Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: doujinshi » 06 wrz 2009, 23:56

Jeśli ktoś szuka dobrej szkoły jezykowej w Krakowie do nauki angielskiego i nie tylko to polecam Mały Rynek http://www.malyrynek.pl

Bez problemu przygotowali mnie do FCE, rownież… moje siostrzenice swietnie ucza sie angielskeigo w grupach dla dzieci
doujinshi
 


Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: aisha22 » 09 wrz 2009, 16:40

jakie tam mają jeszcze certyfikaty? szukam właśnie szkoły zeby był business English
aisha22
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: Gość » 12 wrz 2009, 17:01

aisha22
tutaj masz wszystkie certyfikaty posiadane przez tą szkołę
http://www.malyrynek.pl/static_pages/vi ... 5%BCnienia
wystarczy chwilę poszukac ;)
Gość
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: gosława » 13 wrz 2009, 3:02

doujinshi pisze:Jeśli ktoś szuka dobrej szkoły jezykowej w Krakowie do nauki angielskiego i nie tylko to polecam Mały Rynek http://www.malyrynek.pl

Bez problemu przygotowali mnie do FCE, rownież… moje siostrzenice swietnie ucza sie angielskeigo w grupach dla dzieci



Jestem studentką 1szego roku turystyki , zamierzam się zapisać do tej szkoły i tak się zastanawiam czy wybrać kurs standardowy czy moż…e specjalistyczny dla sektora turystyki?
Jak myślisz ?
gosława
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: apik » 13 wrz 2009, 18:55

gosława pisze:
doujinshi pisze:Jeśli ktoś szuka dobrej szkoły jezykowej w Krakowie do nauki angielskiego i nie tylko to polecam Mały Rynek http://www.malyrynek.pl

Bez problemu przygotowali mnie do FCE, rownież… moje siostrzenice swietnie ucza sie angielskeigo w grupach dla dzieci



Jestem studentką 1szego roku turystyki , zamierzam się zapisać do tej szkoły i tak się zastanawiam czy wybrać kurs standardowy czy moż…e specjalistyczny dla sektora turystyki?
Jak myślisz ?



odpisałam ci w poprzednim wątku, ale wkleje to też… tutaj :) ja chodziłam w ubiegłym roku na ten kurs specjalistyczny, bo zamierzałam podjąć pracę jako pilot wycieczek. Kurs naprawdę bardzo mi się podobał. Rzetelnie prowadzony, efektywny, z duż…ą dawką humoru. Takż…e jeśli chcesz już… zrobić krok w stronę swoich studiów, to serdecznie polecam ten kurs :)
apik
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:47

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: zazapo » 13 wrz 2009, 19:47

słyszałem, ż…e te kursy specjalistyczne w Małym Rynku rzeczywiście są dobrze prowadzone.
Sąsiad kierowca skończył kurs właśnie dla kierowców i bardzo sobie chwalił. Pojechał na wyspy i z tego co mówi nie ma problemów z komunikacją a to dobrze świadczy o szkole :)
zazapo
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2009, 16:59

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: gosława » 14 wrz 2009, 0:23

Dzięki Apik i zazapo za odpowiedź, właśnie o taki kurs mi chodziło - tematyka ukierunkowana na dany temat a przy tym tak jak napisałaś efektywnie i z humorem.
Pozdrowienia :D
gosława
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: zazapo » 17 wrz 2009, 15:15

@gosława:
i jak? już… się zapisałaś? :)
zazapo
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2009, 16:59

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: superneo » 17 wrz 2009, 17:43

Nie tylko dla kierowców. Fajną opcja jest szkolenie dla firm oraz mozliwośc opłacenia kursu z kaski UE
superneo
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: gosława » 25 wrz 2009, 5:56

zazapo pisze:@gosława:
i jak? już… się zapisałaś? :)


Zaczynam w październiku, równolegle ze studiami :)
gosława
 

Mały Rynek to ściema i manipulatorzy !

Postautor: piripiri » 28 wrz 2009, 21:16

Prosiłabym ż…eby Panie z Małego Rynku przestały prowadzić dialog same ze sobą na wszystkich forach wychwalający Mały Rynek, który w rzeczywistości jest szkołą mierną, tyle, ż…e starą, ale to w tym wypadku działa na nie korzyść.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ  OSZUKAĆ !
Uż…ytkownik apik, gosława i reszta to nikt inny jak osoby związane z firmą Mały Rynek i w ten ż…enujący sposób naganiający sobie klientelę.
Sprawa jest ewidentna - wszędzie linki do strony, lista kursów jakie oferuje szkoła i niestety wpadki, bo czasami apik zapomina na jaki kurs rzekomo chodził.

Fora są od tego, ż…eby uż…ytkownik poznał obiektywną opinię na dany temat, więc podszywanie się pod ucznia jest nieuczciwą manipulacją.

Proponuję BOJKOT szkoły, która próbuje mi uniemoż…liwić znalezienie miejsca, które cieszy się AUTENTYCZNĄ renomą wśród uczniów i nie musi się uciekać do tak tanich chwytów
piripiri
 

Re: Mały Rynek to ściema i manipulatorzy !

Postautor: gos%u0142awa » 05 paź 2009, 3:50

piripiri pisze:Prosiłabym ż…eby Panie z Małego Rynku przestały prowadzić dialog same ze sobą na wszystkich forach wychwalający Mały Rynek, który w rzeczywistości jest szkołą mierną, tyle, ż…e starą, ale to w tym wypadku działa na nie korzyść.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ  OSZUKAĆ !
Uż…ytkownik apik, gosława i reszta to nikt inny jak osoby związane z firmą Mały Rynek i w ten ż…enujący sposób naganiający sobie klientelę.
Sprawa jest ewidentna - wszędzie linki do strony, lista kursów jakie oferuje szkoła i niestety wpadki, bo czasami apik zapomina na jaki kurs rzekomo chodził.

Fora są od tego, ż…eby uż…ytkownik poznał obiektywną opinię na dany temat, więc podszywanie się pod ucznia jest nieuczciwą manipulacją.

Proponuję BOJKOT szkoły, która próbuje mi uniemoż…liwić znalezienie miejsca, które cieszy się AUTENTYCZNĄ renomą wśród uczniów i nie musi się uciekać do tak tanich chwytów



Co proszę? jak same ze sobą ? a z kim mam tutaj rozmawiać jak nie z osobami wypowiadającymi się w wątku?

O szkole dowiedziałam sie z internetu - miała same dobre opinie, sama nie ż…ałuję wyboru, ludzie z którymi się uczę też… podzielają moje zdanie, dlatego nie rozumiem skąd teraz taka nagonka na moją osobę
jak się komuś nie podoba ta szkoła to zawsze moż…e to napisać ale ż…eby wymagać bym się nie wupowiadała pozytywnie ??? to mi już… zalatuje antyreklamą sorry
gos%u0142awa
 

Re: Mały Rynek to ściema i manipulatorzy !

Postautor: Krakuska » 05 paź 2009, 17:45

piripiri pisze:Prosiłabym ż…eby Panie z Małego Rynku przestały prowadzić dialog same ze sobą na wszystkich forach wychwalający Mały Rynek, który w rzeczywistości jest szkołą mierną, tyle, ż…e starą, ale to w tym wypadku działa na nie korzyść.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ  OSZUKAĆ !
Uż…ytkownik apik, gosława i reszta to nikt inny jak osoby związane z firmą Mały Rynek i w ten ż…enujący sposób naganiający sobie klientelę.
Sprawa jest ewidentna - wszędzie linki do strony, lista kursów jakie oferuje szkoła i niestety wpadki, bo czasami apik zapomina na jaki kurs rzekomo chodził.

Fora są od tego, ż…eby uż…ytkownik poznał obiektywną opinię na dany temat, więc podszywanie się pod ucznia jest nieuczciwą manipulacją.

Proponuję BOJKOT szkoły, która próbuje mi uniemoż…liwić znalezienie miejsca, które cieszy się AUTENTYCZNĄ renomą wśród uczniów i nie musi się uciekać do tak tanich chwytów



Na forach gazeta.pl robią DOKŁADNIE to samo. Zachęcam do lektury, bo naprawdę jest to zabawne, zwłaszcza jak zapominają co pisały wcześniej ;)
Krakuska
 

Re: Mały Rynek to ściema i manipulatorzy !

Postautor: piripiri » 07 paź 2009, 22:48

gos%u0142awa pisze:
piripiri pisze:Prosiłabym ż…eby Panie z Małego Rynku przestały prowadzić dialog same ze sobą na wszystkich forach wychwalający Mały Rynek, który w rzeczywistości jest szkołą mierną, tyle, ż…e starą, ale to w tym wypadku działa na nie korzyść.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ  OSZUKAĆ !
Uż…ytkownik apik, gosława i reszta to nikt inny jak osoby związane z firmą Mały Rynek i w ten ż…enujący sposób naganiający sobie klientelę.
Sprawa jest ewidentna - wszędzie linki do strony, lista kursów jakie oferuje szkoła i niestety wpadki, bo czasami apik zapomina na jaki kurs rzekomo chodził.

Fora są od tego, ż…eby uż…ytkownik poznał obiektywną opinię na dany temat, więc podszywanie się pod ucznia jest nieuczciwą manipulacją.

Proponuję BOJKOT szkoły, która próbuje mi uniemoż…liwić znalezienie miejsca, które cieszy się AUTENTYCZNĄ renomą wśród uczniów i nie musi się uciekać do tak tanich chwytów



Co proszę? jak same ze sobą ? a z kim mam tutaj rozmawiać jak nie z osobami wypowiadającymi się w wątku?

O szkole dowiedziałam sie z internetu - miała same dobre opinie, sama nie ż…ałuję wyboru, ludzie z którymi się uczę też… podzielają moje zdanie, dlatego nie rozumiem skąd teraz taka nagonka na moją osobę
jak się komuś nie podoba ta szkoła to zawsze moż…e to napisać ale ż…eby wymagać bym się nie wupowiadała pozytywnie ??? to mi już… zalatuje antyreklamą sorry


Gosławo z Małego Rynku - i znowu wpadka ! Przecież… ty jeszcze nie zaczęłas chodzić na kurs - zaczyna się od przyszłego tygodnia ! hue hue :hahaha:
ale rozumiem, ż…e już… masz opinię wyrobioną i znasz zdanie 'współuczestników' a w ogóle skąd taka aktywność na forach? Życia Ci nie ż…al? ŻAL :ban:
piripiri
 

Re: Mały Rynek to ściema i manipulatorzy !

Postautor: gos%u0142awa » 08 paź 2009, 5:07

piripiri pisze:
gos%u0142awa pisze:
piripiri pisze:Prosiłabym ż…eby Panie z Małego Rynku przestały prowadzić dialog same ze sobą na wszystkich forach wychwalający Mały Rynek, który w rzeczywistości jest szkołą mierną, tyle, ż…e starą, ale to w tym wypadku działa na nie korzyść.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ  OSZUKAĆ !
Uż…ytkownik apik, gosława i reszta to nikt inny jak osoby związane z firmą Mały Rynek i w ten ż…enujący sposób naganiający sobie klientelę.
Sprawa jest ewidentna - wszędzie linki do strony, lista kursów jakie oferuje szkoła i niestety wpadki, bo czasami apik zapomina na jaki kurs rzekomo chodził.

Fora są od tego, ż…eby uż…ytkownik poznał obiektywną opinię na dany temat, więc podszywanie się pod ucznia jest nieuczciwą manipulacją.

Proponuję BOJKOT szkoły, która próbuje mi uniemoż…liwić znalezienie miejsca, które cieszy się AUTENTYCZNĄ renomą wśród uczniów i nie musi się uciekać do tak tanich chwytów



Co proszę? jak same ze sobą ? a z kim mam tutaj rozmawiać jak nie z osobami wypowiadającymi się w wątku?

O szkole dowiedziałam sie z internetu - miała same dobre opinie, sama nie ż…ałuję wyboru, ludzie z którymi się uczę też… podzielają moje zdanie, dlatego nie rozumiem skąd teraz taka nagonka na moją osobę
jak się komuś nie podoba ta szkoła to zawsze moż…e to napisać ale ż…eby wymagać bym się nie wupowiadała pozytywnie ??? to mi już… zalatuje antyreklamą sorry


Gosławo z Małego Rynku - i znowu wpadka ! Przecież… ty jeszcze nie zaczęłas chodzić na kurs - zaczyna się od przyszłego tygodnia ! hue hue :hahaha:
ale rozumiem, ż…e już… masz opinię wyrobioną i znasz zdanie 'współuczestników' a w ogóle skąd taka aktywność na forach? Życia Ci nie ż…al? ŻAL :ban:


Jaka wpadka człowieku ?
Chyba tobie ż…al bo widzę ,ż…e zabawa w detektywa nieźle Cię wciągnęła - niestety z kiepskim rezultatem, na wątek zaglądam bo naprawdę nie chce mi się wierzyć ,ż…e ktoś moż…e mi coś wmawiać co nie jest prawdą...
Nie znasz mnie a wiesz czy się już… uczę czy nie...? a moż…e jeszcze wiesz na jakim kierunku ? ŻE-NA-DA Moż…e mam ci jeszcze zeskanować swoje zgłoszenie ż…ebyś uwierzył/a ? heh
Powodzenia w dalszym śledztwie niedowiarku
Ale proszę napisz coś jeszcze chętnie poczytam :D
gos%u0142awa
 

POLECAM SZKOŁĘ  JĘ ZYKOWA LET'S SPEAK -RUCZAJ

Postautor: monia8907 » 20 lip 2011, 21:57

Polecam szkołę językową na Ruczaju let's Speak !!! www.letsspeak.pl
Języki do wyboru - angielski , niemiecki , hiszpański , włoski , francuski
-Fajni lektorzy
-małe grupy
-finansowo też… całkiem fajnie.

POLECAM !!!
:papa: [/b]
monia8907
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: mocny12 » 03 paź 2011, 15:48

Krakow piękne miasto
mocny12
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: Śliwencja » 27 lis 2011, 3:24

Chodziłam do Speak Up na Mogilskiej przez kilka miesięcy. Podobały mi się zajęcia i ogólnie metody nauczania. Polecam :)
Śliwencja
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: ok2 » 27 lis 2011, 21:53

Polecam linkolna
ok2
 

polecam Three Lions

Postautor: jonesbo » 04 sty 2012, 21:16

Ale wpadka z tym małym Rynkiem...dziecinada hehe. Nigdy tam nie chodzilem, ale z zadna dobra opinia sie nie spotkalem, do teraz oczywiscie :P. Wczesniej chodzilem do British Council i bylo naprawde niezle, ale troche drogo, obecnie uczestnicze w 2 semestrze, we Three Lions na Krupniczej i szczerze polecam. Maja tam rewelacyjna kadre native spekerow w dobrej cenie. I widac, ze wkladaja duzo pracy w przygotowane materialy. Watpie, zebym sie musial rozgladac za czyms innym w najblizszym czasie...
jonesbo
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 20:42

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: lasik » 18 sty 2012, 18:28

ok2 pisze:Polecam linkolna


Zgadza się, bardzo dobra szkoła
lasik
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: lokw » 12 lut 2012, 17:54

też… coś o nich słyszałem
lokw
 

sprint-lang jest dobrą szkołą, polecam

Postautor: Rita85 » 19 mar 2012, 5:12

Ja chodzę już… drugi semestr do Sprint-lang i bardzo mi się tu podoba. da się odczuć ż…e ludziom, którzy kierują tą szkołą na prawdę zależ…y na zadowoleniu klienta. Zajęcia bardzo duż…o mi dają, sa sprawdziany, zawsze zadania domowe, które póż…niej sa sprawdzane. To normalne- powie ktoś i zgodzę się z tym, ale niestety nie zawsze praktykowane. Na zajęciach bardzo duż…o się mówi i najważ…iejsze ż…e nie wszystkie rozmowy odbywają się w parach,których lektor nie słucha dokładnie i w związku z tym nie poprawia błędów (Poliglota). Dopełnieniem tego zadowlenia jest dla mnie bardzo miła atmosfera na zajęciach kameralnośc tej szkoły i bardzo wygodne fotele. Mam jeszcze uwagę do osób, które doszukują się na forach nieuczciwych praktyk ze strony pracowników szkół. Domyślać się mogę, ż…e sytuacje takie zdarzają, ale każ…dy, kto próbuje zasięgnąć opinii na temat szkoły, czy na temat jakiejkolwiek innej usługi powinie traktować z należ…ytym dystansem wypowiedzi osób uczestniczących w dyskusji. Inaczej zakładanie wątków na temat jakości ofert szkół jest bez sensu. Głosy pozytywne zostaną uznane za autoreklamę, z kolei te niepochlebne za antyreklamę i próbę wykluczenia z rynku kokurencji.
Rita85
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: krolowa_sniegu » 02 kwie 2012, 19:01

speak up na słowackiego daje rade :) po długim kolędowaniu od szkoły do szkoły trafiłam na nich. spodobały mi się sposoby ich przekazywania wiedzy, moż…liwość doboru godzin zajęć. dla kogoś kto pracuje, to idealne rozwiązanie :)
krolowa_sniegu
 

haha

Postautor: Junika » 06 kwie 2012, 4:05

Linkoln? :P chyba Lincoln od miasta w Anglii ;)
Junika
 

Cervantes vs Lincoln?

Postautor: zmierzch » 20 kwie 2012, 14:53

zastanawiam sie czy za rok zapisać się własnie do tego Lincolna (lokalizacja jest dla mnie idealna) czy do cervantesa (drogooo....) na hiszpański? mogę prosić o jakieś opnie o tej szkole Lincoln?
Ja wiem, ze w cervantesie pewnie poziom jest świetny no ale cena i w sumie z lokalizacją mi nie po drodze. No sama nie wiem... Z góry dzieki za pomoc
zmierzch
 

:)

Postautor: Ewa K » 03 cze 2012, 22:34

mogę Ci polecić Lincolna. chodzę tam ja i mam znajomą, która chodzi do innej lektorki na inny poziom i jesteśmy zadowolone. nie mam za bardzo porównania, bo to moja pierwsza szkoła, ale wydaje mi się, ż…e poziom jest bardzo przyzwoity i mam poczucie, ż…e ten kurs ma jakiś sens ;)
mam nadzieję, ż…e pomogłam
Ewa K
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: Mojalee » 19 cze 2012, 9:00

Nie są zli
Mojalee
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: coffee999 » 12 wrz 2012, 11:45

Ja polecam gorąco Lincolna. Uczyłem się tam angielskiego i francuskiego.
Bez zarzutu, bardzo przyjemnie.
coffee999
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: siala » 12 paź 2012, 9:35

Licoln, dobra szkoła mają super kadrę
siala
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: smear » 06 gru 2012, 11:23

siala pisze:Licoln, dobra szkoła mają super kadrę


Ze względu na róż…ne aspekty zdecydowanie obstawiam Speak up, szkoła ma dobrą kadrę, bardzo polecam
smear
 

FRANCUSKI w Malym Rynku odradzam

Postautor: ssss » 25 lut 2013, 20:00

Francuski - zdecydowanie nie polecam. Mała ciasna sala, wielka grupa, niewykwalifikowana lektorka nie radząca sobie z ludźmi, ślamazarna. Ucząca nie przydatnych rzeczy. Byla pasja do języka zostala niechęć i złe wspomnienia.
ssss
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: ciocia dobra rada » 25 lut 2013, 20:44

Ja to do Lincolna nie byłem przekonany, bo za duż…o dobrych opinii mieli ;D

Nie no, ż…artuję. Kumpel tam chodził, no to jak samiec za samcem poszedłem za nim. Decyzji nie ż…ałuję i szkołę mogę polecić każ…demu, kto chce się czegoś nauczyć.

Bardzo fajną kadrę mają ;)
ciocia dobra rada
 

Re: Szkoła jezykowa Kraków - Mały Rynek

Postautor: tociopaluch » 21 sie 2013, 23:35

Mnie siła rodzice zapisali na kurs wakacyjny angielskiego do szkoły Lingualand na Karmelickiej i nawet fajnie było.
tociopaluch
 

bcvXhZsJUolfQk

Postautor: Micaela » 21 paź 2013, 18:55

Coaseho teore9m je v tomto pode1ned opravdu pteoopihclnfd i pro studenty niż‡Äşż‡Ąedch roż„ćnedkż‡Ż topedcedch se jeż‡Ątż„Ăľ ve vlne1ch ż„ćeske9 beletrie:)Ale, je skuteż„ćnż„Ăľ tak "vedlejż‡Ąed", kdo zaplated tż„Ăľch 50 babek? Teore9m si doke1ż‡Äşu pż‡Ă´edstavit aplikovanfd u soudu nebo ve spre1vnedm ż‡Ă´edzened. Je prime1rnedm faż„ćelem tohoto ż‡Ă´edzened rozsoudit faż„ćastnedky, nebo najedt ż‡Ă´eż‡Ąened, ktere9 je ekonomicky nejvfdhodnż„Ăľjż‡Ąed pro spoleż„ćnost (hrozne1 formulace:) a pak nechat faż„ćastnedky sporu si o tż„Ăľch padese1t dolarż‡Ż hodit korunou?Toto ż„će1steż„ćnż„Ăľ souvised se zajedmavou ote1zkou, kterou jsme ż‡Ă´eż‡Ąili se Stevem Terretem, lektorem v Cambridge diploma in Eng and Europ law. Zda apelaż„ćned soud vyne1ż‡Ąed rozsudek pż‡Ă´edevż‡Ąedm proto, aby posoudil konre9tned odvole1ned nebo prime1rnż„Ăľ proto, aby pro futuro v re1mci ratio decidendi vyreż‡Ąil "important point of law". odpovż„Ăľż„żš byla ne1sledujedced:"So it is not correct to say that the Court of Appeal needed to decide deciding wheter specificly mr. Collins was aware or not of his trespassing . The only question the Court of Apeal needs to ask itself is: When the jury decided that Mr Collins has trespassed, did they do so on the basis of a proper description of the law of trespass as told to them by the trial judge? Ifthe answer is no , the jury's decision is not safe and the appeal would be allowed. In that sense, the Court of Appeal's judgment has 2 functions: A precedent functionThe Court of Appeal's judgment (or HL's) will answer a particular legal question referred to it from a lower court (e.g. What does trespass mean in s.9 of the Theft Act 1968?). The definition the higher court provides will crfeate a precedent which will be used by lower courts in future cases (and by lawyers and law students when discussing that area of law) An individual function The individual(s) involved in the first-instance trial in which the legal question arose (e.g. Mr Collins) have a personal interest in the answer provided by the higher court. Once the higher court has given its answer, this will impact upon whether the lower court decided the case properly. It may result in the trial court's decision being overruled (as it was in the Collin case)."
Micaela
 

SEOGjsZmyQUZY

Postautor: Ipongs » 23 paź 2013, 11:21

Ad Zdenek Kuhn: Ak tuto stranku cita tycikpy cesky student, tak gratulujem.Ad Peter:): To tam dodavat netreba. To, ci to ma zaplatit farmar alebo zeleznica nevieme ani keby sme zobrali akekolvek kriteria spravodlivosti...preco? Lebo nic nevieme o pripade samotnom. Nevieme, ci farmar nie je bohatsi, nevieme kto skor postavil svoj biznis (farma ci zeleznica), nevieme kto je spolocensky "prospesnejsi" (tu mozno porusujem zero transaction cost)a nevieme, ktory typ riesenia podobnych sporov sa nam dlhodobo oplati viac vzhladom na novo nastavene motiviacie v podnikani.Ale vieme, ze v tom momente nam akekolvek riesenie (teda nech uz je "vinny" ktokolvek) prinesie rovnako drahy vysledok.
Ipongs
 

gasnXjTcYLCSesEUfVqa

Postautor: Evina » 23 paź 2013, 11:56

Jo, a jeste k tomu zbyva dodat toto (na to Larry Solum asi zapomnel): cela ta uvaha je poanvseta na tom, ze jedinym relevantnim kriteriem k posouzeni "spravnosti" je efektivita (efficiency). To znamena, "spravne" reseni je to, ktere zpusobi, ze zeleznice nainstaluje ochranu proti jiskram. Jakykoli jiny normativni soud (typicky: "ale je preci nespravedlive, aby za to platil farmar!") je z pohledu teto teorie (a ostatne "hard-core L&E obecne) zcela irelevantni.no a dalsi vec je, ze se zde motivace "subjektu prava/ekonomickych subjektu" (abych nemluvil primo o lidech) redukuje na motivaci ekonomickou. coz muze a nemusi byt zrovna prilehave.
Evina
 

sqRHnbCmvKRr

Postautor: Atika » 23 paź 2013, 12:54

Jo, a jeste k tomu zbyva dodat toto (na to Larry Solum asi zapomnel): cela ta uvaha je poesvatna na tom, ze jedinym relevantnim kriteriem k posouzeni "spravnosti" je efektivita (efficiency). To znamena, "spravne" reseni je to, ktere zpusobi, ze zeleznice nainstaluje ochranu proti jiskram. Jakykoli jiny normativni soud (typicky: "ale je preci nespravedlive, aby za to platil farmar!") je z pohledu teto teorie (a ostatne "hard-core L&E obecne) zcela irelevantni.no a dalsi vec je, ze se zde motivace "subjektu prava/ekonomickych subjektu" (abych nemluvil primo o lidech) redukuje na motivaci ekonomickou. coz muze a nemusi byt zrovna prilehave.
Atika
 

lEvhczprgl

Postautor: Honma » 11 lis 2013, 0:24

abych tedy dokonż„ćil pż‡Ă´edchozfa favahu, ve ktere9 zż‡Ă´ejmż„Ăľ nened patrne1 fine1lned ote1zka: Jakfd me1 takovfd teore9m smysl, pokud jeho aplikace ree1lnż„Ăľ nened moż‡Äşne1? Teore9my majed sve9 kzoluo samy o sobż„Ăľ, kdyż‡Äş ne1s ohromed svou genialitou. Protoż‡Äşe se ale v tomto teore9mu nejedne1 o nijak origine1lned myż‡Ąlenkovfd postup, proż„ć si pak zaslouż‡Äşil samostatnfd post? http://mqkysgq.com zzsyvzxp [link=http://jwwiyqrc.com]jwwiyqrc[/link]
Honma
 











jykfSDRIvD

Postautor: Maha » 04 lut 2014, 8:46

It has to be received by the due date to not be late. The only pocily that has a grace period is a life insurance pocily. Once your pocily is late (which is usually two days after the due date the insurance company can issue a cancellation notice, giving you another XYZ days to pay before the pocily is cancelled.Cancellation notice time period varies from state to state by pocily type, usually anywhere between 10 and 20 days. Life insurance policies and health insurance policies don't give you a cancellation notice until AFTER the pocily is already cancelled.Your agent can give you information specific to your state, pocily type, and carrier.
Maha
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości