Kursy za granicą

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Kursy za granicą

Postautor: panna gaganna » 30 cze 2011, 17:21

Chciałabym pojechać na kurs językowy na Wyspy. Polecacie jakąś szkołę? Gdzie szukać, jak to zrobić?
panna gaganna
 


Re: Kursy za granicą

Postautor: bystrzak » 06 lip 2011, 19:10

widze ze to dalej modne bardzo. trochę przereklamowane. az takiej rewelacji nie ma. w Polsce tez się mozes dobrze nauczyć. ale szukaj ;]
bystrzak
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: bajerkaR » 06 lip 2011, 19:42

ja miło wspominam naukę na wyspach. Myślę, ż…e duż…o mi dała. Teraz prowadząc moje konwersacje online z nauczycielem native speakerem, który jest anglikiem, idzie mi na prawdę super.
bajerkaR
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: Dadzia88 » 07 lip 2011, 19:54

:) Wreszcie jakiś głos rozsądku. Moim zdaniem moż…na pojechać na wakacje i normalnie chodzić na kurs stacjonarny. Po pierwsze luźniejsze wakacje, a po drugie skuteczniejszy kurs. Wystarczy pójść na jakiś i się przekonać. Od niedawna chodzę do speak up i róż…nice widać od razu. Pozdrawiam.
Dadzia88
 

szkola jezykowa

Postautor: natalia120 » 16 wrz 2011, 17:40

Polecam EF Kursy Jezykowe za Granica. Maja duzo ofert kursow m.in w Wielkiej Brytanii, w dodatku czesto maja promocje wiec mozna pojechac za przyzwoita sumke www.ef.pl/ils :) Ogolnie jestem zadowolona z kursu. PLanuje wyjechac z EF gdzies na ferie? Moze Malaga, Barcelona? W kazdym badz razie tam gdzie jest cieplo :) Pozdrawiam
natalia120
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: looa » 26 paź 2011, 16:16

Myśle ,ze kursy stacjonarne nie muszą byc mnie efektywne niz agraniczne
looa
 

Szkoły na wyspach

Postautor: Kasik_M » 30 lis 2011, 18:19

Osobiście nie zgadzam się z powyż…szymi opiniami. Moim zdaniem nauka za granicą nie tylko daje moż…liwość uż…ywania języka również… w codziennym ż…yciu poza szkołą. Taka nauka jest najskuteczniejsza i najszybsza.

Jesli ktoś szuka dobrej szkoły językowej chciałabym polecić Delfin English School w Dublinie w Irlandii. Spędziłam w tej szkole ostatnie 2 miesiące i musze przyznać ż…e były to najlepsze 2 miesiące spędzone tu w Irlandii! Niedość ż…e w końcu naprawdę czegoś się nauczyłam! Ale poza tym poznałam wspaniałych ludzi! :) Szkoła ma świetnie dopracowany program zajęć i doświadczonych nauczycieli oraz bogaty program pozalekcyjny :) Jeśli ktoś chce poznać nowych znajomych i nauczyć się angielskiego w efetywny, szybki i tani sposób naprawdę polecam tą szkołę! :)
Kasik_M
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: buk1 » 01 gru 2011, 6:31

Jak ma się kasę warto wyjechać
buk1
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: kola1 » 18 sty 2012, 19:00

Brat spędził ro w Irlandii i zdecydowanie nauczył się spokojnie mówić, wrzucenie kogoś na bardzo głęboką wodę moż…e zdecydowanie być korzystnr
kola1
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: burrack » 12 lut 2012, 0:33

kola1 pisze:Brat spędził ro w Irlandii i zdecydowanie nauczył się spokojnie mówić, wrzucenie kogoś na bardzo głęboką wodę moż…e zdecydowanie być korzystnr


Irlandzki angielski jest dosyć specyficzny
burrack
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: bossakalinak » 22 lip 2012, 13:52

Jaka kasa wchodzi w grę na traki wyjazd językowy
bossakalinak
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: KKJ » 03 wrz 2012, 8:51

Kursy języka angielskiego za granicą zależ…ą od miejsca, w którym chcemy się uczyć. W samej Anglii występują spore róż…nice, np. tygodniowy kurs z zakwaterowaniem w Bournemouth kosztuje około 400 euro, natomiast taki sam kurs w Londynie już… ponad 500 euro. Dla zapoznania się dokłądniej z cenami i nie tylko Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.kursy-jezykowe-za-granica.pl/kursy_jezykowe-angielski.htm[/url]
KKJ
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: moss » 06 wrz 2012, 8:00

bossakalinak pisze:Jaka kasa wchodzi w grę na traki wyjazd językowy


Zależ…y jaki kraj wybierasz, najtaniej wychodzi Malta
moss
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: spiki11 » 12 paź 2012, 8:30

Obecnie i Malta nie jest taka tania
spiki11
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: Gość » 09 sty 2013, 14:57

Gość
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: Gość » 09 sty 2013, 14:59

*www.lvcenglish.com
Gość
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: Gość » 04 mar 2013, 13:48

panna gaganna pisze:Chciałabym pojechać na kurs językowy na Wyspy. Polecacie jakąś szkołę? Gdzie szukać, jak to zrobić?


Bardzo ciekawą ofertę kursów językowych za granicą moż…na znaleźć na tej stronie zobacz W ubiegłym roku koleż…anka była z nimi w Londynie.
Gość
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: juliusz88 » 25 mar 2013, 23:21

panna gaganna pisze:Chciałabym pojechać na kurs językowy na Wyspy. Polecacie jakąś szkołę? Gdzie szukać, jak to zrobić?


Bylem w tej szkole w Londynie na kursie 2-tygodniowym i moge polecic http://www.asenglish.pl/kursy-jezykowe/ ... of-english , Wimbledon do centrum rzut beretem :)
juliusz88
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: aniagr » 28 mar 2013, 17:45

moss pisze:
bossakalinak pisze:Jaka kasa wchodzi w grę na traki wyjazd językowy


Zależ…y jaki kraj wybierasz, najtaniej wychodzi Malta

Malta jest świetną propozycją jak chce się spędzić super wakacje i dodatkowo język podszkolić.My z koleż…anką już… sobie zaplanowałyśmy w te wakacje wyjazd właśnie na Maltę, pieniąż…ków trochę uzbierałyśmy w tamte wakacje.Szczegóły naszego wyjazdu na Maltę są tutaj
aniagr
 

wyjazd!

Postautor: marco6669 » 01 kwie 2013, 16:15

Nauka języka? Tylko wyjazd! Idealnie pasuje tu przykład mojej kuzynki, która nic nie kumała na lekcjach a wyjechała do stanów i teraz po roku czasu mów naprawdę dobrze (wiadomo na początku jest trudno, nikt nie mówi ze nie) Ale nie da się porównać obcowania z językiem a 3h godzin tygodniowo w szkole :/ Ja tez mam zamiar wyjechać do niej ż…eby podszkolić język. Poleca mi www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-nowego-jorku.html We wakacje się skusze :))
marco6669
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: KingaBas » 08 kwie 2013, 9:12

Wklejam poradnik z innego forum co gdzie i jak jeśli chodzi o kursy za granicą! Moż…e komuś pomoż…e ;)

"Zbliż…a się czas wakacji, który warto spędzić łącząc przyjemne z poż…ytecznym. Doradzamy jak wybrać odpowiedni na każ…dego kurs języka obcego za granicą. Info w pigułce! No to zaczynamy!
Gdzie?
To zależ…y od języka, którego chcesz się uczyć ale również… Twoich upodobań. To oczywiste, ż…e języka chińskiego najefektywniej będzie uczyć się w Chinach, a niemieckiego w Niemczech. Czasami jednak w obrębie jednego języka mamy szeroki wybór destynacji. Wtedy musimy zdecydować czy wolimy uczyć się klasycznej formy języka w tradycyjnych miejscach np. angielskiego w Anglii lub hiszpańskiego w Hiszpanii, połączyć naukę ze zwiedzaniem i podróż…ami np. angielski w USA, angielski w Niemczech, czy też… uczyć się, bawić i korzystać z uroków słońca i plaż…, a więc spędzić jednocześnie udane wakacje wybierając np. angielski na Malcie, hiszpański na Majorce czy francuski w Nicei.
Nowym ciekawym i zdobywającym coraz większa popularność trendem jest nauka języków w miejscach dla nas egzotycznych. W sezonie 2013 pojawiły się m. in. oferty kursów hiszpańskiego w Kostaryce, Ekwadorze i wraz z dotychczasowymi propozycjami kursów w Meksyku, na Kubie czy w Maroko tworzą ciekawą ofertę dla bardziej wymagających.
Co?
Kurs językowy zwykle rozpoczyna się egzaminem weryfikującym poziom zaawansowania każ…dego uczestnika, przeprowadzany jest on online jeszcze przed wyjazdem lub na miejscu w szkole przed pierwszymi zajęciami. Dzięki temu każ…dy kursant ma pewność, ż…e trafi do odpowiedniej dla niego grupy. Do wyboru pozostaje stopień intensywności kursu – od pojedynczych godzin lekcyjnych np. w trybie sam na sam z nauczycielem, do kilku godzin dziennie w kilku lub kilkunastoosobowych grupach. Tryb nauki zależ…y od oczekiwań kursanta – jeśli wyjazd ma mieć charakter rekreacyjno – turystyczny z domieszką nauki należ…y wybrać najmniejszą liczbę lekcji. Lilka godzin dziennie to już… ci꿅sza praca i zdecydowanie mniej czasu na zwiedzanie i inne rozrywki - za to efekty są o wiele większe i szybsze. Szkoły językowe oferują również… często kursy specjalistyczne np. biznesowe czy prawnicze.
Jakie zakwaterowanie?
W ofercie szkół językowych najpopularniejsze są 4 typy zakwaterowań: rodziny goszczące, hotele, samodzielne apartamenty lub rezydencje szkolne. Wszystkie z nich mają swoje zalety i wady. Warto wybrać zakwaterowanie odpowiednie do swoich wymagań i oczekiwań.
Rodziny goszczące (szczegółowa selekcja przeprowadzana przez szkołę):
+ poznanie ż…ycia mieszkańców danego kraju i kultury ‘od kuchni’
+ poznanie lokalnej kuchni
+ komunikacja w języku, którego się uczymy 24h/dobę
- ograniczony kontakt z innymi kursantami
Hotel (zwykle nie należ…ące do szkoły, wynajęte prze szkołę pokoje):
+ samodzielność
+ większe rozgraniczenie kursu od pobytu
+ hotelowe standardy
- ograniczony kontakt z innymi kursantami i mniejsza integracja
Apartamenty (samodzielne mieszkania, studia, dzielone z innymi kursantami):
+ samodzielność
+ codzienny kontakt z innymi uczestnikami kursu
+ nawiązywanie trwałych znajomości
- ryzyko rozmów w najdogodniejszym języku, niekoniecznie tym, którego chcemy się nauczyć
Rezydencje szkolne (należ…ące do szkoły, zwykle w tym samym budynku lub kompleksie):
+ bliskość szkoły
+ najlepszy kontakt z kursantami z całego świata
+ bliskość pracowników szkoły
- mniejszy kontakt z mieszkańcami i kulturą miejsca, w którym przebywamy

Mamy nadzieję, ż…e nasz poradnik w pigułce pomoż…e Wam w podejmowaniu decyzji odnośnie kursów językowych za granicą!
Zapraszamy na nasza stronę Sprachcaffe oraz do kontaktu przez naszych agentów! :)" :)
KingaBas
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2013, 12:33

a moż…e lepiej dobry native?

Postautor: AniaEdu » 09 kwie 2013, 11:14

Polecam zajęcia indywidualne z nativem na www.edueduonline.pl zamiast wyjazdu - duż…o taniej, a efekty świetne (jeśli oczywiście chce się uczyc)
Moż…esz sama sprawdzic i umowic się na bezplatna lekcje próbną u nich :)
AniaEdu
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwie 2013, 10:44

Re: Kursy za granicą

Postautor: anli » 30 lip 2013, 8:44

Ja wykupiłam sobie kurs w Szkocji w opcji first minute. Wyszedł trochę taniej, a zawsze chciałam udać się do tego właśnie kraju, więc to świetny pomysł, aby połączyć przyjemne z poż…ytecznym :)
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Kursy za granicą

Postautor: ania96 » 31 sie 2013, 8:14

Mogę polecić te szkoły. 2 lata temu byłam na kursie w Londynie, a w te wakacje w Bournemouth. Sporo moż…na załapać języka mówionego. Tylko z zakwaterowaniem nie jest tak róż…owo, bo te angielskie rodziny, u których się mieszka to z reguły emigranci, np. Jamajczycy czy Hindusi. Niby mili, ale to co innego :(.
ania96
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: goska0000 » 17 wrz 2013, 21:47

ja byłam w tym roku w Londynie na kursie językowym - powiem jedno: było fenomenalnie! wspominam baardzo miło i w przyszłym roku też… na pewno wybiorę się z nimi (korzystałam z usług Agencji Atas), moż…e nie Londyn, ale coś bardziej słonecznego, ale to zobaczymy. :) wracając: zajęcia z lektorami zorganizowane świetnie, nauka naprawdę intensywna, trafiłam na świetną rodzinkę (a takie rozmowy codziennie z Brytyjczykami sa na wagę złota jeż…eli chodzi o naukę języka!). ja jestem bardzo zadowolona.
goska0000
 

Re: Kursy za granicą

Postautor: Olegka » 11 gru 2013, 0:09

Ja myślę nad nauką języka Hiszpańskiego. Strasznie mi się podoba, a poza tym jest takim drugim "angielskim" - obowiązuje w wielu krajach (Karaiby, Ameryka Południowa), czyli była by fajna opcja na pracę w przyszłości. Zastanawiam się nad jakimś kursem w Barcelonie w Hiszpanii. Niedaleko, a i samo miasto piękne, moż…na by pozwiedzać w międzyczasie. Muszę zrobić rozeznanie.
Olegka
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2013, 23:53


Re: Kursy za granicą

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 8:35

Myśle ,ze kursy stacjonarne nie muszą byc mnie efektywne niz agraniczne
Korzystałem z kursów w Polsce i byłem zadowolony. Jadąc zagranicę na zwiedzanie czułem się pewnie i nie miałem problemu z komunikacją.

------------

http://northguide.pl
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości