problem ze studiami

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: problem ze studiami

Postautor: drask » 08 lip 2005, 13:21

witam,
sprawa wyglada tak: zdawałęm do NKJO w zabrzu i gliwicach, niestety w gliwiach juz napewno nie, a w zabrzu tez sie pewnie nei dostane.
(swoją srogą prosze o opinie ludzi ktorzy zdzawali do gliwic na angielski, na 44 osoby przyjęte nie ma ani jednej ze starej matury, mała tego, w 70 pierwszych osobach nie ma nikogo ze starej matury, no ale my egzaminy na poziomie advanced/proficiency, a nowa matura procenciki, bez sensu ze potraktowali to tak samo, no ale cóż…, nie o tym mowa)

no i w tym momencie nie mam pojecia co robic... dzienne/wieczorowe płatne kolegia czy szkoly odpadają (np. KJO na gallusa w katowicach) ze oczywistych względów...
jesli platne to zaoczne coby se mozna jakąś robote znalezc zeby to pokryc, ale jak wiadomo filologia czy KJO zaoczne nawet jeśli sie takowe gdzies znajduje jest bezsensu z racji tego ze jezyka nie dai sie uczyc chyba 2 razy na mieisac, nieprawdaz??

chodzi o to ze chche cos dalej robic z angielskim, wiec jakie kierunek zaocznie najlepiej studiowac? w na ktorych moglbym si edalej uczyc angielskiego, prosze o jakiekolwiek rady: kierunki + uczelnie, bo poza tymi kolegiami nie mialem i nie mam dalej zadnej opcji

troche to zamieszałem no ale trudno :>
pozdrawiam
drask
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2005, 23:00


Re: problem ze studiami

Postautor: drask » 08 lip 2005, 14:32

dodam ze chodzi o Zabrze, Gliwice, Katowice tudzież… Bytom, inne miasta jakos tak daleko (jestem z zabrza)
drask
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2005, 23:00

Re: problem ze studiami

Postautor: xeo » 08 lip 2005, 16:20

no to zostaje ci tylko szukanie pracy i studia wieczorowe lub zaoczne, zahacz sie na jakies studia i szukaj pracy, najwyzej jak jej nieznajdziesz to zabierzesz papiery.

Powodzenia.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: problem ze studiami

Postautor: drask » 08 lip 2005, 16:53

no to wiem ze zaczone + robota, ale nie wiem jakie: i wlasnie ego chcialbym sie dowiedziec, na jakich studiach najbardziej przyda sie angielski, gdzie mozna sie go bedzie uczyc na jakims poziomie, i po jakich to studiach bedzie on dalej potrzebny. najogolniej mowiąc: co po za filologią/ nauką w kolegium mozna studiowac zeby sie przydał ten angielski
drask
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2005, 23:00

Re: problem ze studiami

Postautor: xeo » 08 lip 2005, 17:08

jesli skonczysz jakas stidia w jakiejs tam dziedzine i bedziesz bardzo dobrze znala jezyk (potwierdzajac to np. certyfikatem) to ja nie widze przeszkod zebys byla bardzo dobrym tlumaczem w swojej dziedzinie (nie przysieglym)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: problem ze studiami

Postautor: Visitor » 09 lip 2005, 10:18

na przysieglego wystarczy zrobic jakis kkurs czy potrzebna jest filologia ze specjalnością tłumacz??
Visitor
 

Re: problem ze studiami

Postautor: xeo » 09 lip 2005, 10:50

wedlug nowych rozporzadzen trzeba byc mgr filologii lub mgr innego kierunku ale w tym wypadku trzeba zrobic studia podyplomowe w zakresie tlumaczenia (odpowiednio dla danego jezyka), no i zdac egzaminy.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości