błagam pomocy!!!

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: błagam pomocy!!!

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 14:01

czy ktoś potrafi mi to przetłumaczyć??? BŁAGAM juz nie wiem co mam robić pomóż…cie.. potrzebuje na czwartek z góry dzięki

Gmina Suszec składa się z 6 sołectw: Suszec, Kobielice, Kryry, Mizerów, Radostowice
i Rudziczka.
Jest tu dogodna lokalizacja komunikacyjna oraz świetne warunki geograficzno-przyrodnicze: bliskość ośrodków miejskich, terenów leśnych, akwenów wodnych i spokojna okolica.
Suszec jest gminą górniczo-rolniczą. Największym zakładem pracy w gminie jest kopalnia węgla kamiennego „Krupiński”. Zatrudnia ona 2700 pracowników. Niestety, na skutek jej działania Suszec ponosi również… straty spowodowane szkodami górniczymi

W 2002 roku została oddana się jedna z największych inwestycji w ostatnich latach -nowoczesna, wielofunkcyjna hala sportowa w Suszcu. Hala przeznaczona jest do rozgrywania gier sportowych o randze krajowej i międzynarodowej w ośmiu dyscyplinach (piłka ręczna i siatkowa, koszykówka, tenis ziemny i stołowy, gimnastyka artystyczna, akrobatyka, sporty walki), wyposaż…ona jest w ponad 300 miejsc siedzących. Hala posiada takż…e centrum odnowy biologicznej, w postaci sauny, siłowni, oraz pomieszczenia masaż…u.

W Suszcu znajduje się kościół parafialny pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Wybudowany jest w stylu neogotyckim.

Teren gminy otaczają praktycznie ze wszystkich stron lasy – pozostałości Puszczy Pszczyńskiej. Część lasów na terenie Suszca i Rudziczki należ…y do parku krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”.

Odwiedzający gminę Suszec turyści mają do dyspozycji szeroką bazę wypoczynkowo-rekreacyjną. W południowej części Suszca istnieje atrakcyjny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy o nazwie "Gwaruś" z akwenem wodnym. Okresie letnim moż…na tam uprawiać sporty wodne oraz wędkarstwo. Malownicze położ…enie ośrodka stwarza doskonałe miejsce wypoczynku.
Wszystko to sprawia, ż…e Suszec to doskonałe miejsce dla turystyki pieszej i rowerowej oraz innych form aktywnego spędzania wolnego czasu.
Visitor
 


Re: błagam pomocy!!!

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 14:10

Z tą Puscą Pscyńskom to będzie kłopot.
Visitor
 

Re: błagam pomocy!!!

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 14:14

i "oddaniem się jednej z największych inwestycji" chyba też… :-)
Visitor
 

Re: błagam pomocy!!!

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 15:24

nie musi byc dokladnie ale cos w takim sensie... PROSZE POMOZCIE MI!!!:(:(
Visitor
 

Re: błagam pomocy!!!

Postautor: panzlondynu » 13 sie 2019, 15:22

O widzisz, ja kupiłem nowe główki jigowe do paprochów i chciałem jechać tam przez weekend je przetestować.
panzlondynu
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 sty 2019, 12:39

Re: błagam pomocy!!!

Postautor: teenashah » 26 wrz 2019, 11:27

Nice and interesting post. Thank You! For sharing such a great article, I like to read your information you have mentioned in this article are helpful for me free gift card generator and free gift code generator and real gift card generator and online video downloader
teenashah
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:26




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości