Wywiad gospodarczy i konkurencyjny po angielsku

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Wywiad gospodarczy i konkurencyjny po angielsku

Postautor: Reginareg » 27 gru 2021, 12:06

Cześć forumowicze!
Zastanawiam się nad tym jak to jest z dwoma wyrażeniami:
business intelligence tłumaczy się jako wywiad gospodarczy
competitive intelligence tłumaczy się jako wywiad konkurencyjny
o znaczeniach zgodnych z podlinkowanymi. Jednak bardzo często jako business intelligence pojawia się zarządzanie danymi pod tym hasłem gdy googlujemy. Z drugiej strony competitive intelligence już figuruje jako wywiad. Czy ktoś kiedyś rozszyfrowywał dlaczego na dwa sposoby tłumaczy się u nas business intelligence? Żeby nie wyglądało na zbyt proste, dodam, że wywiad biznesowy po angielsku to competitive intelligence i jest czymś innym niż wywiad gospodarczy.
Reginareg
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:42


Re: Wywiad gospodarczy i konkurencyjny po angielsku

Postautor: Krzyszunio » 06 kwie 2022, 17:47

Akurat ja jeszcze takimi rzeczami się nie zajmowałem, ale jak widać to same tłumaczenie jest na pewno czymś niezwykle ważnym. Mi spodobało się za to co przeczytałem w artykule http://www.eduforum.pl/tlumaczenie-arty ... czy-warto/ i jestem zdania, że właśnie samo tłumaczenie artykułów naukowych jest poniekąd czymś istotnym.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58

Re: Wywiad gospodarczy i konkurencyjny po angielsku

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 19:05

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości