NA NIEMIECKI PLISSSS

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: NA NIEMIECKI PLISSSS

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 15:32

czy ktoś potrafi mi to przetłumaczyć??? BŁAGAM juz nie wiem co mam robić pomóż…cie.. potrzebuje na czwartek z góry dzięki NIE MUSI TO BYC DOKLADNIE BYLE BYMNIE WIECEJ W TAKIM SENSIE

Gmina Suszec składa się z 6 sołectw: Suszec, Kobielice, Kryry, Mizerów, Radostowice
i Rudziczka.
Jest tu dogodna lokalizacja komunikacyjna oraz świetne warunki geograficzno-przyrodnicze: bliskość ośrodków miejskich, terenów leśnych, akwenów wodnych i spokojna okolica.
Suszec jest gminą górniczo-rolniczą. Największym zakładem pracy w gminie jest kopalnia węgla kamiennego „Krupiński”. Zatrudnia ona 2700 pracowników. Niestety, na skutek jej działania Suszec ponosi również… straty spowodowane szkodami górniczymi

W 2002 roku została oddana się jedna z największych inwestycji w ostatnich latach -nowoczesna, wielofunkcyjna hala sportowa w Suszcu. Hala przeznaczona jest do rozgrywania gier sportowych o randze krajowej i międzynarodowej w ośmiu dyscyplinach (piłka ręczna i siatkowa, koszykówka, tenis ziemny i stołowy, gimnastyka artystyczna, akrobatyka, sporty walki), wyposaż…ona jest w ponad 300 miejsc siedzących. Hala posiada takż…e centrum odnowy biologicznej, w postaci sauny, siłowni, oraz pomieszczenia masaż…u.

W Suszcu znajduje się kościół parafialny pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Wybudowany jest w stylu neogotyckim.

Teren gminy otaczają praktycznie ze wszystkich stron lasy – pozostałości Puszczy Pszczyńskiej. Część lasów na terenie Suszca i Rudziczki należ…y do parku krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”.

Odwiedzający gminę Suszec turyści mają do dyspozycji szeroką bazę wypoczynkowo-rekreacyjną. W południowej części Suszca istnieje atrakcyjny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy o nazwie "Gwaruś" z akwenem wodnym. Okresie letnim moż…na tam uprawiać sporty wodne oraz wędkarstwo. Malownicze położ…enie ośrodka stwarza doskonałe miejsce wypoczynku.
Wszystko to sprawia, ż…e Suszec to doskonałe miejsce dla turystyki pieszej i rowerowej oraz innych form aktywnego spędzania wolnego czasu.
Visitor
 


Re: NA NIEMIECKI PLISSSS

Postautor: panzlondynu » 03 paź 2019, 14:30

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak będą po niemiecku "sprezyny wedkarskie" ? Z góry bardzo dziękuję!
panzlondynu
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 sty 2019, 12:39




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości