7 zdań

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: 7 zdań

Postautor: Visitor » 27 maja 2006, 15:36

Witam mam do przetlumaczenia 40 dosc, nie powiem, dziwnych zdan. O ile wiekszosc juz zrobilem to nie moge sobie poradzic z tymi:

1. Uczeń ponosi odpowiedzialność za umyślne zniszczenie sprzętu szkolnego.

2. Czerwony Kapturek złamał zakaz palenia papierosów w męskiej ubikacji i nie uczęszcza na wszystkie zajęcia lekcyjne.

3. Pole pana Mirka zostało zalane po tym jak rzeka wykroczyła z brzegów.

4. Pan Marian mieszka w małej drewnianej chatce na zboczu wzgórza, które moż…na odwiedzić z przewodnikiem w każ…dy wtorek i czwartek między 10 a 11.

5. Jeden z najstarszych Kościołów w kraju zapalił się kiedy został uderzony przez błyskawicę wysłaną przez przypadek przez Zeusa który chciał pomścić śmierć swojego ojca Uranosa.

6. Ten gatunek rekina mieszka w norach w ziemi, ma długie uszy, lata w nocy i robi miód.

7. Moja babcia obiecała, ż…e zanim umrze poda mi tradycyjny przepis na mroż…ony gorszek, który należ…y wyciągnąć z zamraż…arki 3 dnia po pełni ksi꿅yca, wstrząsnąć 3 razy, odwrócić sięw kierunku ksi꿅yca i wrzucić do kosza.

I jeszcze kilka wyrazen, ktore potrzebne mi sa do tych zdan ktore robilem sam.

Pralnia chemiczna –
Resztki z obiadu –
Mrówki w czekoladzie –
Śwież…o-mielona kawa –
Rozdzierający ból głowy –

Zdania dosc dziwne, ale jestem do tego przyzwyczajony ;) Prosze o pomoc
Visitor
 


Re: 7 zdań

Postautor: morganx » 27 maja 2006, 16:39

1. A pupil is responsible for destroying school equipment on purpose.
2. Little Red Riding Hood broke the rule of not smoking cigarrettes in men's toiltet and doesn't attend all classes.
3. Mr Mirek's field was flooded after the river burst its banks.
4. Mr Marian lives in a small wooden cottage on the slope, which you can visit with a guide each Tuesday and Thursday between 10 and 11.
5. One of the oldest churches in the country caught fire when it was hit by the lightining accidently sent by Zeus who wanted to avenge his father's death.
6. This kind of sharks lives in burrows, has long ears, flies at night and produces honey.
7.My grandma promised that before she died, she would give me a traditional recipe for a frozen pea, which you should take out of the freezer 3 days after a foolmoon, shake 3 times, turn around to the moon and drop it to a dustbin.

pralnia chemiczna - (dry-)cleaner's (establishment)
resztki z obiadu - broken meat (to bardziej znaczy resztki jedzenia), resztki jako takie to leavings
mrówki w czekoladzie - ants in chocolate, albo ants in the chocolate (w zależ…ności od kontekstu)
śwież…o-mielona kawa - fresh-ground coffee
rozdzierający ból głowy - excruciating headache

troche duzo tego bylo :)
morganx
junior fellow
 
Posty: 195
Rejestracja: 07 kwie 2004, 23:00

Re: 7 zdań

Postautor: Grumpy » 28 maja 2006, 21:34

resztki z obiadu - broken meat (to bardziej znaczy resztki jedzenia), resztki jako takie to leavings


leftovers
pozdr.
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości