Wymowa Waszych nauczycieli

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: Visitor » 03 maja 2008, 15:58

Jaki poziom reprezentują Wasi nauczyciele jeśli chodzi o wymowę, akcent i w ogóle posługiwanie się językiem angielskim w mowie ? Czy Wasi nauczyciele prowadzę zajęcia tylko i wyłącznie po angielsku ?
Visitor
 


Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: Gość » 04 cze 2008, 22:31

Wydaje mi się, ż…e większość nauczycieli nie przywiązuje do wymowy szczególnej uwagi.
Gość
 

Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: Oshin » 05 cze 2008, 17:47

A moja pani od geografii przywiązuje do wymowy duż…ą uwagę. Zawsze bardzo dokładnie wymawia wszystkie "ę" i "ą"...
Oshin
 

Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: nit-picker » 05 cze 2008, 19:36

To jest błąd (np. "piĘ tnaście" albo chociaż… "ę" na końcu czasowników w 1. osobie liczby pojedynczej)
nit-picker
 

Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: Gość » 27 cze 2008, 8:25

Mówimy o wymowie angielskiej, nie polskiej.
Gość
 

Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: Gosia_20 » 03 lip 2008, 15:01

Również… odnoszę wraż…enie, ż…e nauczyciele języków obcych nie przywiązują duż…ej uwagi do wymowy uczniów, twierdząc, ż…e priorytetem przy rozpoczęciu nauki powinna być gramatyka i słownictwo, natomiast prawidłowa wymowa pojawi się z czasem. Jest to oczywiście wielki błąd,
o czym przekonałam się, gdy zaczęłam studiować anglistykę i całe moje dotychczasowe wyobraż…enie o standartowym akcencie brytyjskim pękły jak bańka mydlana. Jeśli nauczyciele nie poprawiają błędów uczniów,
to automatycznie wymowa ta zostanie przez nich uznana za prawdiłową, co z kolei wyjaśnia częściowo problemy z listeningiem (uczniowie nie odróż…niają słów, ponieważ… znają tylko ich formę pisaną). Wymowa powinna być celowo nauczana w szkole i wcale nie musi się opierać wyłącznie na "strasznych" transkrypcjach fonetycznych.
Gosia_20
 

Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: Illika » 03 lip 2008, 22:26

Moja nauczycielka mówi naprawdę ładnie. Niestety... takiej wymowy nas nie uczy. Poprawia jedynie oczywiste błędy...
Illika
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:22

Re: Wymowa Waszych nauczycieli

Postautor: nit-picker » 06 lip 2008, 20:04

Gosia_20 pisze: Jest to oczywiście wielki błąd,
o czym przekonałam się, gdy zaczęłam studiować anglistykę i całe moje dotychczasowe wyobraż…enie o standartowym akcencie brytyjskim pękły jak bańka mydlana.

W szkole nie ma czasu na takie ćwiczenia. Ktoś, kto interesuje się j. angielskim albo/i ma zamiar iść na anglistykę, powinien sam doskonalić swój tzw. akcent i zdobyć podstawowe informacje nt. wymowy angielskiej.
PS. Studentka studiów językowych pisze 'standartowym'?

Jeśli nauczyciele nie poprawiają błędów uczniów,
to automatycznie wymowa ta zostanie przez nich uznana za prawdiłową, co z kolei wyjaśnia częściowo problemy z listeningiem (uczniowie nie odróż…niają słów, ponieważ… znają tylko ich formę pisaną).

Problemy z listeningiem nie są spowodowane złą wymową uczniów, lecz przede wszystkim niedostateczną liczbą ćwiczeń ze słuchania. Większość uczniów samemu nie ćwiczy słuchania, czego efekty widać potem na maturze.
nit-picker
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości