Twarda woda z kranu

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Twarda woda z kranu

Postautor: saurol1981 » 23 sty 2017, 9:29

Chciałam powiedzieć, że mam ogromny problem z twardą wodą w domu. Psuje ona smak wszystkich potraw - jestem na tym punkcie bardzo wyczulona. Woda jest na tyle twarda, że w kawie czy herbacie za każdym razem widzę kamień/osad. Czajnik jest zakamieniony, baterie zlewowe pełne osadu. Z tego co czytałam wodociągi nie dbają specjalnie o miękkość wody, bo im to nie na rękę. Twarda woda tworząc osad w rurach zatyka ewentualne szczeliny w instalacji. Teraz moje pytanie... czy próbowałyście używać urządzeń typu FT-Line czy wszyscy używają dzbanków typu brita itp.? Wolałabym mieć STAŁY dostęp do wody czystej. Proszę o pomoc.
saurol1981
newbie

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: wiolaa7 » 07 wrz 2018, 12:41

Twarda wody z kranu to norma. Powinien pomóc jakiś filtr albo specjalny dzbanek. Można też pić wodę z butelki. Jeśli nie przepada za plastikowymi butelkami, to rozejrzyj się za szklanymi, ma takie m.in. Iwonicznka, jest opcja dowozu do domu na http://iwoniczanka.pl/ - na plus, że butelki są zwrotne.
wiolaa7
newbie

Postautor: Ryty » 27 wrz 2018, 11:48

Filtr do wody zmieni jej walory.
Ryty
junior fellow

Postautor: cruella3 » 25 paź 2018, 16:29

Też tak myślę, ale nie sprawdzałam tego osobiście, nie miałam po prostu okazji, mam w mieszkaniu bardzo dobrą wodę, warszawską kranówką którą wszyscy wokół bardzo chwalą i polecają
cruella3
greenhorn