skuteczna metoda nauki języka

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

skuteczna metoda nauki języka

Postautor: pablosmaximos » 25 cze 2013, 15:48

Hej, mam pytanko w związku z tym czy zna ktoś jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki angielskiego ? Potrzebuję pilnie czegoś takiego co pozwoli mi w stosunkowo krótkim czasie podciągnąć się w jego znajomości. Szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie, gdyż… nie mam na to zbyt duż…o czasu. Czy mi pomoż…ecie ?
pablosmaximos
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:12


Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: english... » 26 cze 2013, 15:29

Pablo nie napisałeś czy chcesz podszkolić się w mówieniu, czy w rozumieniu języka angielskiego oraz na jakim stopniu zaawansowania jest Twój obecny angielski. Niemniej jednak polecam Ci przeczytać dwa poniż…sze artykuły i wypróbować zawarte w nim metody.
1). Szybka nauka angielskiego - porady.
2). Jak szybko zacząć mówić po angielsku?
Poza tym jeśli czasu jest mało, to warto uczyć się angielskiego w każ…dej moż…liwej do tego chwili, a w tym przypadku bardzo pomocne będą nagrania w plikach mp3, które warto słuchać nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Fiszki - szybko i tanio

Postautor: Marekk1 » 01 lip 2013, 2:33

U mnie najlepiej sprawdziły się Fiszki, jestem zachwycony ich najnowszą aplikacją na telefon. Uczę się wszędzie i nie tracę czasu
Pozdrawiam
Marekk1
 

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: KamilKuczynski » 01 lip 2013, 5:32

Potrzebuję pilnie czegoś takiego co pozwoli mi w stosunkowo krótkim czasie podciągnąć się w jego znajomości. Szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie, gdyż… nie mam na to zbyt duż…o czasu.

Ciekawe co masz na myśli mówiąc szybko. Dla jednych jest to 3 miesiące dla innych rok. Jeż…eli chcesz nauczyć się mówić to stosując właściwe metody moż…esz nauczyć się po 3-6 miesiącach komunikować.

Moż…e ten artykuł Ci pomoż…e:
http://effortlessenglishclub.pl/najszyb ... ielskiego/
i http://effortlessenglishclub.pl/jak-sie ... ielskiego/

Też… lubię fiszki. szczególnie, ż…e są poręczne.

Ogólnie to polecam:
- czytać duż…o łatwych książ…ek, (poprawisz pisownie i gramatykę)
- słuchać duż…o angielskiego (poprawa wymowy)
- mało gramatyki

i będziesz widzieć postępy
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: ala135 » 12 sie 2013, 8:12

A ja polecam Ci kurs nauki słówek z angielskiego na http://multikurs.pl.

Sprawdzone! ;)
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: dalmacja » 20 sie 2013, 11:58

Z tego co zrozumiałam, to znasz angielski a jedynie chcesz poszerzyć
jego znajomość i przypomnieć sobie go przypomnieć.
Moż…e napiszę, w jaki sposób ja się uczę aby nauka angielskiego była jak najbardziej efektywna.
- oglądam angielskojęzyczne filmy i programy w TV
- rozmawiam na skype po angielsku
- czytam gazety angielskie a jeśli nie rozumiem jakiegoś słowa, zapisuję je i sprawdzam jego znaczenie. Następnie przyklejam na karteczce w widocznym miejscu.
dalmacja
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2013, 16:25

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: mkoreczek » 27 lip 2014, 20:24

A ja polecam nauczenie się 500 najważ…niejszych słówek angielskich. W języku kluczowe jest nauczenie się słówek które są praktyczne i potrzebne. Nauka słówek angielskich na stronie www.ultratext.pl pozwala poznać 500 najważ…niejszych słów.
mkoreczek
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2014, 8:10

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: ExtraSlawoj98 » 29 lip 2014, 22:15

A ja polecam stronę http://www.ultratext.pl. Jest tam 500 najważ…niejszych słów wraz z metodą ich zapamiętywania. Polecam serdecznie.

Ja natomiast polecam metodę 1000 najczęściej uż…ywanych słów, na prawdę daje efekty
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 13:01 przez ExtraSlawoj98, łącznie zmieniany 2 razy.
ExtraSlawoj98
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2014, 22:05

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: j.czarnik » 10 sie 2014, 23:40

Nauka angielskiego przez internet z lektorem. Sprawdź sobie kursy Gettin' English https://www.gettinenglish.com/korepetyc ... ine-skype/
j.czarnik
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2013, 10:28

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Supereligia1159 » 16 sie 2014, 20:36

Ja w szkole nauczyłem się niewiele, dopiero tak jak piszesz samodzielna nauka i znalezienie odpowiedniej dla mnie metody pozwoliło mi nauczyć się angielskiego na poziomie komunikatywnym. Najważ…niejsze trzeba być konsekwentnym i uczyć się z głową.
Supereligia1159
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2014, 12:39

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: NetZbroslaw98 » 17 sie 2014, 11:03

Przejrzyj strony z gramatyką angielską, bo przy niektórych poza teorią, masz takż…e praktyczne ćwiczenia. Po słówka sięgnij po gotowe listy, które moż…esz pobrać np. z chomika. A z programów do powtórki słówek polecam Fiszkotekę lub Teachmastera, gdy wolisz bez Internetu.
NetZbroslaw98
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 sie 2014, 13:13

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: tittletattle » 27 sie 2014, 20:43

Najgorszą metodą jest uczenie się listy słów bez kontekstu. Należ…y starać się zapamiętywać całe wyraż…enia lub zdania w języku angielskim, tworzyć róż…ne wypowiedzi pisemne lub ustne, tłumaczyć zdania. Tak przyswojona wiedza zostaje z nami na dłuż…ej.



http://www.tittle-tattle.edu.pl
tittletattle
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2014, 20:31

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: VocApp » 28 sie 2014, 9:05

Polecam fiszki mobilne VocApp. Moż…na korzystać z dostępnej, obszernej bazy gotowych fiszek VocApp lub też… tworzyć własne, autorskie fiszki, ponadto VocApp posiada znakomity system powtórek przerobionego materiału. Aplikacja VocApp zaopatrzona jest w wersję audio, współpracuje z głośnikiem lub słuchawkami urządzenia mobilnego.

pl.vocapp.com/
VocApp
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2014, 8:54

:)

Postautor: dalmacja » 01 wrz 2014, 14:11

Prawdą jest ż…e, rozmawiając na co dzień w języku angielskim,
swobodnie wystarczy nam znajomość 1000 słów i czterech czasów.
I nie ma uniwersalnej metody nauki angielskiego, każ…dy ma swój sposób wypróbowany. Ja na przykład uczę się słówek i oglądam filmy po angielsku. Czasem też… rozmawiam na skype z koleż…anką z UK w tym języku.
dalmacja
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2013, 16:25

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: ExtraBruno83 » 29 wrz 2014, 16:37

Metod jest wiele, ale jeż…eli naprawdę zależ…y Ci na czasie, to najlepiej będzie jak zapiszesz się na jakiś kurs. Mam na myśli taki stacjonarny. Z doświadczenia wiem, ż…e samodzielna nauka mało kiedy jest wydajna. Nauka z profesjonalnym nauczycielem z reguły jest duż…o szybsza.
ExtraBruno83
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:47

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: kaasia66 » 06 paź 2014, 11:12

Zacznijmy od tego, ż…e najpierw trzeba mieć chęci. Trzeba chcieć się czegoś nauczyć. Nauka z profesjonalnym nauczycielem wchodziła by w grę z tym, ż…e gdy ma się mało czasu to chodzi się na korepetycje do dobrego kolegi, koleż…anki, a jak już… to nie pomaga to zostają korki i nauczyciela nie koniecznie tego co akurat Ciebie uczy.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 10:40 przez kaasia66, łącznie zmieniany 1 raz.
kaasia66
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2014, 10:54

Re: :)

Postautor: Lingualand » 15 paź 2014, 6:44

dalmacja pisze:Prawdą jest ż…e, rozmawiając na co dzień w języku angielskim, swobodnie wystarczy nam znajomość 1000 słów i czterech czasów.
I nie ma uniwersalnej metody


Popieram musisz znaleźć metodę która najbardziej ci odpowiada i przynosi efekty. Ja na przykład duż…o się nauczyłem w szkole językowej gdzie zajęcia prowadził anglik.
Lingualand
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:39

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: LukLev » 06 gru 2014, 10:16

pablosmaximos pisze:Hej, mam pytanko w związku z tym czy zna ktoś jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki angielskiego ? Potrzebuję pilnie czegoś takiego co pozwoli mi w stosunkowo krótkim czasie podciągnąć się w jego znajomości. Szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie, gdyż… nie mam na to zbyt duż…o czasu. Czy mi pomoż…ecie ?

Moją odpowiedzią na ten post niech będzie artykuł, w którym odpowiadam na pytanie: W jaki sposób szybko nauczyć się angielskiego?
Są to moje osobiste przemyślenia i metody, które wykorzystywałem, kiedy rozpoczynałem naukę i dzięki nim w krótkim czasie opanowałem angielski na poziomie pozwalającym mi swobodna komunikację po wyjeździe za granicę do UK.
___________________
Nauka Angielskiego dla początkujących - o tym jak uczyć się angielskiego szybko i skutecznie.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: wisniews30 » 22 gru 2014, 15:42

Wyjazd do Anglii i Ameryki i kontakt z tamtejszą ludnością :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 15:14 przez wisniews30, łącznie zmieniany 1 raz.
wisniews30
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2014, 15:33

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: kopcia666 » 23 gru 2014, 7:26

Ja mieszkam w UK od 4 miesięcy i widzę u siebie znaczne postępy pomimo iż mało rozmawiam z anglikami wyłączając obsługę sklepów, sąsiadów, własćiela mieszkania a także pracowników szkoły mojego syna czy też pracowników urzędu. Fiszki na mnie nie działają jakoś. Za to spor nauczyłam się z Blondynki na językach choć wiem, że opinie na ten temat są różne
Klienci instytucji finansowych coraz chętniej sięgają po pożyczka hipoteczna bez KRD Warszawa. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na internetowej stronie banku, aby szybko pozyskać pieniądze na zakup domu.
kopcia666
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2014, 22:58

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: LukLev » 17 sty 2015, 0:50

kopcia666 pisze:Ja mieszkam w UK od 4 miesięcy i widzę u siebie znaczne postępy pomimo iż mało rozmawiam z anglikami wyłączając obsługę sklepów, sąsiadów, własćiela mieszkania a także pracowników szkoły mojego syna czy też pracowników urzędu. Fiszki na mnie nie działają jakoś. Za to spor nauczyłam się z Blondynki na językach choć wiem, że opinie na ten temat są różne

Opinie na temat blondynki faktycznie są różne, ale nie zmienia to faktu, ze dla kogoś kto szybko potrzebuje umiejętności dogadania się w większości sytuacji po angielsku to najkrótsza droga do osiągnięcia celu.
___________________
Jak uczyć się angielskiego - szybko i efektywnie? - moje porady Online.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: InesInes » 01 kwie 2015, 18:34

To zależy od indywidualnych predyspozycji. Postaraj się otoczyć językiem angielskim. Poza standardową nauką oglądaj angielską telewizję, czytaj angielskie teksty etc.
English for Lunch
Bilingual Blog for English Learners
Awatar użytkownika
InesInes
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2015, 19:52

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: adamro » 22 kwie 2015, 8:07

Kursu nic nie zastąpi, choć otoczenie się językiem to dobry i prosty pomysł. W końcu do obecnie możliwości są znaczne - TV i internet.
adamro
newbie
 
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2015, 16:36

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Mickey5 » 03 maja 2015, 16:24

Zobacz http://www.megawords.pl
To dosyć spora baza popularnych słów ponad 3500 z wymową a system zmusza do powtarzania i zapamiętywania. Potem lektor lub konwersacje.
Mickey5
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2015, 16:15

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: bambolina » 25 maja 2015, 16:36

Jeśli chcesz szybko się podszkolić językowo to chyba nie ma nic lepszego niż niebieskie fiszki. Możesz sobie rozłożyć naukę słówek na etapy i cały czas na bieżąco przyswajać nowe rzeczy.
bambolina
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2015, 21:49

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: anli » 28 maja 2015, 23:40

Fiszki rzeczywiście są świetne.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: llidka21 » 15 cze 2015, 19:20

Tak jak pisze kolega Kamil Kuczyński polecam, czytanie dużo łatwych książek na początek i osłuchiwanie się z angielskim. A żeby wszystko dokładnie się zgrało powinno posiadać się książkę "Sekrety poliglotów". opisane są tam najważniejsze rady, sztuczki i sugestie dzięki którym nauka staje się bardziej efektywna.
llidka21
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2015, 19:16

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: kavka87 » 23 cze 2015, 14:16

Czytanie artykułów po angielsku, oglądanie BBC, kontakt na forach z ludźmi którzy się uczą (tak jak tutaj:)) i z rdzennymi Anglikami oraz Amerykanami:)
kavka87
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:03

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Agatja » 25 cze 2015, 17:33

Angielski jest językiem, którym najłatwiej się otoczyć, bo przecież wszyscy znają, umieją itd. A z drugiej strony, jest to nawiększa bariera ;) Jak uczysz się, np. francuskiego, włoskiego, czy nawet chińskiego to możesz próbować, ćwiczyć słówka, zagadywać różne osoby, masz odwagę. A angielski każdy musi przecież umieć na blachę i wstyd się do kogoś odezwać i odważyć ;) "Uczysz się angielskiego? Jak to? To jeszcze nie umiesz?" Itp.
Agatja
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2015, 17:23

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: girl92 » 01 lip 2015, 10:04

Agatja coś w tym jest... Ja bardzo długo walczyłam z niemocą rozmawiania po angielsku, ale teraz jest już coraz lepiej ;)
girl92
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:00

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: pyska091 » 10 lip 2015, 8:34

Oparłem swoją naukę o 1000 najczęściej używanych słów w danym języku. Nie znajdziesz wśród nich wyrażeń takich jak „słoń” czy „purpurowy”. Metodą statystyczną wyciągnięto ze słownika 1000 najpopularniejszych słów i udowodniono, że wystarczą one do swobodnej rozmowy w danym języku. Gdy już je opanujesz i zaczniesz bez strachu prowadzić konwersację z obcokrajowcami, bez większego wysiłku i niezwykle szybko podbijesz swój poziom do góry.
pyska091
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2015, 16:59

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: eddik » 10 lip 2015, 17:27

Poważnie tak jest ? Tego to nie słyszałem i myślałem, że człowiek się najwięcej nauczy jeśli wyjedzie gdzieś za granicę gdzie się tylko używa jakiegoś to języka angielskiego. Przede wszystkim będzie to akurat no wiecie coś takiego jak Wielka Brytania czy też Stany Zjednoczone.
eddik
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 17:25

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: lpaszczeszyc87 » 10 lip 2015, 19:10

Witam,
ja najwięcej nauczyłem się z gier wideo. Wydaje mi się, że to dość częste i nie jestem z nielicznych. Gry nie tłumaczone na nasz język zmuszają nas do zapoznania się z angielskim. Z czasem, na pewno nie po jednej czy dwóch, ale z czasem naprawdę da się biegle posługiwać angielskim. Oczywiście nie nauczysz się gramatyki ale to da się zrobić za pomocą kursów czy zwykłych stron na ten temat.
lpaszczeszyc87
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:02

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: LukLev » 13 lip 2015, 0:56

pyska091 pisze:Oparłem swoją naukę o 1000 najczęściej używanych słów w danym języku. Nie znajdziesz wśród nich wyrażeń takich jak „słoń” czy „purpurowy”. Metodą statystyczną wyciągnięto ze słownika 1000 najpopularniejszych słów i udowodniono, że wystarczą one do swobodnej rozmowy w danym języku. Gdy już je opanujesz i zaczniesz bez strachu prowadzić konwersację z obcokrajowcami, bez większego wysiłku i niezwykle szybko podbijesz swój poziom do góry.


Sam osobiście uczyłem się tą metodą (opowiadam o tym na swojej stronie: Angielski 1000 słów ) i muszę przyznać, że wygląda to trochę inaczej niż piszesz. Nauczenie się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek to pierwszy etap, który raczej wpływa na zrozumienie języka angielskiego i świetną bazę do dalszej nauki (według mnie niezbędną). Po opanowaniu tych słówek, aby móc swobodnie się porozumiewać potrzebne bedzie jeszcze nauczenie się najlepiej pełnych zdań i zwrotów, które używa się najczęściej. Metoda ta przynosi szybkie efekty, co osobiście mogę potwierdzić. Dlatego najpierw 1000 angielskich słówek, a potem nauka całych zdań i zwrotów po angielsku.
1000 słów angielski- zobacz jak szybko nauczyć się najważniejszych angielskich słówek, aby rozumieć 80% angielskich tekstów.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: runaaway » 13 lip 2015, 15:46

Ja to jednak mam swój sposób na naukę języka angielskiego :) przede wszystkim on jest taki - najpierw oglądam serial z napisami. Jak jakiegoś słówka nie znam to automatycznie go tłumaczę i automatycznie zapisuję do notesu. Potem tych słówek się uczę na pamięć i oglądam serial bez napisów.
runaaway
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2015, 15:44

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Piach » 08 wrz 2015, 12:56

Jeśli mówimy o szybkiej i efektywnej nauce języków do dla mnie numerem jeden jest http://krebsmethod.com/main tak na prawdę to bardzo szybko przełamałem barierę komunikacyjną... a samego języka uczyłem się trochę w miedzy czasie wracając piechotą z pracy :D. Akurat pół godziny spacerkiem się do mnie idzie. Także warto spróbować.
Piach
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2015, 12:38

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: IzabelaM » 24 wrz 2015, 7:59

Ja również szukam szybkiej i skutecznej metody nauki języka angielskiego. Uczę się już go od kilkunastu lat, miałam go w podstawówce, gimnazjum, szkole średniej i ostatnio na studiach, ale nie czuję się pewnie mówiąc po angielsku. Mam wiedzę jeśli chodzi o słówka, czasy czy podstawy gramatyki, ale mówienie sprawia mi ogromny problem. Myślałam, żeby wziąć udział w "pogotowiu językowym" czyli zajęciach językowych w wymiarze 10 lekcji w jednym dniu, tutaj więcej informacji - http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_doroslych/kursy_indywidualne/berlitz-day/. Co sądzicie o czymś takim? ;)
IzabelaM
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:40

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: aniajarnicka » 26 wrz 2017, 9:25

Bardzo pomaga w nauce języka angielskiego portal https://www.ellalanguage.com/ . Nie trzeba biegać na lekcje a podczas podróży, czy w wolnych chwilach można bawić się nauką języka. :hura:
aniajarnicka
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2013, 19:56

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Megatester » 05 paź 2017, 10:47

Ktoś kiedyś próbował tych całych okularów do nauki języka. Kiedyś mocno to reklamowali, ale potem jakoś znikło.


_____________________
Mój blog
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: english... » 01 lis 2017, 12:41

Własnie na stronie: Nauka angielskiego - videoporady - Słuchaj angielskiego
zamieściłem video z poradami na temat szybkiej nauki angielskiego w którym opowiadam o tym:

- Dlaczego warto słuchać nagrań, lekcji lub kursów w języku angielskim
- jakie kursy angielskiego słuchać aby szybko zacząć rozumieć i mówić po angielsku i to bez nauki angielskiej gramatyki.

Zdradzam tam metodę nauki szczególnie pomocna dla osób początkujących.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: piter2 » 13 lis 2017, 13:31

Warto jest zapisać się na intensywny kurs języka angielskiego. Wiele szkół prowadzi takie kursy. Na wakacjach, kursy przedmaturalne.... Wiem, że na pewno sporo takich skoncentrowanych kursów ma Speak up:
https://speak-up.pl/pl/oferta - polecam zorientowac się w swojej miejscowości jak przedstawia się sprawa ponieważ każda szkoła prowadzi własne programy nauki).

Polecam również otoczyć się językiem na co dzień. Czyli:
czytać angielskie ksiazki
słuchać angielskich słuchowisk
oglądać angielskie seriale i filmy
oraz wchodzić sobie raz na jakiś czas na stronę bbc english ( mają tam sporo kursów - również tych dla początkujących)
piter2
newbie
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2014, 5:30

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: english... » 03 gru 2017, 11:21

Poza samą nauką języka angielskiego są również metody i sposoby na to aby uwolnić dodatkowe możliwości drzemiące w naszym mózgu po to aby uczyć się szybciej i efektywniej. W większości przypadków bardzo pomagają one w nauce języków obcych oraz np. zapamiętywaniu uczonych słówek.

Przykładem takich technik są tzw. Kody Umysłu Damiana Radmera.

Te techniki dokładniej opisane są w artykule i na video poniżej.
Tam również jedna z technik wytłumaczona i udostępniona właśnie na video.

Obrazek

Przykładowo technika pomarańczy, która pozwala w 10 sekund wręcz podwoić swoją koncentrację podczas nauki i poprawić pamięć.
Słyszeliście o tej technice?
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Hanso » 05 lis 2018, 11:01

Polecam temat na blogu jak poprawić mowę w języku angielskim https://enlinado.pl/angielskie-porady/3 ... angielsku/ myślę, że wam się bardzo spodoba en artykuł z wideo :)
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51


Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: Kursantka » 11 paź 2021, 18:31

Dobrą opcją na szybkie podszlifowanie języka są intensywne warsztaty językowe organizowane przez szkołę językową Skrivanek. Warto zajrzeć na stronę i się zapisać. Pomocne w przypomnieniu sobie podstaw mogą być też materiały, które są tam publikowane. Tutaj np. w przystępny sposób wyjaśniona jest konstrukcja used to do sth: https://szkolajezyk.pl/angielski-od-pod ... to-do-sth/.
Kursantka
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2021, 18:28

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: olusia_ » 03 gru 2021, 11:58

Bardzo ważnym aspektem jest również szkolenie lektorów. Jeśli ktoś z Was potrzebuje kursu doszkalającego to gorąco polecam https://startpolish.pl/kursy-dla-lektorow/. Dzięki takim kursom można podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć nowe doświadczenia i w konsekwencji zarabiać więcej :)
olusia_
greenhorn
 
Posty: 77
Rejestracja: 01 lut 2021, 13:41

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: teresa_w7 » 18 lut 2022, 11:49

Oto kolejny artykuł o koncentracji uwagi podczas gry w kasynie i nie tylko https://krosno112.pl/porady/item/12628- ... racje.html
teresa_w7
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2022, 11:47

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: ChokeSlam » 08 mar 2022, 16:40

Ja najbardziej lubię uczyć się metodą Callana. Ona jest po prostu świetna. Tak ja to obecnie widzę!!!
____________________________________________________
politechnikawroclaw.szkola.pl
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53

Re: skuteczna metoda nauki języka

Postautor: RenatkaL » 15 mar 2022, 14:28

Najlepiej jest mieć zajęcia z native speakerem. Wiem to z własnego doświadczenia.
RenatkaL
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2022, 9:14



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości