Proszę o przetłumaczenie textu z Niemca !!

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: Proszę o przetłumaczenie textu z Niemca !!

Postautor: Visitor » 22 lut 2006, 15:26

Oto text:

Zubereitung:
Reis(zwei Tassen)waschen und im Sieb abtropfen lassen.Tomaten(sechs Stuck)hauten,klein schneiden.
Zwei Essloffel Ol erhitzen und eine gewurfelte Zwiebel darin glasig werden lassen.Die Tomaten zugeben.
Unter Wenden andunsten.Reis dazugeben ,anbraten.Dann mit 4 Tassen kochendem Wasser aufgiesen,etwas
salzen,kraftig mischen.Mit Basilikum bestreuen ,den Kase(etwa hundert Gramm)daruber geben.
Ca.30 Minuten backen.

i jeszcze te słówko: Prise nie wiem co oznacza bo w zadaniu mam 1 Prise
Visitor
 


Re: Proszę o przetłumaczenie textu z Niemca !!

Postautor: Visitor » 22 lut 2006, 16:00

Oto text:

Zubereitung:
Reis(zwei Tassen)waschen und im Sieb abtropfen lassen.Tomaten(sechs Stuck)hauten,klein schneiden.
Zwei Essloffel Ol erhitzen und eine gewurfelte Zwiebel darin glasig werden lassen.Die Tomaten zugeben.
Unter Wenden andunsten.Reis dazugeben ,anbraten.Dann mit 4 Tassen kochendem Wasser aufgiesen,etwas
salzen,kraftig mischen.Mit Basilikum bestreuen ,den Kase(etwa hundert Gramm)daruber geben.
Ca.30 Minuten backen.

i jeszcze te słówko: Prise nie wiem co oznacza bo w zadaniu mam 1 Prise

Przygotowanie:
Ryż… (dwie filiż…anki)przemyć i przecedzić przez sito. Pomidory (6 sztuk)obrać ze skóry i drobno pokroić. Rozgrzać dwie łyż…ki stołowe olejui rozdrobnioną cebulę dodać i zeszklić. Dodać pomidory. Dusić pod pokrywką. dodać ryż…, przysmazyć Później zalać 4 filiż…ankami gotującej się wody, trochę posolić, mocno mieszając. dodać bazylii na wierzch dodać ser (około 100 gram). Piec około 30 min.
Prise to szczypta, np szczypta soli
Visitor
 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości