SAT - o co caman?

egzaminy językowe, olimpiady, konkursy

Re: SAT - o co caman?

Postautor: bush-man » 05 gru 2006, 17:35

pomoc, królestwo za pomoc..! otóz zarysował sie na moim szeroko pojętym planie kariery na najbliż…sze 100 lat pewien problem, nazywany obiegowo SAT. Otoz raz znalazlem informacje, ż…e ów egzamin wymaga jedynie znajomości 3000 słówek. Druga strona wspaniałomyślnie zmieniła wersję na 1000 słowek.

Oczywiscie, kilka mądrych stronek podpowiedzialo, ż…e moż…na strzelać do woli, zawsze coś sie uda trafic :) tymczasem inna odparła zarzutem, ze za każ…dą nietrafioną odpowiedź jest 1/4 pkt mniej...

czy rozumiecie, jaki mamy tu problem? :) prosze o jakieś wyjaśnienia, ogolna charakterystyke. Wiem, na jakie to sie czesci dzieli etc.. ale chcialbym uslyszec zdanie kogos, kto pisał ów SAT, kogos po przejściach :) krytycznie od wszystkich ww opini.. odejmowanie pkt, sposob pisania, znajomość iluś tam słówek..

ale takż…e i propozycje JAK sie przygotować, jakimi ksiązkami, jakimi moż…e stronami.. jaką metodę wybrać na SAT :)

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, jest to niesamowicie dla mnie waż…ne ;) mam nadzieje, ż…e znajdzie sie nie jeden fachowiec chętny do pomocy, który mnie oświeci :)


btw: jaki w końcu jest poziom tego SAT?

moje GG 3228164 :)
bush-man
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2006, 0:00


Re: SAT - o co caman?

Postautor: zuzua » 10 gru 2006, 13:07

Rozumiem, ż…e chodzi ci o SAT I (Reasoning Test)? Część językowa jest generalnie bardzo trudna, mój nauczyciel mówił coś o 5 000 słów (jednak jeśli jesteś na takim poziomie, ż…e w ogóle myślisz o podejściu do niego pewnie musisz opanować jeszcze jakieś 2 000 a reszta jest ci znana ;) ). Część matematyczna jest według osób uczących się tego przedmiotu bardzo prosta (ja jestem potwornym głąbem jeśli chodzi o ten przedmiot, więc nie będę się wypowiadać). Na pewno nie jest to tak łatwe jak mogłoby się wydawać ludziom uważ…ających Amerykanów za totalnych głąbów. Twoim największym przeciwnikiem jest czas, jest go o wiele za mało, na pewno nie dojdzie do sytuacji jak na polskiej maturze, ż…e przed oddaniem arkusza masz jeszcze czas na porządne wyspanie się.

Co do zasad najlepiej kierować się na http://collegeboard.com

Ja sama reasoning test prawdziwy, próbny pisałam w I klasie liceum, był wtedy kosmicznie trudny, w drugiej już… wydawał mi się być trochę łatwiejszy, ale chyba był spreparowany przez naszych nauczycieli, nie autentyczny i zawsze byłam jedną z niewielu osób w szkole, którym udało się go napisać na ponad 50%, z matmy zdawało o wiele więcej (ale nie ja ;p). A poziom angielskiego w mojej szkole niski nie jest. Niedawno zdawałam 2x subject test, z nich zawsze czasu jest 60 minut, z historii masz 95 pytań, z literatury 60 (praca z tekstem, poezja, proza, dramat - forma pytań nie taka jak na maturze z angielskiego tylko polskiego ;) ). W tym czasie trzeba tez przenieść odpowiedzi na kartę, za każ…dym razem kończyłam niemal równo z czasem.

W każ…dym razie jeśli się zdecydujesz to powodzenia.
zuzua
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2006, 0:00

Re: SAT - o co caman?

Postautor: bush-man » 10 gru 2006, 17:36

uf uff... wiem juz duzo wiecej :) zdecydowanie chodzi mi o SAT 1 :-) do 2 nie mam co startowac poki co :P o ile przeglądałem arkusze, to na jakies 10 zadan z matmy ktore probowalem zrobilem 8 :) wiec jakby tak bylo na egzaminie.. ^^

co zas sie tyczy slownictwa.. tu lezy pies pogrzebany :D przeczytalem w jakims madrym miejscu o owym 1000 słow i byłem happy.. a tu zaskoczenie potem :]

a jak z tymi pseudo ujemnymi pkt za złe odpowiedzi??


podziwiam Cie, jesli to zdałaś :) będziesz moim prywatnym bohaterem ;-)


a czy koleż…anka byla by skłonna napisać do mnie na gadu tudzież… podać swoj nr? bylbym szczerze zobowiązany :-)

pozdrawiam i raz jeszcze dzieki za odpowiedz!
bush-man
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2006, 0:00



Re: SAT - o co caman?

Postautor: vlord » 29 maja 2022, 9:39

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości