zle zachowanie uczennicy

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: mandaa » 31 maja 2005, 16:39

Jestem studentka i zaczelam uczyc jakies pol roku temu 2 oosoby, dziewczyne i chlopaka w wieku 11 lat. Sa ode mnie sporo mlodsi, mimo to przeszlam z nimi na "ty". Dziewczynke juz znalam i chyba stad glupio mi bylo zeby ona mowila mi na ty a chlopak na pani. Zwykle zachowywali sie dobrze, odrabiali prace domowe. Czasami dziewczynka byla niegrzeczna, klamala ze zgubila ksiazki itp. Dzis, stalo sie pierwszy raz cos co bardzo mnie zdenerwowalo. Oto dziewczyna tuz przed moim wyjsciem ochlapala mi bluzke atramentem i nie byl to atrament magiczny o czym przekonalam sie w domu. Troche sie smiali na koniec, ale nie wiedzialam o co chodzi, zdalalm sobie sprawe dopiero w domu.

Jak powinnam postapic? Mam im wybaczyc i zapomniec o wszystkim czy tez zadzwonic do rodzicow i powiedziec co sie stalo. Nie ukrywam ze nie chce odchodzic od nich, gdyz studenckiej kieszeni przyda sie kazdy grosz. Prosze o rady.
mandaa
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2005, 23:00


Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 16:53

juz widze jak coponiektorzy zjadą cie za lecenie na kaske....nie przejmuj sie, mowie na zapas.

to zalezy czy ona zrobila to specjalnie czy przypadkiem,
a teraz to juz za pozno na wyciaganie konsekwencji, to trzeba robic od razu.pa
Visitor
 

Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: mandaa » 31 maja 2005, 17:04

Zrobila to specjalnie. Dlaczego za pozno?
mandaa
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2005, 23:00

Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 17:22

Powiedz rodzicom.
Visitor
 

Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 17:42

Pytasz co masz zrobić. Ja się pytam: A co podpowiada Ci intuicja? Z Twojej wypowiedzi wynika, ż…e obawiasz się konfrontacji. Nie wnikam czy to kwestia Twojej osobowości i charakteru czy obawa przed utratą zarobku. Z własnego doświadczenia (udzielałem korepetycji przez ponad 5 lat) są dwie podstawowe zasady w tej branż…y. Pierwsza: Zawsze ż…ądaj więcej niż… Ci się należ…y. Schodząc z ceny dajesz swoim pracodawcom odczuć, ż…e zrobili dobry interes. Jeśli nie zejdziesz z ceny to osoba, która płaci za korepetycje (zazwyczaj rodzic) zmotywuje dziecko ż…eby się wzięlło do nauki bo to słono kosztuje. Paradoksalnie - im ludzie więcej płacą tym lepiej sięuczą. Nie chodzi tu o robienie ludzi w balona ale prostązasadę rynkową - cena daje pewien pogląd na jakość usług. Przy okazji działa tu pare praw z pogranicza psychologii...
Druga zasada to nie cackać się z klientem. Student nie student ma swój honor. Byłem swego czasu u pacjenta, który nie ukrywał sięz tym, ż…e rodzice duż…ozarabiają i ma w nosie czy ktoś mu pomoż…e czy nie. Zachowywał się jak pajac i dlatego kiedy umówiłem się na następną lekce - miałem mu pomóc (a właściwie napisać) w ciągu 4 godzin na które sięumówiliśmy pracę zaliczeniową. Miałem przyjść w czwartek - pracę miał oddać do piątku. Nie wiem czy zdał. Wiem, ż…e pracy nie czytał bo napisałem tak straszne głupoty i nawrzucałem potencjalnemu czytelnikowi. Jeśli jesteśdobra klientów Tobie nie zabraknie. Tego Ci ż…yczę.
Uszy do góry.
pzdr
tito
Visitor
 

Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: Visitor » 01 cze 2005, 17:20

bo male dzieci lepiej karac od razu po zlym zachowaniu, wtedy konkretnie wiedza o co chodzilo.
ale w sumie jesli ona ma juz te swoje 10 latek to moze nie zdarzyla zapomniec co nabroila.
choc mam siostre w tym wieku wiec wiem jak to jest.
mysle ze powinnas powiedziec jej ze nie zyczysz sobie takiego zachowania, bo bedzie nastepnym razem kara. jak spyta jaka, powiedz ze wolalaby nie wiedziec. tylko stanowczo i najlepiej stojac gdy ona siedzi, niech wie ze jestes doroslą a ona dzieckiem.powodzenia
Visitor
 

Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: savant » 02 cze 2005, 10:05

Ja zawiadomilbym rodzicow. Na nastepnej lekcji warto z nimi porozmawiac i wprowadzic na lekcje wiecej stresu. Jest pewne ze stres pomaga w nauce jezykow obcych. Mam nadzieje ze wszystko sie uda i bedzie i wilk syty i owca cala.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00



Re: zle zachowanie uczennicy

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 6:37

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości