kilka pytan o fce.

Wszystko o egzaminie FCE - First Certificate in English

kilka pytan o fce.

Postautor: Kacper19 » 18 wrz 2009, 6:02

w tym roku zdawałem maturę z angielski na poziomie rozszerzonym, osiągnąłem 70%. właśnie wybieram się na studia. do 9 semestru muszę osiągnąć poziom upper-intermediate, czyli zdać jakiś tam egzamin. mam przewidziane godziny, jednak dopiero od 2 roku. podobno FCE zwalnia z egzaminu a dodatkowo mam fajny papierek. Rozważ…am przygotowywanie się do tego egzaminu .
1) czy nie wybieram się z motyką na ksi꿅yc, nie jestem orłem z ang( mam tylko 70%)?
2) ile lat musiałbym poświecić na naukę? dodam ze będę studiował prawo,wiec nie mogę oddać się tylko językowi.

z góry dzięki.
Kacper19

Re: kilka pytan o fce.

Postautor: afafaf » 21 wrz 2009, 21:52

nie porywasz się z motyką na ksi꿅yć
70% to nie jest mało.
matura rozszerzona jest nieco trudniejsza niż… FCE. tak mi powiedziała moja mama, która uczy angielskiego.

problem polega na tym, ż…e w FCE masz inne zadania do wykonania, do których należ…y się odpowiednio przygotować
kilka miesięcy i zdasz FCE na B. kup sobie kilka dobrych programów (np. Profesor Henry FCE & CAE) oglądaj programy angielskie i słuchaj angielskiego radia (BBC lub CNN)
przeczytaj kilka książ…ek po angielsku, porób zadania Use Of English, Writeningi i Listeningi. Do speakingu również… moż…na się przygotować.

Powodzenia!
afafaf