pomozcie kochani blagam was! ang :).

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 03 lis 2005, 15:52

co to znaczy to gizmo bo w tym slowniku niby jest tlumaczenie ale jak to jednym slowkiem ujac w polski?? a co to znaczy i'm not doing it round here?? a hit the balance??? a they haven't got their heads around?? a you can lose yourself to it very easily?? pomozcie kochani!!!blagam was!!
Visitor
 


Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 03 lis 2005, 16:04

W polskim jest takie slowko "wichajster". Pochodzi od niemieckiego "wie heisst er?" - "jak to się nazywa?", "ten, no...".Kiedy np. cos naprawiamy, uzywamy róż…nych narzędzi i umyka nam nazwa jednego z nich, zwracamy się do osoby obecnej przy pracy: "podaj mi ten, no..." albo (tak mówią moi dziadkowie) "gdzie jest ten wichajster?". I to jest właśnie 'gizmo'.
Visitor
 

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 04 lis 2005, 21:36

dzieki za pomoc dobry i mądry czlowieku ale w tym tekscie co ja znalazlam to słówko to tam jest mowa ze ludzie kiedys kupowali poż…ądne buty a teraz kupują shoddy goods (buble) i gizmos no i wiesz........w tym kontekscie to raczej nie pasuje "ten,no" bo tam juz potem jest kropka koniec zdania. a poza tym wtlumaczeniu tego slownika( w ling) pisze ze gizmo to znowu jakies urządzenie potrzbne ja juz nic z tego nie rozumiem ........
Visitor
 

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: xeo » 04 lis 2005, 21:56

no dobrze Ci tłumaczy... kupują takie buty i takie i inne ustrojstwo, uż…ywasz tego jak nie wiesz jak coś się nazywa, mówisz np. podaj mi pilnik, srubokret i to tam (to "coś" co nie umiesz nazwać)

np.
hi-tech gizmos - supernowoczesne gadż…ety/ustrojstwo/duperele/pierdółki/bzdety/coś/urządzonka/szmery-bajery :P (roznie sobie to mozesz nazwac)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 05 lis 2005, 9:45

dzieki wielkie za odpowiedz jestem mistrzem ponad mistrzow góru z angielskiego;)!!!juz kolejny raz mi pomogles i ty u góry kolego tez!dzieki wam! wielkie!!!;)....
Visitor
 

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 05 lis 2005, 9:48

dzieki wielkie za odpowiedz jestem mistrzem ponad mistrzow góru z angielskiego;)!!!juz kolejny raz mi pomogles i ty u góry kolego tez!dzieki wam! wielkie!!!;)....
Visitor
 

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 05 lis 2005, 9:51

dzieki wielkie za odpowiedz jestem mistrzem ponad mistrzow góru z angielskiego;)!!!juz kolejny raz mi pomogles i ty u góry kolego tez!dzieki wam! wielkie!!!;)....
Visitor
 

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 05 lis 2005, 9:54

dzieki wielkie za odpowiedz jestem mistrzem ponad mistrzow góru z angielskiego;)!!!juz kolejny raz mi pomogles i ty u góry kolego tez!dzieki wam! wielkie!!!;)....
Visitor
 

Re: pomozcie kochani blagam was! ang :).

Postautor: Visitor » 06 lis 2005, 20:07

dzieki wielkie za odpowiedz jestem mistrzem ponad mistrzow góru z angielskiego;)!!!juz kolejny raz mi pomogles i ty u góry kolego tez!dzieki wam! wielkie!!!;)....
Visitor
 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości