praca licencjacka z metodyki - rola ang. w ż…yciu młodzież…y

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

praca licencjacka z metodyki - rola ang. w ż…yciu młodzież…y

Postautor: visitor » 21 sty 2008, 15:51

hej! do konca tygodnia musze napisac plan swojej pracy lic. i tak naprawde nie wiem jak to ma wygladac. temat co prawda wymyslilam dopiero dzis i nawet nie wiem czy jest ok. a brzmi " Rola jez. ang. w ż…yciu młodzież…y licealnej." Myślałam zeby napisac tu o metodach nauczania, wpływie nauki języka na młodzież… w aspekcie kulturowym, społecznym ,ekonomicznym. tylko nawet nie wiem czy dobrze mysle.co jeszcze mozna tu napisac? Aha, i czy musi to byc praca badawcza? prosze pomóż…cie!!!!! :stres:
visitor
 


Re: praca licencjacka z metodyki - rola ang. w ż…yciu młodzież…y

Postautor: xeo » 21 sty 2008, 20:28

Temat moż…e być ciekawy. Praca badawcza musi być chyba, ż…e promotor powie inaczej, ale tutaj raczej sprawa jest oczywista, bo trzeba się jakoś dowiedzieć jaką to rolę gra język angielski w ż…yciu dzisiejszej młodzież…y (ankieta). O ile dobrze rozumiem chcesz pisać o tym "co z tego mam" niż… "jak to dostałem" jeśli wiesz o co mi chodzi. Zastanowiłbym się też… nad tym czy "rola" znaczy "metody nauczania", bo moż…e się okazać, ż…e to trochę za duż…o i nie na temat (co innego "rola nauczania..."). Kolejną sprawą jest "wpływ nauki języka na młodzież… w aspekcie kulturowym, społecznym, ekonomicznym" - czy aby na pewno masz na to pomysł?
W planie pracy należ…y ująć swoją "wizję" czyli o czym będziemy pisali i co badali oraz jak zamierzamy to zrobić, praca wygląda mniej więcej tak:

cover
table of contents
introduction
chapter 1 - Theory
chapter 2 - Research design
chapter 3 - Data Presentation / Analysis
chapter 4 - Conclusions
appendices
bibliography
summary in Polish
cover

Rozkład rozdziałów i nazewnictwo moż…e się trochę róż…nić w zależ…ności od promotora, ale to już… nie jest ż…aden problem.

Coś na ten temat: http://www.cels.bham.ac.uk/resources/es ... toshi6.pdf

Pozdrawiam
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

do xeo

Postautor: visitor » 22 sty 2008, 13:09

dokladnie tak, chodzi mi bardziej o to "co z tego ma mlodziez, ż…e sie uczy ang." O metodach nauczania myslalm zeby napisac po to , aby pokazac czy wywiera to jakis wplyw na postrzeganie przez nich tego jez. Czy metoda, która wybiera n-el potrafi przekazac wiedze tak, ze uczniowie sie zainteresuja sami tym jezykiem nie tylko dlatego, zeby go umiec, ale tez zeby moc go wykorzystac w przyszlosci i miec z tego cos wiecej. No i w zwiazku z tym, jak to pózniej wplywa na tego ucznia pod wzgledem kulturowym, spolecznym i ekonomicznym.Myslisz, ze to jednak nie jest do mojej pracy i wybiegłam z tematem zbyt daleko? Dzieki za rady, napewno sie przydadzą.
visitor
 

Re: praca licencjacka z metodyki - rola ang. w ż…yciu młodzież…y

Postautor: xeo » 21 lut 2008, 22:40

To moż…e idź bardziej w kierunku tematu w stylu The influence of teaching styles on the perception of English (among teenagers)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości