Data w bazach danych

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Re: Data w bazach danych

Postautor: pawwol » 24 sty 2007, 0:58

"WOW... SWIETNE!!!" - taka byla moja reakcja jak zobaczylem program do nauki slowek. Pamietam jak to wygladalo tu ok. 2 lata temu, dlatego tez jestem pelen uznania - WIELKIE GRATULACJE dla Tworcow... ale do rzeczy...

Proponuje (mala) zmiane w nazwie baz danych pochodzacych z portalu angielski.edu.pl. Ze wzgledu na to, ze sa one zamieszczane co miesiac to lepszym rozwiazaniem byloby gdyby data w nazwie zapisywana byla w postaci rok-miesiac-dzien, a nie na odwrot. Z pewnoscia zmiana ta uczynilaby te bazy bardziej przejrzystymi... aczkolwiek sporego problemu to nie stwarza.

Przyklad:

Business Idioms - 15-09-06 (angielski.EDU.pl) [20 | Sredniozaawansowany (FCE)] [Dodaj do swojej listy] [Przeglądaj]
Business Idioms - 15-10-05 (angielski.EDU.pl) [20 | Sredniozaawansowany (FCE)] [Dodaj do swojej listy] [Przeglądaj]
Business Idioms - 15-10-06 (angielski.EDU.pl) [20 | Sredniozaawansowany (FCE)] [Dodaj do swojej listy] [Przeglądaj]
Business Idioms - 15-11-05 (angielski.EDU.pl) [20 | Sredniozaawansowany (FCE)] [Dodaj do swojej listy] [Przeglądaj]
pawwol
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2004, 23:00


Re: Data w bazach danych

Postautor: xeo » 24 sty 2007, 17:36

Masz na myśli takie coś ?
Business Idioms - <b>06-10-15</b> (angielski.EDU.pl) [20 | Sredniozaawansowany (FCE)]

Mógłbyś uzasadnić dlaczego takie rozwiązanie było by lepsze ?
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Data w bazach danych

Postautor: pawwol » 24 sty 2007, 22:42

Masz na myśli takie coś ?
Business Idioms - <b>06-10-15</b> (angielski.EDU.pl) [20 | Sredniozaawansowany (FCE)]


Tak, dokladnie o cos takiego mi chodzi...

Mógłbyś uzasadnić dlaczego takie rozwiązanie było by lepsze ?


Tak jak w pierwszym poscie napisalem... uczyniloby to baze bardziej przejrzysta.

Ponadto byloby ona jasno uporzadkowana (od najstarszych do najnowszych), bo obecnie przegladajac ja ma sie wrazenie, ze kolejnosc jest prawie przypadkowa (w szczegolnosci na poczatku).

Oprocz tego jezeli zalozymy, ze ktos sie systematycznie uczyl np. od 1 stycznia do 20 marca 2005 roku, pozniej mial przerwe do 10 wrzesnia i ponownie sie uczyl do 20 grudnia 2005. Nastepnie zrobil sobie kolejna przerwe, ktora skonczyl 25 lutego i uczyl sie do maja 2006... to wedlug mnie obecnie musialby sie troche nameczyc, aby zorientowac sie dokladnie, ktore slowka opuscil. Gdyby bylo to uporzadkowane... takiego problemu by nie mial.

I na koniec... Teraz nie stwarza to duzego problemu (ale tylko ze wzgledu na maly zbior baz). Jednakze wyobraz sobie jakby wygladala uporzadkowana w ten sposob baza skladajaca sie z wielu elementow (patrz np. Dzial Nauka -> Slowa -> Słowo FCE na dzień -> Od najstarszych)

Pozdrawiam,

pawwol
pawwol
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2004, 23:00

Re: Data w bazach danych

Postautor: xeo » 24 sty 2007, 23:08

Rozumiem, ż…e chodzi o "Nauka słówek - HTML", bo w wersji JAVA bazy angielski.edu.pl są uszeregowane od najstarszej do najnowszej według daty lub numeracji (np. CPEwords6, CPEwords7 itp.)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Data w bazach danych

Postautor: pawwol » 25 sty 2007, 0:44

Rozumiem, ż…e chodzi o "Nauka słówek - HTML", bo w wersji JAVA bazy angielski.edu.pl są uszeregowane od najstarszej do najnowszej według daty lub numeracji (np. CPEwords6, CPEwords7 itp.)


Rzeczywiscie, nie sprecyzowalem. Tak chodzi mi o "Nauke słówek - HTML".

Natomiast odnosnie wersji JAVA - bazy sa tam przejrzyscie uporzadkowane za wyjatkiem jednej: "Średniozaawansowany (FCE)". Jednakze tam "problemem" nie jest juz data jednakze nazwa, np.

Slowa FCE - 15-11-05
Slang - 15-11-05
Phrasal Verbs - 15-11-05
Business Idioms - 15-11-05
Slowa FCE - 15-12-05
Slang - 15-12-05 itd.

Wedlug mnie lepiej byloby (tak jak jest w innych) uporzadkowac to kategoriami - aczkolwiek tutaj sprawa jest mniej klopotliwa, ze wzgledu na powtarzajace sie "serie". Nie mniej jednak uwazam, ze im baza jest bardziej przejrzysta, tym jest po prostu lepsza.
pawwol
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2004, 23:00




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości