Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: admin » 30 mar 2012, 21:45

Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Języki obce stanowią dziś kluczowy element edukacji. Tylko nieliczni ograniczają się jednak do obowiązkowych zajęć w szkole, korzystając jednocześnie z kosztownych korepetycji albo specjalnych kursów. Nauka języków okazuje się zaskakująco kosztowna.

Edukacja językowa w polskich szkołach ma ogromny wpływ na poziom kompetencji młodzież…y. Znajomość języków obcych decyduje o losie ucznia na rynku pracy, zwiększa potencjał jego kariery zawodowej oraz sprzyja międzynarodowym kontaktom. Łatwo więc sobie wyobrazić jak wiele zależ…y od kondycji polskiej oświaty.
( Czytaj więcej )

Zapraszamy do dyskusji w niniejszym wątku. Jeśli macie jakiekolwiek spostrzeż…enia dotyczące artykułu lub własne doświadczenia w tym temacie.
admin
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2007, 1:02


Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: KamilKuczynski » 31 mar 2012, 22:42

Czytaj po angielsku - warto wybrać ciekawą anglojęzyczną lekturę napisaną stosunkowo prostym językiem i czytać! Jest to świetna okazja do poszerzenia słownictwa (warto czytając mieć pod ręką słownik) i szybkiego oswojenia się z językiem.

Z tym się zgadzam, po z tym fragmentem: (warto czytając mieć pod ręką słownik) . Moim zdaniem oznacza to, ż…e tekst jest za trudny. Zauważ…yłem, ż…e najlepiej czyta się książ…ki i teksty które się rozumie w 95% procentach. Wtedy też… najszybciej zapamiętywałem słówka.

Niewydolny system

Moim zdaniem poza nieskutecznymi metodami problemem jest takż…e ilość czasu. Aby w miarę szybko się nauczyć języka obcego należ…y się go uczyć po godzinę lub 2 dziennie.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: 1Kludiusz1 » 01 kwie 2012, 17:13

Ja jednak uważ…am, ze dobrze jest wybrać jakąś dobrą szkołę językową, nie moż…na tylko patrzeć na cenę, ale jak ona przekłada się na zdobywaną wiedzę
1Kludiusz1
 

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: pluchy » 03 kwie 2012, 16:25

Zawsze warto wybierać sprawdzone szkoły
pluchy
 


baby-english.pl

Postautor: Marta28 » 06 kwie 2012, 13:58

Hej! Chciałabym polecić Wam mój blog, w którym połączyłam dwie moje największe pasje - mojego synka i język angielski. Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim i chciałam zrobić coś ciekawego, innego, abstrahując od pieluch i mleka. W ten sposób powstało BABY-ENGLISH - piszę o codziennych problemach i rozmyślaniach młodej mamy, a w tekst wplatam wyraż…enia i słowa z języka angielskiego. Raz po raz dorzucam też… coś z gramatyki. Od tak - przyjemne z poż…ytecznym!!!!
Zapraszam - czytajcie, piszcie co Was interesuje, jakie macie problemy i zapytania - dotyczące dzieci i języka!!!! Spędźmy ten czas razem!!! :przytul:
Zupełnie za darmo!!!

Zapraszam na www.baby-english.pl
Marta28
 

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: KamilKuczynski » 06 kwie 2012, 14:33

Sam tekst się czyta dziwnie Marto, bo to niespotykane pisać w takiej formie.

Filmiki też… są bardzo ciekawe.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: kasiek15 » 07 maja 2012, 16:38

KamilKuczynski pisze:Moim zdaniem poza nieskutecznymi metodami problemem jest takż…e ilość czasu. Aby w miarę szybko się nauczyć języka obcego należ…y się go uczyć po godzinę lub 2 dziennie.


Jest szansa, ż…e godzina czy dwie SAMODZIELNEJ nauki języka w domu przyniesie zamierzony efekt? Na co najlepiej zwracać uwagę?
"Kiedy jest ci tak źle, ż…e już… gorzej być nie moż…e, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej." || online sennik, horoskop parterski
kasiek15
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2012, 16:13

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: KamilKuczynski » 07 maja 2012, 17:05

kasiek15 pisze:
KamilKuczynski pisze:Moim zdaniem poza nieskutecznymi metodami problemem jest takż…e ilość czasu. Aby w miarę szybko się nauczyć języka obcego należ…y się go uczyć po godzinę lub 2 dziennie.


Jest szansa, ż…e godzina czy dwie SAMODZIELNEJ nauki języka w domu przyniesie zamierzony efekt? Na co najlepiej zwracać uwagę?


To zależ…y co chcesz osiągnąć? Moim zdaniem:

- przy zdawaniu egzaminu: podręczniki do tego przygtowujące

- mówienie: duż…o słuchania i praktyka tak jak jest to opisane w darmowym kursie w mojej stopce

- czytanie- to wiadomo duż…o czytać

Natomiast co do gramatyki to moim zdaniem warto nauczyć się 20% najważ…niejszych zasad, które w ogromnej większości wystarczą aż… do poziomu bardzo zaawansowanego. Dzięki temu nie zniechęcisz się już… na samym początku, a słuchając i czytając będziesz robił szybkie postępy. Dzięki temu będziesz miał jeszcze więcej zapału i jeszcze szybciej pochłaniał angielski.

Musisz takż…e pamiętać, ż…e najważ…niejsze są emocje. Jeż…eli będziesz podchodził z zapałem do nauki to będzie ona przebiegała o wiele szybciej. Ja zapamiętuje od razu słówka z tekstu, który mnie bardzo interesuje. Na przykład ostatnio czytałem o porwaniach hinduskich dziewcząt w Pakistanie i przymusowej ich konwersji. [url][/url]
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Wariat1 » 03 wrz 2012, 21:38

KamilKuczynski pisze:
Czytaj po angielsku - warto wybrać ciekawą anglojęzyczną lekturę napisaną stosunkowo prostym językiem i czytać! Jest to świetna okazja do poszerzenia słownictwa (warto czytając mieć pod ręką słownik) i szybkiego oswojenia się z językiem.


Również… się zgadzam z powyż…szym stwierdzeniem. Na początek proponuję coś z wciągających trillerów np. Harlana Cobena "promise me".
Wariat1
 

język

Postautor: Ziom18 » 05 wrz 2012, 17:38

To prawda, najlepiej jest czytać książ…ki po angielski, mówić duż…o i ogólnie mieć kontakt z językiem na co dzień. Z książ…ek Cobena to osobiście wolę Caught
Ziom18
 

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: english... » 06 wrz 2012, 16:38

Aby szybko nauczyć się rozmawiać po angielsku zacznijcie od nauki zwrotów, które statystyczna anglojęzyczna osoba uż…ywa się na co dzień. Tych zdań, każ…dy moż…e nauczyć sie w naturalny sposób odsłuchując kilkanaście lub kilkadziesiąt razy specjalnie przygotowane nagrania mp3 takie jak te: Angielskie Rozmówki - YouTube..

Posłuchajcie kilkanaście razy powyż…szego nagrania, aby przekonać się jak wiele zdań, które tam występują już… pamiętasz.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: KamilKuczynski » 07 wrz 2012, 22:33

Jeż…eli takiego audiobooka posłucha się 30 razy z pełną koncentracją to zaczyna się mówić automatycznie zwrotami z takiego nagrania.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Kum81 » 18 lut 2014, 15:16

Trzeba się po prostu maksymalnie zmotywować ż…eby wykorzystać maksymalnie czas na kursie,a poza tym korzystać z darmowych książ…ek i materiałów w sieci.
Kum81
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2014, 14:58

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: marcin.henel » 21 maja 2014, 19:09

kasiek15 pisze:
KamilKuczynski pisze:Moim zdaniem poza nieskutecznymi metodami problemem jest takż…e ilość czasu. Aby w miarę szybko się nauczyć języka obcego należ…y się go uczyć po godzinę lub 2 dziennie.


Jest szansa, ż…e godzina czy dwie SAMODZIELNEJ nauki języka w domu przyniesie zamierzony efekt? Na co najlepiej zwracać uwagę?


Oczywiście, ż…e będzie efekt, ale mało kto potrafi się samodzielnie zmobilizować do tak intensywnej nauki przez dłuż…szy okres.

Poza tym najczęściej zupełnie nieświadomie nabywa się złych nawyków, które później moż…e być ci꿅ko zmienić. Temu moż…na jednak zapobiec przynajmniej raz na jakiś czas spotykając się z nauczycielem. Dobry lektor zresztą sam dopasuje materiały do potrzeb ucznia, tak aby mógł uczyć się samodzielnie. Wtedy na lekcjach przede wszystkim weryfikowana jest zdobyta samodzielnie wiedza.
Marcin Henel- przedstawiciel szkoły „korepetycje online”. Zainteresowane osoby zapraszam na naszą stronę: Nauka angielskiego przez Skype.
marcin.henel
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:59

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Misiek321 » 25 sie 2014, 21:43

Wg mnie najlepszym sposobem na naukę jest kształcenie online. Ja sam korzystam z :www.chatterbox.pl i jestem bardzo zadowolony z pracy na tej platformie i polecam ją każ…demu kto tylko myśli o nauce angielskiego online.
Misiek321
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:11

On-line

Postautor: Misiek321 » 25 sie 2014, 21:43

Wg mnie najlepszym sposobem na naukę jest kształcenie online. Ja sam korzystam z : www.chatterbox.pl i jestem bardzo zadowolony z pracy na tej platformie i polecam ją każ…demu kto tylko myśli o nauce angielskiego online.
Misiek321
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:11

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Radomilaeu94 » 05 wrz 2014, 10:56

Ja bym znalazła kogoś z Anglii do rozmów przez Skype'a. Moż…na liznąć autentycznego brytyjskiego akcentu, ma się styczność z ż…ywym językiem. Moż…e nie jest to świetna metoda przed egzaminami państwowymi w Polsce, ale jak najbardziej praktyczna, bo ćwiczy umiejętność płynnego mówienia.
Radomilaeu94
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2014, 21:58

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Majamiko » 08 wrz 2014, 10:07

rozmawianie ze sobą przez skype faktycznie pomaga, o ile osoba z drugiej strony zna język perfect albo jest nativem
Majamiko
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 08 wrz 2014, 8:07

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: marcinwroblewski » 19 wrz 2014, 8:58

To rozmawianie przez skype z osobą z Anglii jest dość ciekawym rozwiązaniem. Sam musze z niego skorzystać. Mam znajomego w Anglii, który od dzieciństwa jest na wyspach. Lepiej jest rozmawiać z rodowitym anglikiem czy moż…e być też… osoba, która 15 lat mieszka w Anglii?
marcinwroblewski
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2014, 8:10

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Withir » 18 gru 2014, 12:54

Najgorsze są początki. Z językiem angielskim jest o tyle prosto, że jest wszędzie. Nie ma problemu z osłuchaniem się np. Warto tłumaczyć piosenki, czytać książki po angielsku (nawet jeśli na początku rozumiemy 50%).
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: kopcia666 » 23 gru 2014, 7:28

Ja uczę się czytając, słuchając i oglądając po angielksu. Mam spory zasób słów ale problem z tworzeniem zdań co właśnie wiąże się z małym osłuchaniem języka.
Klienci instytucji finansowych coraz chętniej sięgają po pożyczka hipoteczna bez KRD Warszawa. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na internetowej stronie banku, aby szybko pozyskać pieniądze na zakup domu.
kopcia666
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2014, 22:58

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: LukLev » 27 gru 2014, 23:37

kopcia666 pisze:Ja uczę się czytając, słuchając i oglądając po angielksu. Mam spory zasób słów ale problem z tworzeniem zdań co właśnie wiąże się z małym osłuchaniem języka.

To dlaczego nie zaczniesz uczyć się najczęściej używanych angielskich zdań i zwrotów? Jeżeli jak piszesz znasz sporo słówek, to ta metoda nauki będzie dla Ciebie wręcz idealna do szybkiego przełamania się w tworzeniu zdań po angielsku. Ja uczyłem się właśnie w ten sposób i gwarantuję, ze to działa. Więcej o tej metodzie pisałem zresztą na swojej stronie: Szybka nauka mówienia po angielsku.
________________________________________________________________________________________________________________________________
Angielski dla początkujących - zobacz metody, które szybko uczą rozumieć angielski.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Withir » 24 sty 2015, 9:15

Obecnie jeśli tylko mamy chęci można spokojnie uczyć się angielskiego na własną rękę. Jest pełno materiałów: książek, kursów online, nagrań całych lekcji na youtube, blogów językowych, fiszek, ćwiczeń z gramatyki. Kiedy są rzeczy z którymi internet nam nie pomoże bierzemy prywatne lekcje. Na pewno nie zbankrutujecie :)
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: bambolina » 11 maja 2015, 21:51

Dokładnie - można uczyć się na własna rękę i nie wydać na tą naukę majątku. Ja uczę się z niebieskich fiszek. Nie są drogie, a fajnie wydane. Metoda tania, a słownictwo mam w jednym paluszku ;) Można? Można!
bambolina
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2015, 21:49

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: asik6 » 19 maja 2015, 12:17

ja proponuje kurs :) według mnie najlepsze wyjście :)
asik6
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2015, 14:37

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: english... » 24 maja 2015, 4:22

asik6 pisze:ja proponuje kurs :) według mnie najlepsze wyjście :)

Zgadzam się. Najlepiej wybrac dobry kurs w sieci i uczyć się online.
Osobiście według mnie najlepszy stosunek ceny do jakości oferuje kurs do nauki na stronie eTutor.
Potwierdzają to nie tylko osoby z mojego otoczenia, które uczą się na tej stronie, ale również ogólne opinie użytkowników tego portalu (a jest ich już prawie 400 000.
_____________________
Angielski przez Internet - wszystko na temat nauki angielskiego online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: bambolina » 28 sie 2015, 21:22

Withir pisze:Obecnie jeśli tylko mamy chęci można spokojnie uczyć się angielskiego na własną rękę. Jest pełno materiałów: książek, kursów online, nagrań całych lekcji na youtube, blogów językowych, fiszek, ćwiczeń z gramatyki. Kiedy są rzeczy z którymi internet nam nie pomoże bierzemy prywatne lekcje. Na pewno nie zbankrutujecie :)


I tu się zgodzę :) Trzeba umiejętnie dobierać materiały, które są rzeczywiście w fajnych cenach na wyciągnięcie ręki, a przy tym są mega pomocne :) Chwale sobie niebieskie fiszki, a ostatnio trafiłam na nie w biedronce w dobrej cenie. Wchodzę tez na bloga fiszki kropka pl bo tam dają też fajne rady. Gadam dużo po angielsku z moja współlokatorką i piszę z obcojęzycznymi znajomymi. I nie wydaję przy tym za dużo :)
bambolina
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2015, 21:49

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Piach » 08 wrz 2015, 12:42

Ja ostatnio zacząłem pisać bloga o strategiach nauki języków : problemyjezykowe.blogspot.com . Może ktoś jest ktoś zainteresowany, więc polecam :)
Piach
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2015, 12:38

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Topa12 » 24 lut 2016, 10:46

Dzięki, sprawdzę jak będę miał czas co tam napisałeś ciekawego. :)
Topa12
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2016, 10:40

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Przeemeg » 10 mar 2016, 15:01

Jak ktoś jest zaradny to żadne korepetycje mu nie potrzebne tylko samozaparcie... można się samemu uczyć, na korkach i tak Ci mało co wytłumaczą.
Przeemeg
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2016, 14:52

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: aleksandra.eska » 16 mar 2016, 15:30

Zgodzę się z poprzednikiem - samozaparcie to podstawa. W internecie jest wszystko czego potrzebujesz, żeby samemu i prawie za darmo nauczyć się języka. Co więcej - internet może tez pomóc z tym samozaparciem ;). Na przykład tutaj - 10 fajnych i bardzo prostych sposobów, żeby faktycznie codziennie uczyć się języka i nie tracić motywacji, nawet bez nauczyciela. http://blog.fiszkoteka.pl/jak-zmotywowa ... odniu,684/
aleksandra.eska
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:09

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: poczkiewicz » 22 mar 2016, 18:14

warto iść na korepetycje albo poprostu wyjechać tam do pracy :)
www.yespiotrkow.pl - Twoja Szkoła językowa
poczkiewicz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2016, 18:08

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: muchasty » 15 lip 2016, 14:31

Warto wyjechać do pracy. Nawet praca sprzątacza/sprzątaczki pozwala na codzienny kontakt z językiem i podciągnięcie się w nim.
muchasty
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2015, 15:07

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Krecha » 18 lip 2016, 11:56

Jasne. Ja byłem rok w UK, pracowałem w magazynie. Języka nauczyłem się lepiej, niż przez 12 lat w szkole.
Krecha
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:53

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: believe88 » 05 sie 2016, 9:58

zgadzam się z tym, że dobry ang i niemiecki w Polsce teraz to klucz to powodzenia na rynku pracy. Wystarczy spojrzeć na oferty pracy zamieszczone na portalu http://www.linguajob.pl/ (najpopularniejszy portal pracy dla specjalistów językowych) i od razu widać, że oferty są konkretne, gwarantujące dobre zarobki i co najważniejsze jest ich wiele.
believe88
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2015, 10:30

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: betko » 10 wrz 2016, 14:51

Angielskiego uczę się sam, jest mi potrzeby w pracy, do kontaktu z prawnikami amerykańskimi w szczególności. Nigdy nie bylem na żadnym kursie, nie miałem korepetytora. Oczywiście rozmówki i inne skrypty oraz słownik ale przede wszystkim oglądanie ulubionych filmów bez dubbingu i lektora, jak Lot nad Kukułczym Gniazdem, Mechaniczna Pomarańcza, anglojęzyczne programy w radio i TV oraz mówienie po angielsku samemu do siebie. To wystarczyło, żeby moc się dogadać na wiele tematów a praktyka w rozmowach z owymi prawnikami z USA dopełniła niemal reszty. jedna uwaga: bardzo podoba mi się ten język i lubię się go uczyć.
Darmowe porady prawne i finansowe online - http://pamietnikwindykatora.pl/
betko
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2016, 14:16

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: tatwoj12 » 25 paź 2016, 20:53

Po prostu wybrać taka szkołę językową , która nie tylko ma atrakcyjną ofertę pod względem lektorów ale rowniez pod względem cenowym . bardzo atrakcyjna oferte ma np pi school , tutaj chociażby za stworzenie 3 osobowej grupy dostajesz zniżke na zajęcia ;)
tatwoj12
junior fellow
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 mar 2016, 16:10

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: nala1 » 02 sty 2017, 19:30

Myślę, że warto zacząć od podstawowych słówek i zdań. Ja ostatnio zakupiłam tanią książkę http://aros.pl/ksiazka/angielski-w-tlumaczeniach-sytuacje--cd i mogę ją szczerze polecić tym którzy muszą się pilnie obeznać z słownictwem np na wakacje... nie jest droga a daje super efekty w krótkim czasie, plus płyta CD pomaga nam udoskonalać mowę i umiejętności słuchania.
nala1
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2017, 19:13

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: GordonR » 06 sty 2017, 22:11

Najlepiej uczyć się samemu:) żadne pieniądze nie kupią chęci i samozaparcia :) ja ucze się z fiszek i różnych list słówek np. https://notatek.pl/angielski-slowka-businessowe potem biorę się za gramatyke i tak codziennie:)
GordonR
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:53

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: damian M » 20 lut 2017, 22:39

Z nauką angielskiego bez chęci i pozytywnego nastawiania, ani róż... ;) :hura:
Nauka to podstawa
Wszytko bez nauki to nic
damian M
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:32

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: szymon768 » 22 lut 2017, 9:43

po kolegach chyba to najlepsza droga

pokoje zakopane centrum
szymon768
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:42

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: candy6 » 26 lut 2017, 17:43

Ja bym postawiła na dobrą szkołę językową. Taka inwestycja się zwróci, bo pozostanie Nam bezcenna wiedza. Zresztą pracodawcy np. podczas rekrutacji niezwykle przychylnym okiem patrzą na znajomość języków obcych. Jeśli szukasz jakiejś dobrej szkoły językowej to sprawdź ofertę http://www.warszawa.lincoln.edu.pl/
Słyszałam, że mają doskonałych lektorów, a przy okazji możesz się uczyć zgodnie z Twoimi preferencjami np. korzystając z fiszek czy nagrań audio. Dobrze przygotują Cię do zdania certyfikatu językowego.
candy6
junior fellow
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:25

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: olek3t » 03 mar 2017, 11:27

No dobra szkoła językowa to podstawa.
_______
https://www.restartagd.pl/
olek3t
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 02 mar 2017, 20:41

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: damian M » 30 mar 2017, 19:05

Uważam, że najważniejsza jest praktyka i chęci ;) Ja uczyłem się języka w Londynie jak sprzątałem i po godzinach zwalczałem owady. :spoko:
damian M
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:32

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: zlociutenko » 06 cze 2019, 17:35

kursy eskk są dość rozbudowane, a nie drogie: https://eskk.pl/kursy-angielskiego
generalnie te kursy pozwalają zrobić cały kompletny jeden poziom, są bardziej opłacalne niż kursy stacjoanrne
zlociutenko
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 14:05

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: erneststephens21 » 11 lip 2019, 4:49

This release is really informative and shows a good example of a nature-friendly project we can all spend our time on. soccer manager
erneststephens21
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2019, 2:37

Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: CzerwonyMark » 18 gru 2019, 19:29

Polecam jakieś kursy online, które są za darmo.
CzerwonyMark
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2019, 19:27


Re: Jak uczyć się języka i nie zbankrutować

Postautor: Monster948 » 26 mar 2021, 12:02

Ja tam się uczę języka przez internet i jestem naprawdę bardzo ciekawy. To jest wspaniała sprawa w moim przekonaniu!!!
________________________
Dyplomowe prace z prawa
Awatar użytkownika
Monster948
junior fellow
 
Posty: 259
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:27


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości