zróbmy bazę supermemo

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: Visitor » 14 lip 2006, 21:54

Czy są chętne osoby, aby współnei stworzyć jakąś bazę w Supermemo 98 ( darmowy). Samemu jest to droga przez mękę :), a w kilka osób moż…na zrobić szybko wiele poż…ytecznego. Taką bazę moż…na stworzyć nawet w notatniku w formacie pliku txt, a później importować do supermemo. Mogę podać później prościutką instrukcję. Zastanówcie się, gdyby zgłosiłoby się np. 20 osób, to taka baza na podstawie okręślonej książ…ki mogłaby powstać w mgnieniu oka :) CZekam na duż…y i szybki odzew :)

Podaję propozycje źródeł z jakich moż…naby korzystać.

ANGIELSKI

Repetytorium tematyczno-leksykalne część 1,2,3, wydawnictwo WAGROS
Vocabulary in Use pre-intermidiate and intermiediate
Vocabulary in Use upper-intermediate
Vocabulary in Use advanced

WŁOSKI

-,,Mówimy po włosku" cz. 1 i 2 -autor -Alina Kreisberg,
-PONS Włoski w 3 miesiące dla początkujących
-np. Repetytorium tematyczno leksykalne wydawnictwa WAGROS ,


NIEMIECKI
- ,,Deutch fur dich" cz. 1 i 2 -autor -Śmiechowska
- Repetytorium tematyczno leksykalne 1,2,3, wydawnictwo WAGROS ,
-Słownik tematyczny Langenschiedt -Słownictwo podstawowe,
- Co, kiedy jak powiedizeć po niemiecku, Wiedza Powszechna
Visitor
 


Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 15 lip 2006, 5:06

A czy masz jakis sposób na koordynację pracy nad taką bazą? Nie sądzę. Podałeś róż…ne źródła, baza stworzona na ich podstawie przez róż…ne niedoświadczone osoby będzie bardzo chaotyczna, wiele elementów będzie się powtarzało. O błędach ortograficznych nie wspomnę. Daruj sobie ten pomysł. Wybierz jedno źródło i pracuj po 20-50 elementów dziennie. Prędzej osiągniesz sukces.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: pundit » 15 lip 2006, 9:44

Hm, a moze redakcja nasza moglaby pomoc w stworzeniu narzedzi do koordynacji takiej bazy? Jezeli bedzie odzew (i faktycznie 20-30 osob chetnych do tworzenia na poczatek), mozemy sprobowac popracowac nad narzedziem do zaawansowanego edytowania i korygowania bazy
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 15 lip 2006, 10:08

Rzeczywiście w pierwszym odruchu poparłem pomysł. Poradziłem też… byście skorzystali z mojej bazy udostępnionej na tamtym forum. Obiecałem służ…yć radami przy udźwiękowieniu waszej bazy. Ale po przeczytaniu kilku odpowiedzi na Twój post trochę zmieniłem zdanie. Taką bazę moga z powodzeniem stworzyć 2-3 dobrze znające się i rozumiejące SuperMemo osoby. Przecież… Ty rzuciłeś tylko hasło, podałeś kilka niespójnych źródeł i wierzysz, ż…e 20 osób w krótkim terminie upora się z takim zadaniem.

Napisz jak taka baza ma wygladać. Czy to ma być angielsko-polska, polsko-angielska, angielsko-angielska, z wpisywaniem odpowiedzi, czy bez, z n agraniami dźwiękowymi czy bez. Nie napisałeś też… czy baza ma mieć strukturę ciągłą, czy podzieloną tematycznie. Napisałeś o moż…liwości importu z notatnika, a czy wiesz jak ma być zbudowany plik notatnika, ż…eby SuperMemo go zaakceptowało.

Nie wierzę, ż…eby taką bazę udało Ci się skonstruować nawet przy obiecanej przez Pundita pomocy.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: Visitor » 15 lip 2006, 12:09

Ja się piszę :)
Visitor
 

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 15 lip 2006, 12:17

Zawsze twierdziłem, ż…e każ…dy moż…e. Problem w tym, ż…e nie każ…dy potrafi.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 18 sie 2006, 7:59

Osoby chętne do pracy nad bazami w Supermemo zapraszam na stronę:

http://www.supermemo.fora.pl

Tam są opisane zasady współpracy.


Ja też… zapraszam. Napisałem tam kilka postów, które moż…na potraktować jako instrukcje tworzenia bazy SM. Niestety anonimowy gość, który zainicjował ten wątek, pisał podobne "zaproszenia" na innych forach. Odpowiedziami zazwyczaj były pytania "kiedy i skąd będzie moż…na taką bazę ściągnąć" jedynym wyjatkiem był post dziewczyny, która wprawdzie chciała pomagać, ale ni miała i nie znała programu SuperMemo.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: awkm » 22 gru 2006, 15:23

Hm, a moze redakcja nasza moglaby pomoc w stworzeniu narzedzi do koordynacji takiej bazy? Jezeli bedzie odzew (i faktycznie 20-30 osob chetnych do tworzenia na poczatek), mozemy sprobowac popracowac nad narzedziem do zaawansowanego edytowania i korygowania bazy


ja jak robiłem kiedyś baze to w Exelu, w ten sposob ze w kolumnie A byly slowa PL a w kol. B slowa ANG. potem kopiowalem zawartośc dwóch kolumn razem do notatnika co dało efekt:

Slowo Polskie >>tabulator<< Slowo Angielskie

a coś takigo moż…na już… importować w SM
awkm
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2006, 23:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 22 gru 2006, 18:45

ja jak robiłem kiedyś baze to w Exelu, w ten sposob ze w kolumnie A byly slowa PL a w kol. B slowa ANG. potem kopiowalem zawartośc dwóch kolumn razem do notatnika co dało efekt:

Slowo Polskie >>tabulator<< Slowo Angielskie

a coś takigo moż…na już… importować w SM


A to mnie zaskoczyłeś. Jestem przekonany, ż…e do importu przez SM potrzebny jest plik tekstowy w postaci

Q: słowo angielskie lub polskie 1
A: słowo polskie lub angielskie

Q: słowo angielskie lub polskie 2
A: słowo polskie lub angielskie

itd

lub baza SM w wesji 7.5
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 06 sty 2007, 3:46

Oczywiście, jako doświadczony uż…ytkownik komputera i pakietu MS Office, masz prawo uważ…ać to rozwiązanie za proste. Ja też… je znam, ale tworząc własne bazy na podstawie drukowanych materiałów, wolę zaczynać od wersji tekstowej w formacie Q&A.

Proponowaną przez Ciebie metodę stosowałem (bez exela oczywiście) tworząc bazy na podstawie lekcji BBC, lub ze strony www.ang.pl.

Jeśli chodzi o internetowe źródła danych dla baz SM, to polecam strony BBC, ISEL, www.angielski.edu.pl, www.ang.pl, www.filo.pl www.slowka.pl i wiele wiele innych.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 06 sty 2007, 9:39

Bardzo ciekawą i wartościową bazę moż…na stworzyć korzystąjąc z kursu "Polish your English", którego lekcje drujuje Gazeta Wyborcza w swoim poniedziałkowym dodatku Gazeta Praca, tam tez znajdziesz dokładny adres tego kursy na stronie GW.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: bejotka » 07 sty 2007, 9:43

No i co teraz powiesz Kba? Kto miał rację? Twojej inicjatywy oprócz mnie nikt nie poparł. Zabrakło koordynatora. Zgłosiły się wprawdzie, bodajż…e dwie osoby gotowe pomóc, ale nikt tak naprawdę nie chciał pomóc. Wiekszość liczyła na pieczone gołąbki. Nawet Ty nie pokazałeś ż…adnej ze swoich baz, które robiłeś podobno bardzo szybki.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: larryhuter » 22 lip 2019, 4:38

Kto miał rację?
---------------------
5161BS LED 5161BS segment 5161BS display 5161BS
larryhuter
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2019, 4:29



Re: zróbmy bazę supermemo

Postautor: vlord » 11 cze 2022, 8:19

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości