Nauka mówienia - dziecko w 5 klasie podstawówki

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

Nauka mówienia - dziecko w 5 klasie podstawówki

Postautor: Gość » 16 lis 2011, 3:11

Witam!
Od niedawna udzielam korepetycji 11-latkowi (piąta klasa podstawówki). Jego rodzice zaznaczyli, ż…e chodzi im o naukę mówienia, a nie typowe klepanie gramatyki czy słownictwa. W skrócie, moim zadaniem jest nauczyć chłopca mówić po angielsku, z czym sobie nie radzi.

Na wstępie zauważ…yłem, ż…e problemem nie jest nieśmiałość czy jakakolwiek blokada mentalna. Chłopcu trudno jest sformułować jakiekolwiek bardziej skomplikowane zdanie ze względu na braki w gramatyce i słownictwie. Oczywiście, to dopiero 5. klasa szkoły podstawowej i jak np. zauważ…yłem, w szkole nie miał jeszcze omawianego czasu przeszłego, ale mogłoby być lepiej. Do tej pory miałem 2 lekcje i materiały które przygotowałem, nie za bardzo się przydały - jakakolwiek próba rozmowy, uż…ywając choćby najprostszych zdań, rzadko kończyła się powodzeniem. Dodatkowym problemem jest dysleksja chłopca - ma trudności z zapisywaniem i odczytywaniem słówek, jedyną metodą jest więc zapamiętywanie ich na podstawie mojej wymowy (co też… przychodzi mu z trudnością). Jakiekolwiek typowe ćwiczenia na mówienie - choćby opisywanie obrazków - nie wchodzą w grę.

Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z tym problem - nauką dziecka w podstawówce mówienia po angielsku? Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki i rady.

Dodam, ż…e jestem na pierwszym roku filologii angielskiej i ż…e to moje pierwsze w ż…yciu udzielane korepetycje. Nie za bardzo wiem, od jakiej strony podejść do problemu, jak mam się do tego zabrać. Długo nad tym myślałem, ale moje pomysły nie sprawdzają się i szczerze mówiąc nie radzę sobie, a naprawdę chciałbym chłopakowi pomóc.

Pozdrawiam
Gość
 


Re: Nauka mówienia - dziecko w 5 klasie podstawówki

Postautor: dungmourice » 05 wrz 2018, 12:26

If you need some advice on how to write good personal statement to get a scholarship you should look here for some helpful info. Good luck with that
dungmourice
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:01

Re: Nauka mówienia - dziecko w 5 klasie podstawówki

Postautor: Jamila » 17 wrz 2018, 10:26

Zdajecie sobie sprawę z tego, że czasami warto uczyć się języków samemu? Czytałam o takiej samodzielnej nauki języków, można uczyć się już od małego z rodzicem, lub ty już w wieku dorosłym możesz zacząć samemu wdrążać naukę. Przeczytaj sobie o tym na https://www.bravebeaver.pl/hobby-i-zwie ... a-jezykow/ , bardzo ciekawy artykuł, wiele można z niego się dowiedzieć :)
Jamila
junior fellow
 
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:52

Re: Nauka mówienia - dziecko w 5 klasie podstawówki

Postautor: Kitana » 11 mar 2022, 10:24

To może być świetna sprawa!!! Im wcześniej dziecko się uczy tym lepiej!!!
___________________________________________
zielonatablica.pl/pisanie-prac-magisterskich-dietetyka
Awatar użytkownika
Kitana
junior fellow
 
Posty: 111
Rejestracja: 13 lut 2019, 15:03


Re: Nauka mówienia - dziecko w 5 klasie podstawówki

Postautor: ChokeSlam » 26 maja 2022, 9:41

Najlepiej po prostu mieć zaufanego korepetytora. On na pewno będzie bardzo skutecznie pomagać!
___________________________________________
Tematy licencjatów z Informatyki
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości