczas dostajemy codziennie dwa słówka z ich przykładowym użyciem, na e-mail. Po tygodniu dostajemy test. Dla początkujących (ale nie tylko) polecam, zwłaszcza jak nie mamy dużo czasu na naukę. Przeglądać słówka możemy nawet jadąc tramwajem :)
Przedszkole Językowe w Krakowie - zapraszamy rodziców wszystkich pociech do jednej z naszych placówek
Awatar użytkownika
behappy
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2015, 16:38

Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: agabak87 » 15 wrz 2019, 17:31

agabak87
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 wrz 2019, 17:02



Re: Skuteczna nauka słówek angielskich

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 5:04

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości