Poziom kandydata do NKJO

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Poziom kandydata do NKJO

Postautor: dim » 11 wrz 2011, 18:33

Witam. Chciałabym studiować zaocznie w NKJO, ale mam obawy co do mojego poziomu znajomości języka - w testach upper-intermediate, jednak moje najgorsz strony to listening i speaking. Mam bardzo długą przerwę w nauce, jestem 12 lat po maturze:(
Moje pytanie: Jak u was wyglądał początkowy poziom studentów? Czy wszyscy swobodnie się porozumiewają i rozumieją wykłady? Nie chcę być w tej szkole największym głąbem:), a jednocześnie szkoda mi zmarnować następny rok na ewentualne przygotowania do podjęcia studiów.
dim
 


Re: Poziom kandydata do NKJO

Postautor: go%u015B%u0107 » 16 wrz 2011, 19:13

Ja właśnie też… jestem 11 lat po maturze i w przyszłym roku chcę iść na filologię i troszeczkę rozeznałam się w temacie jak to u mnie wygląda.

Tak naprawdę wszystko zależ…y od NKJO, kiedyś 10 lat temu w kolegium w moim mieście były grupy na poziomie FCE a teraz tylko poziom CAE i trudno się dostać.
Jeśli chodzi o prywatne płatne filologie zaoczne to studenci są na niż…szym poziomie niż… w kolegiach. Jedna koleż…anka w Bielsku na ATH przerabiała książ…kę do CAE a u mnie na uczelni jak pytałam to w zeszłym roku mieli Headwaya upper- intermediate.

Ale moż…esz zrobić też… tak jak mój kolega, który po liceum miał za słaby poziom ż…eby studiować w NKJO w trybie dziennym bezpłatnym, krótko mówiąc nie dostał się tam. Poszedł na rok na płatną filologię, gdzie podszkolił angielski i po roku ponownie zdawał do NKJO i oczywiście dostał się i skończył je.

Duż…o będzie zależ…eć od Ciebie, bo tak naprawdę trzeba samemu uczyć się w domu.
go%u015B%u0107
 

Re: Poziom kandydata do NKJO

Postautor: YouKnowWho » 23 lut 2012, 22:33

Większość NKJO wymaga rozszerzonej matury, czyli poziomu B2, czyli upper intermediate, jesteś akurat. :)
Awatar użytkownika
YouKnowWho
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2012, 21:58



Re: Poziom kandydata do NKJO

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 10:09

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości