Supermemo stresogenem

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: Supermemo stresogenem

Postautor: savant » 07 lip 2003, 13:43

Musze sie z wami podzielic pewna ciekawostka. Otoz zauwazylem ze doskonaly program, ktorym bez watpienia jest SM, jest stresogenny.
Nie mam tu na mysli, ze jest to jego ogolna wlasciwosc. Otoz moze on byc szkodliwy dla osob, ktore pragna opanowac 440 elementow dziennie. Musze powiediec ze ilosc powtorek przy takim rozkladzie materialu jest "dosc duza", przez co czas spedzany przy programie jest "dosc" dlugi. Jak na razie tempo to utrzymuje od tygodnia, ale nie zalecam wam czegos takiego, gdyz pojawily sie u mnie bole glowy i problemy ze snem. Zwiekszylem ilosc witaminek z grupy B oraz magnezu, ale nie zauwazylem jeszcze jakiejs poprawy. Chyba jednak zmienie troche rozklad materialu.

Nie zmienia to jednak faktu ze supermemo to super program. Pozostaje jednak jasne ze jak korzystamy za duzo z czegos co jest super to moze nas to przyprawic o bol glowy.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Supermemo stresogenem

Postautor: bejotka » 07 lip 2003, 14:47

Dziwię się Twoim eksperymentom, Savant. Masz do tego oczywiście prawo, ale wyciągasz z nich fałszywe wnioski. To nie Supermemo jest stresogenne, to próba uczenia się 440 nowych słówek dziennie jest ponad Twoje (i moje też…) siły. Istnieje pewna granica percepcji, jest ona oczywiście dla każ…dego studenta inna. W moim przekonaniu optymalną ilością zapamiętywania nowych elementów jest liczba pomiędzy 30 a 50. Wyjątkowo zmotywowani studenci mogą wytrzymać nawet 100.

W załozeniach wydawcy na opanowanie bazy Basic English potrzeba 30 dni, to oznacza właśnie 100 dziennie. Ja przyjąłem sobie normę 50 dziennie, więc opanowanie caałosci zajęło mi dwa miesiące. Baza SPEEDUP! zawiera 20.000 elementów i przewiduje się, ż…e zapamiętanie wszystkich zajmie 2 lata, co oznacza koniczność zapamiętywania 30 nowych elementów dziennie.

Kiedyś otrzymałem list od jednego z najstarszych uż…ytkowników SM, podał mi swój sposób pracy z bazą Audio Advanced English. Nie odpowiadała mu mrówcza praca, jaką ja zalecam 30-50 nowych elementów na jednym posiedzeniu. On urządzał sobie co jakiś czas "memomaratony" (to jego określenie). Poświęcał na nie 5-8 godzin, zzawyczaj w niedziele. Zapamiętywał wtedy 600-1000 elementów. Poźniej codziennie wykonywał powtórki do czasu, gdy ich ilość spadła do pewnej liczby. Wtedy wykonywał kolejny "memomaraton". Praca nad całą bazą zajęła mu, o ile pamiętam 6 lat. W międzyczasie zaliczył FCE i CAE.

Zwróć uwagę, ż…e takie maratony urządzał co jakiś czas, Ty próbujesz codziennie, stąd bóle głowy, trudności z zasypianiem i inne Twoje kłopoty.

Ja miałem podobne kłopoty ze zdrowiem, gdy w charakterze betatestera, testowałem bazy Eazy English i Program Prof. Henry. Wtedy obowiązywał mnie bardzo krótki termin na skończenie testów i zredagowanie uwag. Kończyło sie bólem głowy i bezsennością.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Supermemo stresogenem

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 8:32

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości