praca licencjacka: bilingualism

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

praca licencjacka: bilingualism

Postautor: margaretta » 17 lut 2008, 11:35

witam wszystkich serdecznie. jak wiele tu obecnych i ja mam mały problem z pracą licencjacką. nie mogę i nie wiem jak się do niej zabrać. co do teorii? praca jest o dzieciach dwu lub kilko języcznych - czy jest im łatwiej wyraż…ać emocje w związku z bogatym słownictwem, rola L1 i L2 w wyraż…aniu emocji etc. czy jest ktoś w stanie pomóc i sprowadzić na ziemię, bo czas ucieka, a promotor się wścieka...

przepraszam za dwa tematy. proszę o skasowanie tego animowego. nie zauważ…yłam, ż…e temat został dodany.
margaretta
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2008, 11:21


Re: praca licencjacka: bilingualism

Postautor: xeo » 17 lut 2008, 18:36

W teorii wszystko na temat przyswajania języka i dwujęzyczności. Trzeba opisać co to jest dwujęzyczność, skąd się to bierze, plusy i minusy, jak człowiek przyswaja język, róż…nice między językiem drugim, a obcym, róż…nice między przyswajaniem, a uczeniem się itp. itd.

Z książ…ek to np. Przyswajanie języka i pamięć werbalna - J. Arabski (w całości po polsku)

I teraz mniej optymistyczna wiadomość, ż…eby zbadać te emocje trzeba mieć dostęp do dziecka/dzieci dwujęzycznych.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: praca licencjacka: bilingualism

Postautor: margaretta » 17 lut 2008, 20:42

Wielkie dzięki. A czy coś o samych emocjach w części teoretycznej też… powinnam zawrzeć?

Czy ja wiem czy mniej optymistyczna... Na to jestem akurat gotowa.
margaretta
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2008, 11:21

Re: praca licencjacka: bilingualism

Postautor: xeo » 17 lut 2008, 21:10

A czy coś o samych emocjach w części teoretycznej też… powinnam zawrzeć?


Moż…na coś napisać o sposobach wyraż…ania emocji (werbalnych i niewerbalnych). Tego typu rzeczy to raczej w książ…kach z psychologii będzie trzeba szukać.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości