egzamin praktyczny - pytanie

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 13:41

Czy wiecie na czym moż…e polegać egzamin praktyczny sprawdzający dyspozycje fonetyczne i komunikatywność. Mam taki zdawać jako wstępny na anglistyke i nie wiem z czego się najpilniej przygotowywać.
Visitor
 


Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: xeo » 31 maja 2005, 13:53

beda Cie meczyc z wymowy, moze byc czytanie tekstu na glos (rytm i intonacja) oraz slowa w izolacji (czyli pojedynczo), ogolnie mowiac jak nie odrozniasz dlugich i krotkich samoglosek albo nie wiesz gdzie ma byc dyftong czy tryftong to polegniesz w boju np. jesli home czytasz hołm to lezysz. Słowka moga byc banalne na pierwszy rzut oka ale nie beda tam bez przyczyny (np. sprawdz sobie slowka ktore w pisowni zaczynaja sie na "e" bo czasem sie wymawia jak "i" np. except ja przeczytasz przez "e" to lezysz i akcent pada na "sept" i takie tam). A co do komunikatywnosci to pewnie rozmowa zwykla czy potrafisz mowic, moga tez byc scenki (zapytaj o droge, zamow cos w resteuracji, na lotnisku itp.)

3maj sie i powodzenia :)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: xeo » 03 cze 2005, 23:33

zaopatrz się w książ…kę z fonetyki: How Now Brown Cow
jak sie pospieszysz to kupisz plyte z wymowa na alegro za 29zł: http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=50693739
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: Visitor » 07 cze 2005, 0:10

No niestety nie zdąż…yłam:( A nie ma jakiejś łatwiej dostępnej pozycji do nauki fonetyki??
Visitor
 

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: xeo » 07 cze 2005, 10:59

Najłatwiejszą rzeczą jest słownik najlepiej z dźwiękiem, nic więcej nie potrzeba tylko trochę dobrego słuchu i papugowanie, tyle wystarczy zeby zdac egzamin wstepny ;) Poszukaj na forum nauczycielskim wątku "fonetyka" tam były jakies tytuły wymienione, nawet ktoś coś tam chciał sprzedać czy wymienić się, jakoś tak to było.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: dalemanga » 07 cze 2005, 11:57

dalemanga
greenhorn
 
Posty: 83
Rejestracja: 21 lip 2004, 23:00

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: xeo » 07 cze 2005, 13:03

ale tam są ćwiczenia z amerykanskiego, a lepiej zeby Ci się nie zdarzyło na examie pomieszac dwóch wersjii.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: xeo » 11 cze 2005, 20:27

Skoro tak ma wygladac ten egzamin to duż…o czytaj na głos, najlepiej nagraj swój głos i posłuchaj sama siebie, daj tez komuś bo ktos inaczej Ciebie slyszy niz Ty sama, oprocz pytan do tekstu moż…esz byc zapytana o definicje słowa (znam to z autopsji :P) mnie na egzaminie wstepnym pytali o "status", wcale to nie bylo latwe pytanie, niby oczywiste ale wyjasnij to po angielsku, powiedziałem (do dziś pamiętam) "hierarchy in, for example, society", komisja powiedziala "OK thank you", dziewczyna obok dostała do wytłumaczenia słowo "amalgamation", wredny tekst mielismy, o politce, ale oboje sie dostalismy. Cóż… to było za przeż…ycie :))
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26



Re: egzamin praktyczny - pytanie

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 15:24

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości