lic. - jak połączyć językoznawstwo z biznesem?

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

lic. - jak połączyć językoznawstwo z biznesem?

Postautor: Aczkolwiek. » 30 paź 2011, 15:50

Witam,

przekopałam całe to podforum, i znalazłam 2 ewentualnie interesujące mnie tematy. Jednak wolałabym coś bardziej przydatnego, studiuje drugi kierunek - Ekonomia, spec. bankowość i chciałabym to jakoś wykorzystać i połączyć (z obszaru językowego ew. kulturowego). Jedyne co przychodzi mi do głowy to Róż…nice w korespondencji biznesowej w pl i ang, ale to jest nudne. Wyczytałam, ż…e moż…na też… analizować strony internetowe - jednego przedsiębiorstwa działającego u nas i w UK. Tylko pod jakim kątem to analizować, co brać pod uwagę? I jaka literatura?
Macie moż…e jakieś inne pomysłu, jak mogłabym to połączyć?

Proszę o wskazówki :)[/i]
Aczkolwiek.
 


Re: lic. - jak połączyć językoznawstwo z biznesem?

Postautor: YouKnowWho » 23 lut 2012, 22:43

A moż…e zrobić jakiś słowniczek z wąskiej dziedziny ekonomii? Co do stron nic mi do głowy nie przychodzi, poza porównaniem wersji strony np. tej samej firmy, jakie są róż…nice w języku.... Wiesz rejestr, terminologia.
Awatar użytkownika
YouKnowWho
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2012, 21:58



Re: lic. - jak połączyć językoznawstwo z biznesem?

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 10:24

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości